• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem pe Mobotix

Trebuie sa recunosc ca \"cine-i Georgescu asta?\" m-a facut sa rad in dimineata asta :harhar:
 
Postat de balika in 2009-08-13 13:05:45 GMT
daca iarasi s-a ajuns la predictii ... ia uitati aici dementa :harhar:) un raspuns pe blogul vobratoru` cel mare Istrate: Admin: Este posibil sa apara acel cutremur care va distruge Istambulul si litoralul nostru....astia-s dusi rau, aia-i clar. :harhar:
Postat de cip in 2009-08-13 08:54:18 GMT
Omeni buni , nu sunt din america, am gasit o stire pe net despre cutremure iar in partea de jos am gasit comentariul pe care vi l-am pus mai jos , dar nelasandu-am serverul sa pun link-ul a iesit ce a iesit , pt detalii YM cipdmail
Postat de madalina in 2009-08-13 08:45:12 GMT
Nu cred ce zice CIP si nu cred ca va fi anul acesta un cutremur mai mare de 6 gr RH asa ca in cazul in care intentionezi sa panichezi pe cineva nu vei reusii. Poate te vor crede cei de pe blog istrate, ca eu nu te cred.
Postat de cristina/teodora in 2009-08-13 08:39:49 GMT
CIP - daca vrei sa pui linkuri aici, pune-le cu pauza intre litere ca sa fentezi serverul. Si mai e o problema - aici poti posta un mesaj la nu stiu cate ore distanta. Iti dau exemplu de link scris cu fenta pentru server : w w w . g o o g l e . r o ................ Mai incearca si posteaza te rog linkul pe care spui ca nu te-a lasat sa-l postezi. Daca pui pauze intre toate literele iti va apare adresa- linkul. Asteptam !!!!!
Postat de George in 2009-08-13 07:50:29 GMT
il salut pe Cip din America, acolo unde E-urile din hamburgeri iau mintile oamenilior, acolo unde 1/5 americani habar nu au pe ce continent se afla!
Postat de cip in 2009-08-13 05:51:43 GMT
Nu ma lasat sa scriu mai departe , mesajul asta l-am gasit comentariu la o stire pe net, link-uri vad ca nu se pot pune pe chat . La comentariul de mai jos mai aveam un link , in fine ...
Postat de cineva in 2009-08-13 03:20:43 GMT
cip esti tare idiot ai o imaginatie... mai bn te-ai duce sa te arunci in mare pt k pe tn prostia te-a tampit si cred k se va rupe capul tau de atatea tampeni sper sa numai intri aici sa scapam de tn
Postat de serena in 2009-08-13 01:53:28 GMT
@cip...esti tu asa mai cip.cirip...sau ti-a pus D-zeu vreun cip?
Postat de Kiki in 2009-08-13 01:42:08 GMT
Ori spui mai mult ori ne lasi cu nebunia asta!
Postat de ryky in 2009-08-12 23:43:42 GMT
ce gluma buna faci asa dimineata
Postat de cip in 2009-08-12 23:09:52 GMT
DUMNEZEU A VORBIT AICI IN AMERICA......ROMANIA VA INTRA IN JUDECATA DREAPTA.S-AR PUTEA SA FIE VINERI S-AU SIMBATA DE SF MARIA.......UN MARE CUTREMUR......DE SE VA RUPE PAMINTUL
Postat de cineva curios in 2009-08-12 12:07:22 GMT
high amplification= se vad atat cutremure \"loco\" cat si teleseisme, ecouri ale cutremurelor din alte zone, zgomote diverse, etc. Low amplification= inregistreaza cutremurele locale. A fost o perioada scurta in care, este adevarat, acul nu \"s-a miscat\" desi au fost ceva cutremure, asta pentru ca temporar tamburul nu a primit semnale ( adica mergea...in gol).
Postat de alex in 2009-08-12 11:24:49 GMT
nici cand era cutremur cel low amplicication nu s-a miscat asa ca ma indoiesc de spusele voastre
Postat de Cristi in 2009-08-12 11:12:02 GMT
nu are cum sa se defecteze asa usor acu ala . Probabil e un zgomot acolo sau un cutremur in alta tara
Postat de lara in 2009-08-12 11:09:18 GMT
oare sa defectat acul?de 14 minute tot inregistreaza ceva
 
Postat de madalina in 2009-08-15 01:54:24 GMT
Chiar nu amendeaza nimeni libertatea si pe omul magnet? cu sa afirmi asa aberatii doar ca tii 2 linguri pe tine, ca esti jegos si transpirat se lipesc alea de corp. E sa stiti ca nu o sa fie mai mare de 6 gr asa zic eu, dormiti linistiti ca nu poate sa dispara o autostrada care dl magnet nu stie ca nu s-a construit? ha ha ha dar si astia de la Libertatea sunt varza ce mai sa scrii despre ceva ce inca nu e gata adica e la inceput, sa inteleg ca o sa fie gata autostrada in 10 ani si asa mai inteleg sa dispara, dar cand o fi gata. Deci sunt varza toti parapsihopatii astia.
Postat de eu in 2009-08-14 23:39:21 GMT
cine v-o fi adunat aici iarasi? ce bine era fara comentarii
Postat de Gabi in 2009-08-14 15:45:35 GMT
papagalul meu a inceput se se poarte destul de ciudat de cateva zile incoace..... adica ciripeste uneori de te apuca toti dracii:)))... pe bune
Postat de iruk in 2009-08-14 15:18:13 GMT
Ce mai zic astia de la foton?
Postat de lolo in 2009-08-14 15:12:14 GMT
unde-i acul? de ce ati stins lumina in camera cu seismograful?
Postat de Panika in 2009-08-14 13:45:29 GMT
Urmeaza......50.....45...38....
Postat de Pudibond in 2009-08-14 07:29:24 GMT
In programul de la Libertatea de astazi apare un grafic al cutremurelor pe ultima pagina. Se pare ca urmatorul mare cutremur va fi in noaptea de 29 spre 30 august dupa ultimele declaratii ale omului magnet care a mai prezis si alte cutremure de la noi. Marele seism se va produce la ora 3:07, ora Romaniei si va zgudui Carpatii, la Cluj seismul se va resimti cu o intensitate de 8 grade iar autostrada Bechtel va fi stearasa de pe fata pamantului. Omul magnet mai spune ca romanii ar trebui sa stea calmi chiar daca va disparea o buna parte din tara, pentru ca evenimentul in sine face parte dintr-un proces de purificare spirituala. Lumina si credinta oameni buni!

:harhar: :harhar: :worthy:
 
Am facut si eu un post pe Mobotix, am cerut sa lase naiba o lumina noaptea aprinsa ca nu se vede mai nimic pe tamburu ala; am intrat acum, e ora 12 nopastea si lumina e aprinsa....paranormal :)
 
Nu prea au legatura comentariile de pe Mobotix cu seismograful. Pur si simplu, comentariile sunt la Lantec (mobotix) pe pagina, iar seismograful si camera la INFP. Deci, daca INFP nu citeste pagina, inseamna ca ne racim gura degeaba.
 
Doamne, fereste!
Postat de balika in 2009-08-21 02:54:11 GMT
wow Alex. Ai adaugat inca o prostie langa aberatiile anterioare aparute pe aici. Bravo. :)
Postat de Alex in 2009-08-21 02:54:29 GMT
Nu va veni nici un mare cutremur stati mai linistiti. Nu s-a acumulat atat de multa energie sub scoarta ca sa se miste pt ca in fiecare zii sunt cel putin 100 de cutremure, care elimina acea energie! Energia vine de la soare, iar in cazul incalzirii globale s-ar putea forma cutremure mai mici dar nu foarte mari. Deasta sunt asazisele cutremure-micro pentru a elibera scoarta de energie. Cine vrea ma intelege cine nu sa ma ignore!
 
Nu prea au legatura comentariile de pe Mobotix cu seismograful. Pur si simplu, comentariile sunt la Lantec (mobotix) pe pagina, iar seismograful si camera la INFP. Deci, daca INFP nu citeste pagina, inseamna ca ne racim gura degeaba.

si nu cred c-o citeste .... altfel ar face cite ceva ca sa nu se mai ia lumea de ei (sa nu mai ramina fara tus, sa nu se mai joace la amplificare, sa lase o \"lumina de veghe\" noaptea, sa etc.). pacat ca nu exista acest seismograf online chiar pe pagina INFP (cu un webcam ordinar si ceva banda s-ar rezolva):)
 
pai lumina de veghe cica are, ca altfel nu s-ar vedea chiar nimic.
si tu de unde ai luat avatarul ala frumos? mai era unul care-mi placea pe aici. numai eu nu am :)
 
Postat de Mama profetului in 2009-08-23 14:17:56 GMT
Ma iertati am uitat sa-i dau aseara nitrazepamul si sertralina si a scapat din chingi saracul, si le mai roade cate-odata cand e nervos dar trebuie sa-l intelegeti si pe el e foarte greu, intr-o seara se juca cu prietenii lui imaginari la masa din bucatarie si stabilea noua ordine mondiala, saptamana trecuta l-am prins cand apasa disperat pe intrerupatorul de la baie spundandu-le prietenilor lui fictivi ca tocmai a lansat o racheta nucleara in Mauritania, astazi l-am scapat pe forum. Va rog sa ma iertati si sa intelegeti o mama disperata. Va multumesc!

Postat de de mine in 2009-08-23 12:25:14 GMT
profetu\'2010 esti un p.... si un d.....mare dreptate mai are CRISTI esti jalnic si apropo de retete si medicamente altceva numai sti,DU-TE SI ARUNCA-TE IN FATA TRENULUI POATE SKAPAM DE TN ESTI UN MARE D..I...C SI LA FEL K TAKTU C..T.N

Postat de McHammer in 2009-08-23 11:53:19 GMT
profetu\'2010 - vax albina

Postat de Cristi in 2009-08-23 11:52:48 GMT
Ce informat maestre? Asta numiti voi informatie? Toate teoriile astea ale sfarsitului si ale conspiratiei? Aveti cifre concrete? Aveti statistici puse la punct? Credeti ca oamenii astia care lucreaza in agentiile statului sunt chiar atat de incompetenti cand spun ca nu va fi absolut nimic major cel putin anul asta? Chiar va place sa va scaldati in apa asta a obsesiei si sa va speriati unii pe altii? Asta nu e informare, e prostie in cea mai crunta forma. Si cand va deschide unul ochii sariti repede cu gura pentru ca nu va convine adevarul. Iti doresti cutremur? O sa ai parte de el dar nu cred ca o sa fii prea bucuros. Cat despre medicamente si retete... asta e singurul tau argument? Esti patetic.

Postat de Tatal lu` C R I S T I in 2009-08-23 11:48:52 GMT
Cristi tata a FI INFORMAT nu inseamna ca iti MERITI SOARTA. NU mai face pe suparatu` ca nu tine, mai bine i-ati medicamentele si ai grija sa nu iti MAI INCURCE FARMACISTA RETETA!!!..

Postat de Cristi in 2009-08-23 08:02:59 GMT
Unii sunt disperati rau frate. Isi merita soarta.

Postat de profetu`2010: in 2009-08-23 07:32:30 GMT
RUSSIA will attack USA air bases in Saudi Arabia as a prelude to Russia taking the Saudi oil fields. Russia will also overrrun the UKRAINE and seal off the oil and natural gas pipelines to Europe. (This military action will make Russia the number one supplier of oil in the world). CHINA will attack and invade TAIWAN at the same time Russia hits Saudi Arabia. NORTH KOREA will follow China\'s lead and launch missiles attacks on S.Korea, followed by a full scale invasion across the USA protected border into South Korea. N. Korea will probably hit Japan\'s major cities with non-nuclear missiles.VENEZUELA will attack Columbia and Pres. Obama will be faced with a six front war against Russia, Iran, Iraq, China, N. Korea and Venezuela. USA and RUSSIA fighter jets will engage in deadly conflict and the world will be pushed to the BRINK OF NUCLEAR WAR as violence, chaos and anarchy fill the streets of the world...Then Antichrist will declare himself onto the world scene as savior of all religions, faiths and creeds. He may come to earth in a spaceship and bring his \"masters of wisdom\" with him.Sometime between JUNE 2009 into JUNE 2010 (with 2011 as the extreme latest) ISRAEL WILL ATTACK IRAN TO STOP THEIR NUCLEAR PROGRAM. When this happens, ALL HELL WILL BREAK LOOSE ON PLANET EARTH.BIBLE CODE: EARTHQUAKE IRAN 5770 (2010) The Bible Code shows a major earthquake could hit Iran in 2010 AD and destroy their major nuclear facility. This would DELAY Israel\'s attack on Iran. Then in 2010- 2011, Israeli hits Iran as their INTEL shows Iran purchased nuclear warheads from North Korea or Iran restarts their nuclear reactor. Remember, the Bible Code is encoded in Hebrew and the Hebrew year of 2010 = 5770 and starts SEPT 19, 2009. (2) IRAN, in counter to the Israeli Attack, will launch missiles at Israel and at the same time, order Hezbollah and Hamas to launch every missile and rocket they have at Israel- Israel will be hit by missiles in a triangulation from hell, from their north, south & west and East.3) Obama will probably do nothing at first to help Israel. Obama may even rush to the United Nations to condemn Israel for its attack on Iran. But very quickly, Obama will find himself in over his head as his peace plan with IRAN blows up in his face.HAMAS will detonate the dome of the rock mosque (In jerusalem) and blame Israel. This will trigger a Muslim JIHAD (Holy war) against Israel.

Postat de mama lui WISTLER in 2009-08-23 06:12:47 GMT
DRAGI COMPATRIOTI, Stiti cu ce se ocupa SRI-ul?? Am spus SRI si nu borfafii , insa SRI + Tziganii + SPARGATORII DE CASE LUCREAZA ...IMPREUNA! ...INTRA IN .. CASELE INDEZIRABILIOR ..BINEANTELES IN LIPSA ACESTORA , AVAND SCULE DE ..20.000 EURO, DESCHID ORICE INCHIZATOARE, IAR APOI COTROBAIE PRIN ..CASA IN CAUTARE DE \"SUVENIRURI\"!! daca INTAMPLATOR DESCOPERI UN VECIN CARE ITI CONFIRMA ...CA IN URMA TA AU ...INTRAT \"AIA\" ITI DAI SEAMA CA TRAIESTI UN FILM PROST REGIZAT, SI CA DE FAPT ESTI URMARIT PENTRU SATISFACEREA CURIOZITATILOR SRI. DE A STII TOT CE INVART INDEZIRABILII PRIN LOCUINTA LOR ,FARA CA EI SA ..FIE I N F O R M A T I!! ASA CA MULTA ATENTIE CAND PARASITI CASA SAU APARTAMENTUL VERIFICATI CINE INTRA DUPA VOI, SI VETI VEDEA CA AM AVUT DREPTATE!!! ROMANIE! PE MANA CUI TE-AM LASAT!...

Postat de mada in 2009-08-22 13:52:53 GMT
se pare ca este linistea dinainintea furtunii MAMA LUI WISTLER ce ai patit, ai avut \"VIZITATORI\"?pai ce credeai ca au disparut \"BORFASII\"\'ne viziteaza ,ne asculta ,ne urmaresc se baga in viata noastra

Postat de mary in 2009-08-22 13:31:21 GMT
se pare k aici scrie fiecare ce il doare ! alooo copii nu mai fiti asa de speriati ! cutremure se produc in fiecare zi dar asta nu inseamna ca trebuie sa intrati in panica ! fiti si voi mai optimisti si mai curajosi ! si in legatura cu cei care zic k pot prevesti cutremurele eu zic k sunt niste sarlatani si mincinosi !

Postat de mama lui WISTLER in 2009-08-22 11:15:12 GMT
DRAGI COMPATRIOTI, Stiti cu ce se ocupa SRI-ul?? INTRA IN .. CASELE INDEZIRABILIOR ..BINEANTELES IN LIPSA ACESTORA , AVAND SCULE DE ..20.000 EURO, DESCHID ORICE INCHIZATOARE, IAR APOI COTROBAIE PRIN ..CASA IN CAUTARE DE \"SUVENIRURI\"!! daca INTAMPLATOR DESCOPERI UN VECIN CARE ITI CONFIRMA ...CA IN URMA TA AU ...INTRAT \"AIA\" ITI DAI SEAMA CA TRAIESTI UN FILM PROST REGIZAT, SI CA DE FAPT ESTI URMARIT PENTRU SATISFACEREA CURIOZITATILOR SRI. DE A STII TOT CE INVART INDEZIRABILII PRIN LOCUINTA LOR ,FARA CA EI SA ..FIE I N F O R M A T I!! ASA CA MULTA ATENTIE CAND PARASITI CASA SAU APARTAMENTUL VERIFICATI CINE INTRA DUPA VOI, SI VETI VEDEA CA AM AVUT DREPTATE!!! ROMANIE! PE MANA CUI TE-AM LASAT!...

Postat de Tatal lu` C R I S T I in 2009-08-22 09:39:24 GMT
CRISTIAN tata, iar nu ti-ai luat medicamentele si ti-ai administrat alte lucruri fara ...RETETA!! Asi zice ca esti ISTRATE 2 sau cel putin ..copilul lui de vreme ce faci prorociri ca nu va fi decat ca cel din ...aprilie. Tu Ai fost la aceeasi scoala cu ..Istrate sau doar in ..vizita??!!

Postat de Cristi in 2009-08-22 01:47:34 GMT
Mai este si un tip, Marmureanu (cred ca stiti cam toti de el) care tot spune ca nu este asteptat nimic mare in viitorul apropiat. El a tot explicat de ce, a tot dat detalii dar, daca oamenii nu vor sa vada, nu vad. Nu inteleg de ce se doreste un asemenea eveniment, de ce vor unii sa vina asa ceva acum. Doar ca sa \"se indeplineasca\"? Mi se pare aberant.

Postat de Alina in 2009-08-22 01:40:57 GMT
GX,AI DREPTATE DAR CE SA LE CERI LA UNI KARE STAU ZI SI NOAPTE PE BLOGUL LUI ISTRATE SI CREDE TOT CE ZICE SARLATANUL ALA.

Postat de venere in 2009-08-22 00:46:34 GMT
va rog, reparati ....inregistrarile din ultimile 24 de ore
 
Daca ar durea prostia...

Postat de dana in 2009-08-27 13:32:31 GMT
buna seara,ce se intimpla pe low? va fi cutremur?va multumesc

Postat de Un suc la tec si o eugenie :) in 2009-08-27 13:09:23 GMT
Da Lila, suntem la curent, in noaptea asta se va produce cutremurul cel mare de 7,9 rh si o intensitate de 10 in epicentru si Bucuresti. Muntenia+Oltenia+Moldova vor fi rase de pe fata pamantului, si celelalte zone vor fi afectate grav dar vor mai exista cativa supravietuitori prin Maramures. Traim ultimele minute din aceasta viata! Sa ne vedem cu bine dincolo!

Postat de Lila in 2009-08-27 12:48:29 GMT
A-ti auzit si voi ca in noaptea asta este cutremur?

Postat de roxana in 2009-08-27 12:18:44 GMT
dreambox,ce ai vrut sa zici k nu am intrat azi aici si nu inteleg despre ce vb si care este vestea?????

Postat de DreamBox in 2009-08-27 13:40:11 GMT
Va doare adevarul? Asta e. Ne-a ajuns vestea departe. Credeti ca altii nu vad ce se intampla la noi in tara? Va inselati amarnic.

Postat de Madonna, o rusine!!!!!!!!!!! in 2009-08-27 13:40:04 GMT
--- ACEST MESAJ A FOST STERS DATORITA CONTINUTULUI NEADECVAT ACESTUI WEBSITE ---

Postat de Hans in 2009-08-27 13:40:01 GMT
--- ACEST MESAJ A FOST STERS DATORITA CONTINUTULUI NEADECVAT ACESTUI WEBSITE ---

Postat de balika in 2009-08-27 04:29:42 GMT
Da, afost cutremur. Intensitateanu o stiu, dar probabil te gandesti la magnitudine. Sunt doua lucruri diferite. A avut loc la 91 km adancime si a avut 3,2 magnitudine.

Postat de Gabi in 2009-08-27 04:29:43 GMT
Ce a fost aia de pe seismograf? Cutremur? Ce intensitate a avut daca a fost?

Postat de Karina in 2009-08-27 04:29:50 GMT
Portocaliu

Postat de mara in 2009-08-27 04:29:58 GMT
ce se mai aude in leg k data de 29-30august,e ceva adevarat?sau povesti?rog pe ce-i care stiu ceva sa ne de-a si noua detali,ce-i de la foton ce mai zic?care mai este culoarea semaforului?

Postat de cinkin in 2009-08-27 04:29:59 GMT
tu nu ai ce face gogule.... cu astfel de comentarii!!

Postat de crasl in 2009-08-27 04:30:17 GMT
In 2015 VIN EXTRATERESTRII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VA FI UN RAZBOI TOTAL VOR TRAGE CU CELE MAI CIUDATE ARME LASER SI VOR MURI ..IN PROSTIE! VETI VEDEA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Postat de terry in 2009-08-27 04:30:18 GMT
ce avertizari mai sunt...?

Postat de cip in 2009-08-27 04:30:19 GMT
valeee
 
Postat de norris in 2009-08-27 21:25:17 GMT
Ati vazut ce cutremur a fost azi noapte? E drept de intensitate mica dar de lunga durata.
Postat de cip in 2009-08-27 14:17:19 GMT
iar incepeti cu vrajeli? nu vedeti ca preziceti aiurea ca maine ca maine ca maine ca maine :) si nimic lasati-va de meserie voi astia care preziceti.
 
Postat de elena in 2009-08-28 17:50:29 GMT
de ce ?,atata misto si prostie ,cand oamenii au nevoie de cuvinte frumoase[poate locuiesc la etj.,10 sau17,in casa construita dupa 1940],la noi sa acumulat multa tensiune energetica si macnetica eu cred ca va fi un cutremur daca nu va fi este de asteptat un cutremur mai mare dar nu devastator.


Inca o mostra de prostie populara. Lumea e proasta in tara asta, e clar. Inculti, agramati, creduli,...asta e poporul. Si mai cotcodacesc unele creaturi cu pretentii simandicoase (in realitate mai proaste decat orataniile) cum ca, vezi draga, Romania e \"centrul spiritual mondial\", popor genial, inteligenta superioara si cate altele. Iata, asadar, mostra de inteligenta, la creatura zisa elena. Cica s-a acumulat tensiune energetica si macnetica (sic)... :)) :D :D :27: :26: :26: :) :30: :27: cotcodaceste tovarasa elena. Cu astfel de creaturi nu e nimic de facut... Nu saracia e problema in tara asta, ci saracia cu duhul. Pe aceasta elena as defini-o ca o gaina saraca cu duhul...Si mostre ca ea vezi la tot pasul.

Nu, fiintele astea o tin una si buna cu iubitii olor clarvazatori, nu dom-le, vizionari, sa credem in geniile vizionare, croncane respectivele. Ce sa le faci, cand au materie cenusie stricata si redusa, nu poti pretinde sa aiba si o bruma de ratiune. In orice caz, nivelul de prostie este inspaimantator.

As intreba-o pe tovarasa elena: ce e aia tensiune energetica ??? Evident, gaita respectiva s-ar repezi cu citate din iubitul ei istrate, \"erou intre eroii neamului, geniu carpatin, fiu al poporului\"....:29:
 
Inca o mostra de prostie populara...cum ca, vezi draga, Romania e \\"centrul spiritual mondial\\", popor genial, inteligenta superioara. Cica s-a acumulat tensiune energetica si macnetica.
Nu, fiintele astea o tin una si buna cu iubitii olor clarvazatori, nu dom-le, vizionari, sa credem in geniile vizionare, croncane respectivele. Ce sa le faci, cand au materie cenusie stricata si redusa, nu poti pretinde sa aiba si o bruma de ratiune. In orice caz, nivelul de prostie este inspaimantator.

Poate nu e cinstit sa ma exprim cu vorbele lui GeoX insa ezit (pt a nu disturba cumva, pe cineva, de undeva, ca simplu user care sunt) sa-mi exprim reactia repulsiva fata de mintile odihnite care se cred paranormale si fata de mintile odihnite care se \'obosesc\' traind din plin si din vibratiile emise de prima categorie.
La fel de tare ma mir de credinta unora ca sunt \'cei alesi\' si/sau nascuti \'pe pamintul ales\'...; am mai dat un search, pornind de la un post de pe aici, pe undeva si am gasit dizertatii intregi despre aure cristaline, copii indigo si copii stelari; oameni obisnuiti care nu mai vor sa fie obisnuiti si oameni inteligenti care nu doresc sa fie doar inteligenti:)); informatie de tot felul care circula pretutindeni, iar unora le e imposibil sa deceleze intre realitate si stupiditate.
 
ai uitat de copiii maestri si copiii de cristal...
tare-mi vine sa nu mai intru pe mobo. au fost vremuri cind erau discutii adevarate acolo. acum mi-e lehamite.
 
Vreau si eu un macnet de ala...se poate incarca telefonul de la el?
 
Postat de pety in 2009-08-30 22:47:14 GMT
buna!
Postat de betty in 2009-08-30 22:47:18 GMT
terminati cu tampeniile . nici in 2000 nu s-a terminat viata pe pamant deci nici in 2012 nu se va sfarsi lumea
Postat de adelin in 2009-08-30 22:47:28 GMT
dragii mei, noi ar trebui sa ne bucuram doar de ziua de azi; ziua de maine este un mister. Nu cred ca este normal sa vb in viitorul indepartat ca pana at se pot intampla multe. O seara buna!
Postat de gabi in 2009-08-30 22:47:34 GMT
da !!! in 2012 se termina cu viata pe pamant !!!
Postat de mine in 2009-08-30 22:47:37 GMT
stati fratilor linistiti k nu va fi nimic peste 6 grade in urmatoarea perioada.nu va mai luati dupa toti nebuni kare afirma k pe 13-15 sept va fi ceva pt k nu este asa ,iar in 2012 nu va fi sfarsitul lumi din contra se ast la altceva.
Postat de mihai in 2009-08-30 22:47:38 GMT
pana in 15 septembrie va fi un eveniment
Postat de daniel in 2009-08-30 22:47:39 GMT
nu.... vibratiile sunt puternice.se ateapta ceva ori trebuie sa ne asteptam la ceva
Postat de CUCU in 2009-08-30 22:47:46 GMT
Este sigur...
Postat de Manu in 2009-08-30 22:47:51 GMT
ce\"crosheteaza\"seismograful....o fi ceva furtuna la muntele rosu?
Postat de cip in 2009-08-30 22:48:24 GMT
daca nu ziceai tu sa avem grija ... probabil ca nu aveam.
Postat de daniel in 2009-08-30 00:11:59 GMT
oameni buni trebuie sa tineti cont de acei 30 de ani de pauza un sambure de adevar exista.asa ca aveti grija de voi domnul sa ne binecuvanteze
Postat de vlad christian in 2009-08-30 00:13:18 GMT
Unde s-au integrat ma ? Exemple concrete nu vorbe. Eu cunosc si 2 tigani (diferiti) care au biblioteci citite de ei, si conduc afaceri grele. Dar la amindoi, chiar si familia din jurul lor e dezastru totusi, tot tigani ramin, in ciuda unor \"ciudati prin civilizatia lor\". Ani de zile am trait in Rahova, eu un alb cu plete lungi si discurs civilizat, a trebuit sa ma accepte ei pe mine ... i-am vazut \"intre ai lor\", nu era nimic de integrat acolo : sint NISTE GUNOAIE PRIN PROPRIA LOR OPTIUNE. Dupa 12 ani intre ei, as pune fara regret aruncatorul de flacari pe ei !
Postat de Terry in 2009-08-30 00:13:28 GMT
Gx, cred in fundamentarea stiintifica cu Iran si Turcia, este logica. Oare cele din China de 7-8 grade au vreo influenta la noi? Multumesc anticipat.
Postat de mine in 2009-08-30 00:13:29 GMT
GX,IA MARE DREPTATE DAR CE SA FACI K UNI KARE CRED IN MOS ISTRATE SAU IN OMUL MAGNET?CE SPUNE MARMUREANU NU CREDE NIMENI.MAI BN IL CREDE K MOS ISTRATE SAU ALTI SARLATANI
Postat de elena in 2009-08-30 00:13:34 GMT
de ce ?,atata misto si prostie ,cand oamenii au nevoie de cuvinte frumoase[poate locuiesc la etj.,10 sau17,in casa construita dupa 1940],la noi sa acumulat multa tensiune energetica si macnetica eu cred ca va fi un cutremur daca nu va fi este de asteptat un cutremur mai mare dar nu devastator.
 
Postat de mary in 2009-08-31 11:42:38 GMT
aloooo!nu mai vorbiti prostii si nu mai speriati lumea aiurea! numai DUMNEZEU stie cand va fi sfarsitul lumii ,nici macar FIUL LUI DUMNEZEU NU STIE SIGUR ..CI NUMAI DUMNEZEU TATAL STIE !

Vai, vai, vai..
 
Eu ma gandeam ca macar Maria ar trebui sa stie. sau sfantul Pafnutie de la Cocotatii din Vale, care vede trecutul, prezentul, viitorul, scoate argintul viu si da cu el in burcanu\' de muraturi
 
Back
Sus