• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

Urez tuturor sarbatoritilor de azi un calduros La multi ani, le doresc o primavara minunata si le dedic urmatoarea melodie in ton cu anotimpul:

[media]
 
...ma socheaza inactivitatea crunta de pe acest forum. Extrapolam situatia la scara mare si ne dam seama de caracterul profund fatalist al oamenilor ce populeaza tara asta.
Nu inteleg cum o capitala precum Bucurestiul sa nu aiba o harta geologica.
Nu inteleg de ce nu se fac studii mai riguroase despre impactul cutremurelor asupra constructiilor.

Si mai grav e ca aceste informati ar putea sa existe dar nu se fac publice pentru ca ar da peste cap piata imobiliara.

De fapt e o explicatie. Nu exista autoritati iar cei care le mimeaza functionalitatile ascund totul sub presh.
La fiecare constructie noua se aduce preotul sa dea cu aghiasma iar apoi ce-o vrea al de sus.

Cred ca un forum pe subiectul "pescari amatori" e de 100 de ori mai activ decat asta... :55:
 
Fara nici o suparare, dar ne poti explica ce intelegi prin "inactivitatea crunta de pe acest forum ? " Eu nu prea inteleg, asa...
Noi nu avem putere de legiferare, si nici resurse financiare sa facem ceea ce ar trebui sa faca autoritatile. Oricum nu ne putem compara cu forumul de pescari amatori, da ? Poate si pentru simplul fapt ca mai si muncim, nu stam la pescuit toata ziua iar seara intram sa ne laudam cu ce pesti am mai prins...
 
cristeamax a spus:
...ma socheaza inactivitatea crunta de pe acest forum. Extrapolam situatia la scara mare si ne dam seama de caracterul profund fatalist al oamenilor ce populeaza tara asta.
...
Cred ca un forum pe subiectul \"pescari amatori\" e de 100 de ori mai activ decat asta... :55:

ma uit la ce scrie pe profilul tau, membru din 2008, 6 postari. in locul tau m-as mai gindi putin inainte sa scriu asa prostii. tu ai cumva impresia ca cineva e pus aici sa intretina atmosfera, ca sa se simta bine unii care intra aici din an in paste? iti spun eu ca nu.
informatiile sint la vedere, lumea intra si citeste. daca cineva vrea lamuriri suplimentare intreaba, primeste raspuns si isi vede de treaba. te sfatuiesc sa te exprimi ceva mai ingrijit.
 
anda a spus:
ma uit la ce scrie pe profilul tau, membru din 2008, 6 postari. in locul tau m-as mai gindi putin inainte sa scriu asa prostii. tu ai cumva impresia ca cineva e pus aici sa intretina atmosfera, ca sa se simta bine unii care intra aici din an in paste? iti spun eu ca nu.
informatiile sint la vedere, lumea intra si citeste. daca cineva vrea lamuriri suplimentare intreaba, primeste raspuns si isi vede de treaba. te sfatuiesc sa te exprimi ceva mai ingrijit.
... mi-am imaginat ca s-ar putea ca membrii si moderatorii sa se considere vizati chiar daca nu a fost deloc intentia mea. Era de fapt o postare retorica generala.
E clar ca forumul e un cadru la care ar trebui sa participe mai multi arhitecti si alte persoane cu profesii sau pregatiri complementare acestui subiect.

Problema mea e ca oamenii in general nu sunt constienti de importanta acestui subiect si un forum de pescuit sau gastronomic atrage mai multe dezbateri... ceea ce nu e normal.

Cel mult ar fi trebuit sa ignorati postul meu daca nu chiar sa imi dati dreptate.
 
cristeamax a spus:
... mi-am imaginat ca s-ar putea ca membrii si moderatorii sa se considere vizati chiar daca nu a fost deloc intentia mea. Era de fapt o postare retorica generala.
Acest site si forum se afla in categoria de "nisha speciala" , deci sunt informari si puncte de vedere pentru cei care sunt interesati sa citeasca si sa intrebe eventual!
Dar te informez ca exact dupa cutremur, siteul si forumul s-au blocat din cauza solicitarilor, ceea ce dovedeste ca este util si folositor, asa ca am venit la vorba noastra:"Da, Doamne romanului, mintea cea de pe urma!"
Si sigur acest site si forum nu sunt de "socializare"!
 
Maine nu voi fi online in cea mai mare parte a zilei, voi merge la munte.
 
Drum bun si distractie placuta so :113:
 
Multumesc Anda :55: :113: :114: :114:
 
Da, am fost ieri la munte, pe Postavarul sus era zapada :113: :114: :32: :32: Singurul lucru care mi-a displacut a fost calatoria cu trenul. Daca la ducere a mai fost cum a fost (a ajuns la Brasov la 12 in loc de 11:32), la intoarcere a fost groaznic. Intre Predeal si Comarnic a cumulat o intarziere de 1 ora si 20 de minute, imposibil de recuperat. Acceleratul de Sibiu avea 15 minute intarziere pana la Brasov, dar intre Predeal si Comarnic a mers ingrozitor. Am ajuns in Bucuresti la 10 si 25 in loc de 9 si 12 cum era prevazut.
Concluzia: boicotati CFR-ul ! Rusine !! :99: :99: :99: :114: :55: Eu as desfiinta aceasta societate si as da afara in masa toti angajatii... :99: Greve stiu sa faca ... :99:
 
LA MULTI ANI, NORIKI! :114: :113: :114:
 
multumesc mult DG :113: stii tu ca-mi plac lalelele...
 
Back
Sus