• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

multumesc dan, sper sa-mi placa. oricum, va tin la curent :crybaby:
 
buna nocti :crybaby::55::clapping::55:
 
Salutare EarthQuake :clapping: Sa te vaz si la un 5,7 ca in 25 aprilie :crybaby:
 
si pe acela, l-am simtit ca si pe cel de asta seara, adica DELOC. :crybaby:
de cand cu gripa asta porcina, am devenit imun si la seisme :clapping: :ack: :ack:
 
Acesta fiind zise, ma retarg pana la urmatorul eveniment seismic notabil, ca simtibil se pare ca mai am de asteptat. :clapping:

Noapte buna si racoroasa tuturor. :crybaby:
 
Noapte buna EarthQuake si desi nu am nimic cu tine, sper sa ne mai vedem p\'aci asa, peste vreo 90 de ani :crybaby:
 
V-am prinssss VRAJITOAREEELORR, chiar si de aici din creierul muntilor, din fundul padurii vine BAU-BAUL peste voi, nu scapati voi de mine in ruptul capului !!! :crybaby: A intarcat balaia, credeati ca scapati nesupravegheati???? Gata, sunt cu ochii pe voi sa vaz ce faceti ! :clapping: Gata deocamdata, intru mai tarziu sa scriu buletinul seismic al zilei, cu tot ce a miscat azi la noi. Vb. mai pe seara. PAAAA...
 
Ne pandeste GeoX, cu forte proaspete :crybaby:

Odihna placuta :clapping:
 
Big Brother va pandeste pe toti, n-aveti scapare ! :crybaby: :clapping: De pe munte, de pe Luna, de unde o fi, dar va supravegheaza asa cum trebuie ! :ack: :ack:
Acum ma apuc de treaba, sa facem buletinul complet al zilei !
 
baietii si fetele: stie careva un program care sa citeasca inregistrarile de pe accelerometru cu format .sac (binar) Evident windoze.....
thx
 
baietii si fetele: stie careva un program care sa citeasca inregistrarile de pe accelerometru cu format .sac (binar) Evident windoze.....
thx

verifica aici, poate te ajuta..winsac
 
merci mult, insa dca nu imi dai un link pe bune ca nu o sa gasesc. Tot ce am gasit a fost ceva de genul rar :-(
In momentul de fata am winquake, dar asta expira, ceea ce nu e asa de ok
 
hmm, am citit dar nu cre\' ca e ce am nevoie, sau sunt prea obosit la ora asta.
Prin urmare, accelerometrul meu salveaza datele in .sac la mine pe hdd, in mod evident.
Apoi eu vreau sa vad de ex. dimineata evenimentele salvate, eventual sa vi le pun pe site :), joking ca e pe bani, adica privat.
Ma descurc excelent cu winquake la care se face referire si la tine pe pagina. Insa totul se opreste aici dupa ce expira winquake-ul, nu am piraterii pe hard si nici nu am de gand. De aceea intrebam de un soft ceva.
Imi cer inca o data, poate nu am inteles ce e pe pagina aceea, eu am inteles de pe pagina ca e vb despre un loc de unde sa descarc fisierele .sac, insa eu le am pe ale mele de la senzorul meu :)
 
http://bobmcclure90.googlepages.com/winsac e linku
transformi in audio cu utilitatea si wave audio nero de la 6.5 in sus il ai de pe la cederoame..
ma rog sper sa fi inteles si io ce vrei tu carol, dpdv informatic nu conteaza de unde ai filele trebe sa fie acelasi format ca win quake.
 
Back
Sus