• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

fierul e fier, o sa coste destul insa e pe casco, spoilerul care saracul e la 10cm de sol si a patimit cu alte chestii gen drumuri romanesti nu pe casco, dar e acolo unde trebuie.
De animal imi pare rau, in pana mea, chiar daca masina m-ar putea duce mai repede pe plaiurile mioritice nu ii dau k jmekeru, dar s-a nimerit tocmai la mine in fata :-(
 
Da, sentimentul e super nasol. Din pacate nu prea ai ce sa-i faci, oriunde ai fi risti sa dai peste iepuri, caini, vulpi... Eu sunt rau de tot cu morcovul ca o faza de genul asta m-ar zbura clar de pe sosea, fara timp de apel. Dar cateodata se intampla de nu ai timp nici sa reactionezi. Pe de alta parte la motoare mai reusesti sa eviti, cum am evidat eu un caine pe la coada lui cand treceam printr-un sat venind de la Constanta.

Cel mai rau mi-a parut cand am luat o vrabie in roata din fata, nici nu am simtit, doar la benzinarie am vazut ce se intamplase. Zburase probabil de pe marginea soselei, oricum era noapte si nu am vazut-o.

Ca sa nu mai zic ca pe Cheia, de la Brasov la Valenii de munte, nu este vizibilitate drumul fiind super virajat. Cand am venit pe-acolo noroc ca aveam viteza mica in curba, altfel intram fix intr-o vaca. Mai incolo, tot pe sosea, doi vitei. Daca nu ma grabeam ca incepuse sa ploua si apunea soarele, trageam pe dreapta, sunam la 112 si la televiziuni si faceam cel mai mare tambalau posibil. Nu de alta, dar aici nu era vina animalelor ci a unui cretin de vacar care nu era in stare sa-si tina cireada in afara soselei.
 
Da, sentimentul e super nasol. Din pacate nu prea ai ce sa-i faci, oriunde ai fi risti sa dai peste iepuri, caini, vulpi... Eu sunt rau de tot cu morcovul ca o faza de genul asta m-ar zbura clar de pe sosea, fara timp de apel. Dar cateodata se intampla de nu ai timp nici sa reactionezi. Pe de alta parte la motoare mai reusesti sa eviti, cum am evidat eu un caine pe la coada lui cand treceam printr-un sat venind de la Constanta.

Cel mai rau mi-a parut cand am luat o vrabie in roata din fata, nici nu am simtit, doar la benzinarie am vazut ce se intamplase. Zburase probabil de pe marginea soselei, oricum era noapte si nu am vazut-o.

Ca sa nu mai zic ca pe Cheia, de la Brasov la Valenii de munte, nu este vizibilitate drumul fiind super virajat. Cand am venit pe-acolo noroc ca aveam viteza mica in curba, altfel intram fix intr-o vaca. Mai incolo, tot pe sosea, doi vitei. Daca nu ma grabeam ca incepuse sa ploua si apunea soarele, trageam pe dreapta, sunam la 112 si la televiziuni si faceam cel mai mare tambalau posibil. Nu de alta, dar aici nu era vina animalelor ci a unui cretin de vacar care nu era in stare sa-si tina cireada in afara soselei.

cu vaca e nasoala treaba, la viteza mare ori ca intri in vaca ori ca intri in copac, riscurile sunt imense. Sunt zeci de cazuri de accidente grave cu animale mari, vaci si cai in special.
Acum 2 ani cand mergeam spre Constanta nu mare mi-a fos mirarea sa vad o \'ditai\' turma de oi pe autostrada noastra insorita. N-am fost pe faza atunci sa filmez dar am gasit o poza din care imi dau seama ca fenomenul probabil s-a repetat fara ca nimeni sa ia vre-o atitudine. Deci, carol se poate si mai rau. :harhar:
Ce rost are sa cheltuim atatia bani pe promovarea turismului cu zeci de spoturi de sute de mii de euro atat timp cat nu suntem in stare sa avem grija de o amarata de autostrada si aia neterminata...
Romania The Land Of Choice sau mai degraba Romania mioritica :harhar:
[attachment=4660:200908/post_1953_1249818829_525d0d2304bdddf895e2522806611ac2.attach]
 
noctiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, te-ai intors :harhar: :harhar: :worthy:
 
Deci, carol se poate si mai rau. :harhar:

Ca de exemplu:

baikonur23_035403.jpg



Trecea omul fără probleme pe pista unui aeroport care deserveşte cosmodromul de la Baikonur.
 
bine ca n-am avion :harhar: inca :harhar:
 
hmmm, tot elicopterul mi se pare mai ok
Vis a vis de land of choice sa va povestesc o chestie: acu o luna m-a apucat pe mine promovarea de Romania land of choice :) M-am gandit la o zona (stiu ca o sa fie cativa care sa spuna de ce aceeasi zona la care s-a referit cineva politic) mai putin promovata, Sarata Monteoru. Deja trecusem de cateva ori prin zona si am spus sa vad si o pensiune. Dau mail la om, ii spun cine sunt, ca sunt unul dintre \'insignifiantii\' touroperatori si ca m-am gandit sa stau la el cateva zile sa vad ce oferta. Nu moca, pe bani, vreau sa spun pe bani destul de multisori chiar la tariful de engrosist. Zis si facut. Imi trimite omul proforma joi, eu trebuia sa ajung vineri. CU factura vine si contractul gresit de vreo 3 ori, dupa care imi da alta proforma cu tarif de engrossist, cica 10% comision, o chestie la care nu ma uit deoarece la mine turistul trebuie sa aibe un tarif cu minim 5-10% ai mic decat receptia.
Ii explic cum ca masina are garda foarte joasa si il intreb de acces daca e facil si pot intra masina neavand cum sa o las in strada. Imi spune ca da. Vine ziua de vineri, dupa ce termin treaba la birou, pe la 6 plec spre locatie. Multumita gps-ului ajung cu greu la locatie, ocolesc doua cretere imense din asfalt (land of choice regula nr 1: alegi partea de drum cu gropi cat de cat mai mici) insa omul avea o panta inclinata rau de tot, cu chiu cu vai intru pe rampa fara sa las spoilerul acolo si ajung sus la el. Scot telefoanele nici urma de semnal asa cum spunea el. Apare omul si imi spune ca vai, ati lasat motorul deschis, la dvs benzina e gratis? Incerc sa glumesc, ma prezint, cu toate ca masina era inscriptionata si eram singurul turist. Omul nici nu ma intreaba nimic, imi spune dom\'le nu ai platit prin banca. Ii raspund scotand portofelul ca si chash-ul e bun, nu depasesc plafonul pentru plati in RON. La care omul imi spune ca in acest caz nu se mai aplica comisionul de 10%, ca trebuia prin banca ?!? Wow..... ii explic cum in tara in care sunt touroperator hotelierii ma invita sa stau gratis cu masa si casa, allinclusive si faze de genul, ii mai spun ca acel 10% inseamna cu mult sub pretul benzinei pana la coshmelia dumnealui si ii dau ziua buna. El nu a schitat niciun gest ci a zambit tamp. Stia el ce stia deoarece cand am ajuns la baza dealului nu se mai potrivea cu urcatul. A trebuit sa aleg intre crater imens, groapa medie si spoiler zgariat/rupt si niste tevi. Am ales varianta spoiler l-am agatat, zgariat si ciobit, i-am dat in goarna sa ii tulbur putin linistea si am plecat. Am ramas tot in Sarata intr-un hotel in care aveam cu cine sa discut despre Land of Choice face to face, insa am renuntat si la asta nevrand sa stric bucuria oamenilor.
Asa ca asta este din pacate Romanica
 
Sarata Monteoru.
Nu-mi jigni judetul si imprejurimile, eu ajung de la Buzau la Sarata Monteoru cu bicicleta si nu am probleme cu soseaua, iar ai nostri daca te simt ca esti bengos iti iau si izmenele dupa tine, ei zic ca nu au nevoie de reclama, le vin destui turisti si localnici si asa!
 
real32, am incercat si eu ce ai transmis ca in afara de hartzi nu se vede nimic...ai taste pt control?

Pai asta fac cele doua programe, harti cu epicentrele seismelor. Se poate studia evolutia evenimentelor. Se pot face observatii si analize foarte interesante.
 
Maine dimineata plec la Mangalia, sa fac un sejur si la mare. Nu cred ca va mai fi prea curand un cutremur notabil pe acolo, asa ca nu imi fac griji.
 
nesuferituleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :harhar:
 
Acum stiu ce masina o sa-mi cumpar...
De urmarit toate filmele...
 
[attachment=4713:200908/post_382_1249919538_41f74e5510f35f4299afaca795b90414.attach]
Ia uitati voi pe ce coperta a ajuns OldDG!
 
Anda, pentru tine cu dedicaţie:


Scuze că n-am răspuns, nu văzusem mesajul tău în care te bucurai de întoarcerea mea. :harhar: :harhar:
 
multmesc nocti!!! :harhar:
papagalii astia sint identici cu ai mei :harhar: dar masculul meu nu cinta asa frumos. iar daca ar vedea o pisica, nu stiu ce ar face...
 
gx va transmite tuturor salutari din drumul spre mare :harhar:
 
gx va transmite inca o data salutari, de data asta din eforie :harhar:
o sa caute un net sa mai intre pe aici :harhar:
 
Back
Sus