• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

De maine seara pana duminica seara voi fi offline, plec la munte, voi urca iar pe platoul Bucegilor, e si Zilele orasului Sinaia, va fi lume multa ;) :rolleyes: :rolleyes: Vremea se anunta acceptabila ca aspect, doar ca la 2000 si ceva de metri va fi cam rece, maxim 4 grade. Cica nu mai e zapada spre Omul, imi spuneau niste tipi de la Salvamont Busteni cu care am vorbit...
 
Eu m-as duce la junioare, nu la babe.
Chiar asa, ce-ti mai fac junioarele?
 
Multumesc. Dispar de pe "front" pana duminica seara... ;)
 
pentru US ;) [attachment=15391:DSC09891.JPG]
 
Ultima forma de talharie la adresa populatiei din partea adunaturii de hoti numita Electrica si Acolitii: intra cu forta in casele oamenilor ca sa instaleze tampeniile alea de contoare electronice (sub somatia ca daca nu ii primim in casa, ne taie curentul). Noile contoare electronice sunt niste tampenii, fiabilitate minima si inselatorie maxima :rolleyes: :D :D ;) :rolleyes: Mi s-au plans colegii ca ii incarca la factura, i-a venit la un moment dat cu o deviatie care l-a incarcat la factura cu o suma astronomica, desi omul nu consumase cine stie ce. Hotie curata cu noile contoare. Hoti nenorociti, banda de la Electrica...Huooo !!! Hotii de la Electrica !!!! Huideeooo !!! :47:
Paraziti nenorociti !
 
Da, am vorbit cu oameni de la metrologie, contoarele astea electronice pentru energia electrica sunt foarte proaste. Cum spuneam, fiabilitate minima, cost maxim (pentru saracul cetatean). Au fost foarte multe cazurile in care in 2 zile omul a fost incarcat cu sute de Kwh, asa, pe nepusa masa, fara sa consume cine stie ce. Hotie pe fata, ce mai. Le e mai usor sa fure astora de la societatile de distributie a energiei electrice. Plus ca firma sau firmele care au adus contoarele respective trebuie sa isi incaseze si ele "tainul" :rolleyes: :D Asa ca va sfatuiesc ca in situatia in care vi s-a bagat pe gat un astfel de contor, sa fiti foarte atenti, sa monitorizati foarte des "indicatiile" acestuia. Cand vedeti ca lucrurile o iau razna, sariti cu gura, faceti scandal :D :rolleyes: ;) Repet, aceste contoare sunt extrem de periculoase. :47: Nu iti dai seama cum iti baga o factura de cateva sute de lei noi la energia electrica, desi tu poti jura ca nu ai consumat mai mult decat in perioada anterioara.
 
:rolleyes: De curiozitate, daca este permis, cam cat platiti factura lunara ?;)
 
la mine ningeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ;)
cu fulgi mari, de parca ar veni craciunul :rolleyes:[attachment=15704:prima zapada.JPG]
 
Anda, felicitari ! ;) Sunt convins ca ai avut ce vedea ! :rolleyes: Eu nu am avut norocul tau, si nici nu cred ca o sa il am vreodata. Oricum, rugamintea e sa ne impartasesti si noua din aceasta experienta, povestindu-ne in mare cum a fost, ce ai vazut, ce te-a impresionat mai mult la statiile seismica. Eu ma resemnez sa ma rezum doar la imaginatie...sau la ce vad pe la tv.
 
o sa povestesc in amanunt, am si poze.
 
Back
Sus