• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
ia ghiciti ce am vazut eu dimineata cind m-am uitat pe geam??? ZAPADAAAAAAAAAA :harhar: va trimit si voua :rolleyes:
 
Vai ce frumos! Îmi vine să m-arunc în poză şi să mă tăvălesc prin zăpadă!
 
la mine ninge iarasi... a cita oara luna asta? zapada are 25cm;)
 
si a iesit si soarele... e un cer asa de albastru...
 
Ninge intr-o veselie la Buzau de azi dimineata, cu fulgi mari ca in basmele lui Andersen cu Hansel si Gretel, adevarata zapada a mieilor!
Nu uitati ca azi pentru ortodocsi este +Buna Vestire(Blagovistenia) cu dezlegare la peste!
 
Cluj-Oradea cica ar fi cam inchis din cauza zapezii...

Bogdan
 
tata e la bai la felix si zicea ca ninge destul de tare
 
azi e ziua Greciei :)
γεια σας Ελλαδα!!! :smile:
 
Iata un exemplu de cat de nenorociti sunt ziaristii. Ieri seara, la o televiziune (Realitatea tv, cred, sau alta, nu conteaza) a fost dat pe post la jurmalul de stiri un material despre o profesoara de fizica din Ploiesti, care ar fi fost filmata cu capul cazut pe banca, si cu titlul PROFESOARA A ADORMIT LA ORA !! Profesoara respectiva a fost infierata prin comentarii tendentioase si insinuari ticaloase, cica doarme la ore in loc sa predea elevilor. In realitate, biata femeie avea o criza de lipotimie, pur si simplu avea niste probleme de sanatate, si nu a adormit de beata ce era cum insinuau nenorocitii de la televiziunea respectiva. Doamna in cauza ar trebui sa dea in judecata televiziunea respectiva.
In orice caz, acest exemplu dovedeste caracterul ticalos al ziaristilor. Iata de ce dispretuiesc eu presa ! Ziaristii nu sunt decat niste ticalosi. Aceasta speta este alcatuita din specimene josnice, rusine umana...
 
Intr-adevar, REALITATEA TV este televiziunea care a difuzat pe post prostia aia. Evident, cu comentarii tendentioase, fara se cerceteze daca persoana respectiva are niste probleme de sanatate. E de condamnat si practica de a baga imediat pe post orice prostie filmata de \"inteligentii:\" telespectatori, dar vina principala apartine televiziunii respective. Halal profesionalism la televiziunea borfasului vantu !!!! Rusine !!!!! Oribile creaturi, ziaristii !!!! Au dus-o la moarte si pe printesa Diana, stie toata lumea !
Prin ceea ce fac, aceste lucruri biologice numite ziaristi oferta pretexte minunate celor care vor sa dea legi restrictive privind accesul la informatii de interes public. E numai bun acest pretext, dar se vede treaba ca pe acele fiinte jurnalistice nu le duce bibilica. Atat cat o au...
 
accident pe DN73 la iesirea din Brasov spre Cristian. cealalta masina implicata in accident se vede in dreapta, iesita de pe carosabil. era lovita in stinga spate. politia nu ajunsese inca...

la stirile locale au spus ca loganul a lovit masina cealalta, care circula regulamentar. soferul loganului e la spital cu traumatism cranian
 
Eu ma bucur ca suntem atat de cautati, ca vine multa lume, mai ales in ultima vreme ! :harhar: :)) :smile:
Suntem si citati ! Se preiau informatii de pe site, chiar de pe prima pagina cutremur.net, si se posteaza pe diverse alte forumuri. Chiar suntem onorati, e prilej sa diseminam informatii interesante si utile, cred eu ! :)) Problema e ca pe acele alte forumuri sa se indice si sursa. Fiindca cei care le viziteaza si care mai dau si de noi, ar putea crede ca noi am copiat de pe acele forumuri, ceea ce nu e fair ! In rest, e totul O.K. si nu ne suparam daca suntem mentionati ! :)
 
E, se cam stie cine...:) :harhar: :)) Mai mult nu spun, dar se intelege la cine am facut aluzie ! :smile:
 
adica ai secrete? :smile::crybaby: :):harhar::harhar:
 
Am spus si mai devreme. Nu ne suparam ca suntem mentionati si pe alte forumuri (nu iau in calcul blogul lui istrate, fiindca nu merita). Dar ideea e ca atunci ca stirea completa de pe cutremur.net este plasata intr-un mesaj din respectivul forum, cel care plaseaza textul (integral sau partial) sa mentioneze si sursa. Asa e fair ! Noi punem toate sursele informatiilor/datelor prezentate, linkuri, numele sursei, pentru ca cine e interesat sa vada ce si cum. Am intervenit pe acel forum si am facut precizarea, desi ulterior am remarcat faptul ca precizarea mea a fost stearsa si inserata in postul initial. In fine, nu ma supar, dar astept mai multa corectitudine.
 
Nu ma supar, de fapt, nici pentru faptul ca mi-a fost sters postul in care precizam, cu discretie, sursa informatiilor postate de un user al acelui forum. Am considerat ca nu e cazul ! :) Dar ca idee, totusi, pe viitor sa se procedeze fair, asta e ceea ce astept. :smile:
 
eu in locul tau m-as fi suparat :smile::ack::):ack::harhar::ack::)). cum sa-mi stearga cineva postul, mai ales ca reparam o nedreptate??? moderatorul ala e cam ...fara onoare :)). ce-ar fi daca am face la fel si aici? ce credibilitate am mai avea?
 
Eu sunt milostiv din fire, suntem crestini si iertam pacatele...:smile: :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus