• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

Asadar, de maine plec la mare, si voi reveni pe 15. Cine dintre voi se ofera sa posteze macar buletinele seismice zilnice pentru cutremurele din Romania ? Eu le fac pe zile, ca sa pot urmari mai clar evolutia de la o zi la alta. Sigur ca atunci cand voi reveni, le voi aranja :p :clapping: dar macar sa fie deja postate :clapping:
Deci programul este urmatorul: 10-15 iulie mare, Eforie Nord, la un hotel nou, dragut si nu prea scump :clapping: ; 20-26 iulie Brasov, la o pensiune din centrul vechi, cu posibilitati pentru Poiana Brasov, alte excursii si o iesire la Sighisoara pe 24 iulie (in a doua zi a festivalului anual Sighisoara Medievala 2010 23-25 iulie); 26-30 iulie Paltinis (Sibiu). Nu voi fi online in perioadele respective, dar daca aveti ceva important si interesant sa imi spuneti, stiti cum ma puteti contacta (la numarul cunoscut). Cam asta pe moment, imi propun sa stau cat mai mult la aer, sa ma odihnesc, sa nu ma mai gandesc la nimic legat de munca, sa ma rup de net si de lucrurile prozaice desfasurate pana acum. Va promit poze din Sighisoara de la festival :clapping: :clapping: Sa ne reauzim cu bine :clapping:
 
pai cine sa se ofere? eu :clapping: si am sa le pun exact ca tine, ca sa nu mai ai de muncit :clapping:
 
Anda :clapping: :47: :47: si :clapping: :clapping: :p :clapping: Iti dedic si pozele de la Sighisoara din timpul festivalului... :clapping: :clapping:
 
multumesc dragutule :clapping: :p :clapping:
 
LA MULTI ANI MEY TEOCTIST! sa ai noroc si sa primesti tot ce-ti doresti :clapping:
 
am uitat! si GeoX iti ureaza toate cele bune. LA MULTI ANI si din partea lui!
 
Buna seara si bine v-am regasit :47: La multi si fericiti ani, Teo ! :47: :47:

Am venit si eu de la mare, colorat si intr-o forma mult mai buna fata de momentul plecarii :clapping: :clapping: Mi-a priit sejurul, am inotat in draci (de m-am ales si cu o febra musculara in prima seara, febra care insa mi-a disparut a doua zi :p ). Vremea a fost chiar buna, surprinzator de buna fata de ceea ce s-a intamplat in restul tarii. De duminica pana ieri conditiile pentru indeletniciri heliomarine au fost optime :clapping: Apa a fost calda, asa ca sejurul a fost reusit :clapping: :clapping: Urmeaza un interludiu, dupa care de martea viitoare plec din nou, astfel: 20-26 iulie Brasov, 26-30 iulie Paltinis. Abia astept sa dau de aerul de munte :clapping:
 
ma bucur pentru tine so :clapping:
aerul de munte e irespirabil deocamdata, e cald si umditate mare de tot.
 
Buna searaaa :47:
Maine plec intr-un nou sejur, cu durata de 10 zile. Deci timp de 10 zile nu voi mai fi prezent aici. Am o rugaminte la voi, care aveti timp sa completati cu datele privind noile evenimente din tara si din lume. Anda, te ocupi tu (cand poti) de seismele zilnice din Romania ? :clapping: Si de cele din lume (M > 5,0 pentru centura pacifica, M > 4,0 pentru cele mediteranean-asiatice) ? Mai greu e cu cele din turcia, iran, zona orientului mijlociu-siria, sudul arabiei-golful aden, fractura owen, dorsala carslberg. Cine se ofera ? ady24, EarthQuake, real32...daca aveti un pic de timp...Eu voi reveni abia dupa 10 zile, si imi va fi destul de greu sa parcurg un astfel de interval. Deja la 5 zile mi-au iesit peri albi :47: :47: Deci care aveti timp, rugamintea mea la voi e sa completati la evidenta seismelor de magnitudine 3,0+ pentru zonele mentionate. V-am rugat pe voi in special pentru ca stiu ca de-a lungul timpului ati mai completat rubrica respectiva...cel putin ady24 si EQ sigur au mai "lucrat" la topicul respectiv. :clapping:

Multumesc frumos...

:clapping: :clapping:

P.S.: Fac cinste cand ma intorc :p :clapping: :clapping:
 
drum bun so si distractie placuta! stai fara grija cu buletinele seismice, o sa le pun ca si pina acum. :clapping:
 
Multumesc anda :clapping: :clapping:
Da, acesta e ultimul mesaj inainte de plecarea in al doilea sejur. Va fi un itinerar care va include si Sighisoara, nu uit nici Brasovul unde revin cu drag :clapping: :p
Sa ne reauzim cu bine pe 30 iulie. :clapping: :clapping: :clapping:
 
mesaj de la GeoX: ”salutari voioase de pe Tampa, locul unor aminitiri haioase cu protagonisti bine cunoscuti” :clapping: (adica eu, el si magikutu )
 
sms de la acelasi fericit GeoX: ”am fotografiat un urs, de sus, de pe munte, se vedea jos intr-un luminis. Parea micut asa, cred ca era un pui. Lumea se intreba ingrijorata daca nu apare si Mama Urs sa ne vada ca ne benoclam de sus la puiutul ei”
este in Poiana Brasov, pe Postavarul
 
sms transmis de GX " salutari voioase de pe Cheile Zanoagei "
 
GX va transmite la toti salutari de la Sfinx'ul de pe platoul Bucegilor.
 
Salutari din partea lui GX aflat la cetatea medievala a Sighisoarei, in varful Turnului cu ceas, emblema orasului.
 
eu va salut din Praid. m-am intilnit cu Thibo, un om de exceptie, care ne-a plimbat prin zona. Thibo, multumim pt o zi deosebita! :D :D
 
Back
Sus