• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
ia sa vedem daca iti place:harhar:
Pariez ca nu stii asta:harhar:
 
Multumesc f mult pentru catei Dodo; daca vrei iti pot oferi si eu ceva dar cred ca ma trimiti sa postez in alta parte. totusi iti trimit; si mai am multe
 
Candva ma pasiona colectarea mini gifurilor de pe net. Ma amuzau. Am multe desi nu fac nimic cu ele:32:
 
Asa sa revin...
Ploaia a incetat, iar eu ma pregatesc de o noapte luuuuuuuuuuuunga, cam pana spre ziua.(de spywere nu cred ca am scapat:ack:)
Am langa mine un pahar cu limonada si ceva biscuitei;
Deci putem incepe...

Noutati? cum mai stam cu seismele, ceva nou a mai aparut?
 
Mda... ce sa zic poate mi s-a parut mie din cauza oboselii, dar parca am simtit o mica zdruncinatura;m-am uitat la lustra dar nimic(desi mi se parea ca vad clar cum se misca) :biggrin:
Ceva vesti, sau am eu tot felul de simtaminte?:biggrin:
 
sorinas a spus:
Mda... ce sa zic poate mi s-a parut mie din cauza oboselii, dar parca am simtit o mica zdruncinatura;m-am uitat la lustra dar nimic(desi mi se parea ca vad clar cum se misca) :biggrin:
 
Poftim Dodo, mi-am schimbat avatarul ca sa nu mai ciripesti asa si pe dincolo...:biggrin::17::32::17: Asa ca ciocu\' mic :harhar::harhar: Dar sa stii ca nu era vina mea. De unde vroiai sa stiu ca respectivul era \"dat\"/luat ??? :harhar::ack: Ce, alta treaba n-am decat sa stau sa parcurg pana imi iese sufletul sa vad care cine ce are ??? :harhar: Sa fie scoase avatarele deja adjudecate si gata ! Ce vina am eu daca am incercat sa imi incarc un avatar propriu de n ori, inca de acum cateva luni, si niciodata nu a mers ??? Au mai avut si altii problema asta, asa ca nu era doar cazul meu. Faza cu Upload Avatar NU MERGE !!!! Si doar aveam o figura dragutza, fisierul avea doar 5 K, deci nu se punea problema de ceva urias. L-am comprimat, taiat, etc,etc ...
:biggrin:
 
ia sa vedem daca iti place:harhar:
Pariez ca nu stii asta:harhar:
E una din suratele mai mari si cu picioroange ale lui Dodo...:biggrin::harhar::biggrin:
 
Eu am facut upload:harhar:
Ai o fata in avatar de ma pufneste rasul:harhar:
 
Eu am facut upload:harhar:
Ai o fata in avatar de ma pufneste rasul:harhar:
Si f. bine, treaba mea :harhar::harhar::harhar::32:...Decat o Dodo pe picioroange...:biggrin::harhar::biggrin::harhar:
 
S-ar putea totusi ca inainte de un cutremur mai mare (M > 6,7) sa fim zguduiti de o miscare seismica de mai mica amploare (sa zicem in jur de 6,5), dar produs undeva \"mai sus\", cam la 70-80 km adancime. Un astfel de cutremur, desi nu e catastrofal, va crea panica mare in toata tara, vor cadea sistemele de comunicatii...Un posibil argument ar fi activitatea insistenta din ultima vreme de la 70-80 km adancime, unde se constata un adevarat fenomen de tip \"incalzire seismica\" (e un termen din literatura de specialitate, nu inventat de mine). Cutremurul mai puternic ar trebui sa fie la o adancime mai mare (Radulian, 2005). De fapt, nu ar fi pentru prima data daca Vrancea ar da o astfel de pereche. In 1894, de pilda, este consemnat un astfel de DUBLET: 4 MARTIE 1894 I=VII si 31 AUGUST 1894 I=VIII. De fapt, producerea de cutremure in perechi pare a fi una dintre ciudateniile Vrancei ! Fiindca, exceptand Vrancea, este neobisnuit sa apara evenimente seismice de adancime mare, in acelasi loc (din punct de vedere al coordonatelor geografice), repetate la scurt timp. Sigur, nu toate cutremurele vrancene apar asa, au fost si evenimente singulare. Dar stiti vorba aia: exceptia confirma regula.
De aceea, eu nu m-as mira deloc daca inainte sa avem un cutremur cu adevarat important (M > 6,7), fenomen care nu e, de altfel, deloc obligatoriu sa se produca anul asta, poate sa mai astepte cativa ani, deci inainte de acesta am putea avea un cutremur de mai mica amploare, asa la vreo 6,4-6,5 pe scara Richter, dar la o adancime mai mica, 75-80 km !!!! As zice ca n-ar fi deloc o surpriza un astfel de cutremur in viitorul destul de apropiat, poate pe la toamna !!!
Dodo draga, sa stai cuminte ca nu pica nimic la
6,4-6,5 ! :biggrin::harhar::biggrin: De altfel, pasarile Dodo aveau reputatia de a fi fost extrem de curajoase...:harhar::harhar::harhar: Un pic mai mari decat curcanul, dar curajoase foc...:harhar:
 
Iar ai facut o salata. Ai amestecat informatii serioase cu Last romanian Dodo.
 
Iar ai facut o salata. Ai amestecat informatii serioase cu Last romanian Dodo.
Pai da. Ca sa papam o friptura de Dodo gustoasa si frageda, ne trebuie si o salata pe masura...:biggrin::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
Dodo nu e de mancare asa ca mergi la piata dupa oratanii comestibile si zarzavaturi:ack:
 
Dodo nu e de mancare asa ca mergi la piata dupa oratanii comestibile si zarzavaturi:ack:
Ba am pofta de o friptura delicioasa de Dodo :biggrin: Eventual o Dodo la rotisor ...:biggrin::harhar::harhar: Kebab de Dodo :harhar::harhar:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus