• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Ma uitam la cei care protestau, acum vreo saptamana sau doua, fata de tehnologiile biometrice (sigur, e dreptul lor sa o faca, nu contest acest lucru), si am realizat ca, de fapt, ei sunt niste ignoranti, niste oameni manipulati, ca de fapt ei habar nu au despre ce e vorba, nu au idee ce inseamna un sistem de identificare biometrica si la ce e bun el. Prin urmare, singura lor vina e ca se lasa manipulati de habotnici si sectanti care il vad pe ....la fiecare colt de strada ! :(( :unsure: In fine, orice ar zice respectivii, sistemele biometrice vor fi folosite si la noi, in continuare. Sunt firme care produc sau distribuie sisteme sau componente din aceasta categorie, si agitatiile habotnicilor nu pot impiedica aceasta tendinta ! :harhar: :rolleyes: :rolleyes:
 
Constat, de cateva zile, un taraboi mare facut de anumite grupuri, pe tema introducerii pasapoartelor biometrice. Si constat ca indivizii respectivi vorbesc in totala necunostinta de cauza. Bre, le-as zice eu, daca nu stii despre ce e vorba, nu mai clampani in nestire, bre...:harhar: :rolleyes: :unsure: Dar se vede treaba ca le place sa fie bagati in seama, dau din gura cat o sura de parca i-a muscat o streche de ureche :(( :((
In realitate, pasaportul biometric are incorporat, pe langa informatiile specifice unui pasaport, un chip special in care se stocheaza informatii digitale obtinute pe baza amprentei sau/si a altor caracteristici fizice ale individului respectiv. Si ce vedem rau in asta ? Va reamintesc ca in mediile judiciare si politienesti, amprenta umana este folosita de foarte mult timp pentru identificarea indivizilor. Mai acestia, cand va duceti la politie sa va ia amprenta (de exemplu, cand va faceti buletin pentru prima data), incepeti sa urlati isterici la politisti: Pieriti satanelor, ptiu necuratilor ??? :(( :( :p E clar ca e un exemplu de manipulare nerusinata a oamenilor, facuta de cercuri sau grupuri obtuze si incuiate, de-a dreptul habotnice. Prostia e mare in lumea asta. Asa ca, ma habotnicilor, ca va place sau nu, cineva pe lumea asta tot detine amprentele voastre, mai dragilor :rolleyes:
Se face corelatia, bineinteles, cu 666. Ca si cum toate chipurile ar avea acelasi cod, toti indivizii ar fi marcati la fel. Ma, daca tu ai numar de telefon care include 666, inseamna cumva ca esti \"insemnat/a\" pentru necuratul ??? Ma faceti sa rad. De fapt, asta ar fi concluzia logica desprinsa din asa-zisele rationamente ale cetei de habotnici. Ardeti-i pe rug pe toti cei care au ca numar de telefon o combinatie numerica ce include 666. Parca suntem in Evul Mediu, zau asa !!!
 
Am urmarit-o pe toata. Oricum, ideea e ca intervalul dintre 2 cutremure consecutive puternice nu e musai sa fie 32 de ani, de aceea nu e deloc corect dpdv stiintific sa se invoce aceasta valoare. Fiindca nu se tine cont de faptul ca seismele pot avea magnitudini diferite, ca se produc la adancimi diferite si ca regimurile pre- si post-seismice pot fi diferite, in functie de modul in care o anumita ruptura redistribuie tensiunile in volumul litosferic vrancean, ceea ce face imposibil de prevazut anul in care se va produce urmatorul cutremur vrancean de magnitudine 6,7+.
 
De acord cu tine. Oricum, am pus link-ul pentru cei ce nu au prins emisiunea.
Parerea mea este ca a fost o emisiune moderata extrem de prost, in care s-a sarit aiurea de la un subiect la altul, in care nu s-a discutat mai nimic concret, ci doar au vorbit discutii.
Ca parte benefica a emisiunii, pot spune ca incepe sa se faca educatie populatiei.

Bogdan
 
Si ca sa fie traba oabla, inregistrarea de pe site-ul Realitatiis-a facut cu erori de compresie, si s-a pierdut mult din sonor :harhar:

Bogdan
 
In fiecare an, in preajma zilei de 4 martie, se fac astfel de emisiuni. De regula, proaste. Si din vina televiziunilor, a ziaristilor in general, care sunt penibili. Am o parere foarte proasta despre presa, in general. De fapt, nu mai am incredere in ziaristi, in televiziunile romanesti (pe care le dispretuiesc). Nici una nu e mai breaza.
Cand ii vezi pe asa-zisii moderatori cum intrerup un invitat cand acesta vrea sa spuna ceva, sa continue o idee, iti vine sa ii iei la palme pe toti, in frunte cu domnii gazetari.
 
In emisiunea de aseara de la Realitatea tv, moderatoarea a prezentat niste date despre cutremurele din ultimele luni, si erau luate cuvant cu cuvant de la noi, litera cu litera, virgula cu virgula. Marmureanu a zis ca ei nu anunta toate cutremurele, si probabil ca s-a intrebat de unde le-o fi luat. :harhar: :rolleyes:
 
cineva mi-a spus ca era ceva de pe cutremur.net, un clip sau o imagine
 
Don\'soara moderatoare a prezentat o lista de seisme din 2008-2009, si erau datele de la noi, cuvant cu cuvant.
 
Am eu o parere \'gozav de buna\" despre moderatorii emisiunilor tv, dar si despre prezentatorii de stiri. Nu mai departe de anul 2007, de exemplu, de Craciun, domnisoara Oana Andoni de la ProTv a transmis un mesaj de Craciun cu urari din partea Patriarhului Teoctist, desi acesta se dusese la cele vesnice cu 6 luni inainte, si era vorba de fapt de Patriarhul Daniel. Si mai si zambea dumneaei :rolleyes: :harhar: Nici o erata, nici o rectificare...
Imi place, de altfel, sa le monitorizez prostiile la persoana ca ea si ca atatia altii...:rolleyes:
 
pe unde o fi inregistrarea emisiunii? are cineva un link?
 
Iar n-ai vazut-o ? Eu de ce ti-am trimis SMS ? :(( :(( :harhar: :rolleyes: :rolleyes: Ma supar... :unsure:
 
:harhar: stai calm, nu te supara!!!aseara, pe acelasi canal, voi vedeati emisiunea de la buc, eu pe cea da la postul local din bv. pina am gsit realitatea online, a trecut vreaun sfert de ora. in rest am vazut.
asa ca nu mi-ai dat sms degeaba :rolleyes:

si te rog eu, mult, muuuuuuuuult de tot, NU MAI PUNE MOACELE ALEA INCRUNTATEEEEEEEEEEEEEE!!!
 
Si ce era pe postul local ? :harhar:
 
ceva fff interesant, clonarea cardurilor. :harhar: a aratat chiar metodele din si ce mi-ai trimis tu
 
Io? S-avem pardon, io dorm suficient! Nu de alta, dar dacă nu-mi fac somnul cum trebuie, după aia mi-e rău.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus