• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Seismograma de la Muntele Rosu in timp real!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
aia e de pe accelerometru.... k dak e sa imi fac balciul asa o sa arate
 
Baietii cu ochi albastri de la MOBOTIX ma cenzureaza in draci.e un timp nu mai pot posta acolo. Azi dimineata am reusit intrand printr-un proxy (anonim), a doua oara nu m-au mai lasat. Ceausescu sta la masa cu MOBOTIX ! :)) :hypocrite: :rolleyes:
 
Si nici macar cu am injurat si nu am vorbit prostii. Am incercat sa vin cu niste explicatii, si nu mi-au lasat sa treaca mesajul. Nici ca \"anonim\" (prin proxy, la a doua utilizare). Sunt de groaza, ce mai.
 
se pare ca nu te cenzureaza doar pe tine, ca uite ce comentarii putine sint. stii ca in mod normal era plin de pareri mai mult sau mai putin aberante. sa incerc si eu ceva :))
 
Prima data am putut (printr-un proxy). A doua oara nu. Mai pot sa caut si alte proxy, daca e cazul. Numai de rautate... :)) :hypocrite:
 
nu pot nici eu, nici pe direct, nici prin proxy. parca totusi e mai bine asa, daca nu mai vad comentariile alea fara rost :)):harhar::hypocrite:
mai bine ar lasa doar seismograma, fara discutii :rolleyes:
 
Atunci sa scoata optiunea de Comentarii. Sa le scoata cu totul. Tovarasa vivi a putut sa isi posteze ingrijorarea cu zborul avioanelor, dar eu nu pot sa postez o explicatie. Rusine ! :)) :hypocrite: :rolleyes:
 
lasa-i pe vivi si pe ingrijoratul de raspopitul, ca si tu ai postat :)):harhar::hypocrite:
sa scoata comentariile, ca si-asa majoritatea celor care comentau pierdeau vremea pe acolo si spuneau mai mult prostii...
si ca o dovada de profesionalism, acum 10 zile si eu si bogdan le-am trimis mail celor de la mobotix sa-i intrebam despre seismograma. nici pina acum nu am primit raspuns. deocamdata, INFP e singurul pe lista alba a celor care mi-au raspuns la mailuri, pe cea neagra aflindu-se mobotix, EMSC si IRSA :rolleyes:
 
Cei de la MOBOTIX sunt maestrii la blocarea IP-urilor. De ceva timp, daca nu le place ce postezi, te blocheaza pentru ceva timp si nu vei mai intra decat daca vor muschii lor....
 
nu cred ca e chiar asa. eu am IP dinamic si nu pot posta cu nici un IP. am incercat si de pe un calculator de pe care nu s-a intrat niciodata pe mobotix si tot degeaba. or fi blocat comentariile pt toti, ceea ce e dreptul lor.
 
Am observat si eu ca Ceausescu sta cu tovarasii de la MOBOTIX la masa ! :)) :hypocrite:
 
pe mobotix se pare ca se permite doar un comentariu de pe un IP :hypocrite: e enervant sa-mi tot resetez routerul :))
 
Mie nu mi se mai permite deloc sa postez. E clar, dumnealor stau cu ceausescu la masa :)) :hypocrite: :rolleyes: :rolleyes:
 
Mie nu mi se mai permite deloc sa postez. E clar, dumnealor stau cu ceausescu la masa :)) :hypocrite: :rolleyes: :rolleyes:
trimite-mi textul mie pe PM si ti-l postez eu :) pt tine fac un efort si scot routerul din priza de cite ori e nevoie. cred ca ar turba aia :p
 
Am observat si eu, de ieri, ca ma lasa un post si apoi ..gata. Nu are legatura cu ce ai postat pana acum, eu nu am pus nici explicatii ( doar intrebari de cele mai multe ori), nici \"necuviincioasa\" nu am fost deci ma indoiesc ca mi-ar fi blocat accesul.
 
cine vrea mai multe postari, daca poate, trebuie sa-si schimbe de fiecare data IP-ul. altfel, o postare si gata! o fi o data pe zi, sau o data si atit? vedem miine :))
 
Pe mine nu ma lasa deloc sa postez, nu am putut nici ieri, nici azi, de acasa (doar dimineata am reusit de la servici printr-un proxy).
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus