• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
La multi ani noodyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy:32:
sanatate, bucurii, impliniri...sa ai parte de tot ce iti doresti:17:

sosolin...putem da petrecereeeeeeeeeeeeeee in lipsa taaaaaaaaaaaaaaaaaaa:32: =))

Deci iti dai seama ce iese aici ca pleaca motanu de acasa? =)):clapping:=))
 
problema e ca petrecerea a fost acu 3 zile, cind Dodo nu era pe-aici =)) =)) =))
 
am fost dezinformata:ack:
sosolinnu ai treaba ? nu mai pleci sa te relaxezi?
 
daca il prinde gaura neagra? trebuie sa se ascunda:angel:
 
Buna ziulica
Am revenit si eu. Vad ca a fost un cutremur relativ puternic in Iran.
In rest, de apocalipsa protonica nu ma tem. Nu cred ca se vor forma gauri negre care vor manca Pamantul. Mai mult mi-e frica de un cutremur vrancean de 7,5 grade pe scara Richter decat de o pretinsa gaura neagra. Savantul german care pretinde ca a calculat el ca in 4 ani ne va manca black hole pe toti, sa ne prezinte baza stiintifica a calculelor domniei sale. Ca de palavragit, palavrageste si Hancu...Asa ca nu-l cred ca vom fi inghititi in 4 ani. Repet, ma tem mai mult de viitorul cutremur major vrancean, de ala ma tem foarte tare !!!
 
de acord. nu mi-e teama de experimentele lor..dar Vrancea nu ne iarta....
 
Alex, uite aici pentru tine, cu dedicaţie, să-l foloseşti când te supără forumiştii.
 
Vedeti ca maine dimineata nu voi fi online, trebuie sa merg cu dosarul sa depun actele pentru inscrierea la studii doctorale, asa ca pana mai pe seara, asa, nu voi fi \"pe interval\". Sa fiti cuminti, ca altfel va mananca BAU-BAUL !! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
 
Maine dimineata voi lipsi din nou, deoarece la ora 9:30 am sustinerea interviului/colocviului pentru admiterea la doctorat. Tineti-mi pumnii...=)) =)) =)) =)) =))
 
Ieri am sustinut, de fapt, testul de competenta lingvistica, la lb. engleza, in urma caruia mi s-a eliberat atestatul corespunzator, pe care l-am atasat la dosar. In final, ieri mi-am depus dosarul, iar maine am discutia/colocviul/interviul cu o comisie de profi. Ideea e ca in primul an voi fi un fel de \"studinte\", adica voi urma niste cursuri, iar abia dupa voi incepe munca la teza. =)) =)) =)) =))
 
felicitari proaspatului doctorand !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =)) =)) =)) =)) =))
 
Buna seara la toata lumea care (mai) e online la ora asta =))
Multumesc, Anda, pentru incurajari si pentru felicitari =)) =)) =)) Da, sunt un proaspat doctorand, alias Ph.D student, si tema mea este dificila, dar foarte interesanta si provocatoare. Intrucat sunt prea obosit la ora asta (sunt treaz de la 4 si un sfert, de azi dimineata), ma multumesc deocamdata cu atat. O sa va spun mai mult maine despre cum a fost la acest examen de admitere la doctorat =))
 
Sorine, felicitari si la mai mare!
Si ca un titlu informativ, sa stii ca si eu mi-am luat doctoratul in sudura pe vremea lui Ceasca la CSIO ( Centrul de Sudura si Incercari la Oboseala) Timisoara.
 
Sincere felicitari si spor la treaba... Cum zicea cineva.. pasiunea nu moare niciodata. =))
 
Multumesc mult, elenyka =)) =))
Ramasesem dator aici cu ceva amanunte despre cum a decurs discutia mea cu comisia. O sa scriu mai pe seara cate ceva, acum sunt cam prins cu niste lucruri pe aici =))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus