• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat online!

Multumesc frumos! Cu totii sa avem sanatate si bucurii in noul an!
 
Maine nu voi fi online pana seara mai tarziu. Ies pentru o zi la munta, prima iesire din acest concediu. Aveam mare nevoie de o prima "gura" de aer de munte.
 
Salutari de la munte. Sunt la Poiana Bv, la ora asta temperatura e de +6 grade Celsius, zapada pe duca, niste petice prapadite. Chiar si sus pe Postavaru e putina, fata de alti ani cuierni blande. Mai tarziu cobor in Brasov, un oras in care revin cu mare drag. Intoarcerea acasa diseara, sosire la Bucuresti pe la 9 fara 20.
 
Miercuri 8 ianuarie plec din nou la munte, revin in Bucuresti duminica 12 ianuarie, mai pe seara. De saptamana viitoare inapoi la munca. :|:|
 
La multi si frumosi ani, Ioanelor si Ionilor/Ioanilor!
 
drum bun si distractie placuta, so!
 
Multumesc:*:*. Macar scapam pentru cateva zile de ceata asta nesuferita din Bucuresti. :102::((
 
Am ajuns la Predeal.8 IANUARIE 2014, primavara in toata regula, zapada ioc ! Cea mai grea iarna, cotcodaceau godacii din presa. N-au minte nici cat a unei gaini, fiintele alea habar nu au ca nu se poate prognoza precis starea vremii pentru iarna de la sfarsitul lui august. Tolomaci de 2 bani. E o jignire chiar si pentru o gaina sa fie comparata cu godacii din presa. Pana si o gaina e mai desteapta si mai utila decat creaturile alea.
Ce sa spun, vine iarna mileniului, vine marele cutremur...vine balaurul si ii mananca pe godaci ! =)) =)) =)) =)) =)) Nu degeaba avem noi aici un topic care se numeste SA RADEM DE ZIARISTI.
Deci: soare, cald, parca e sfarsit de martie sau aprilie, nu altceva. In orice caz, bine ca am scapat de ceata aia nenorocita din Bucuresti. De o luna jumate incoace, numai ceata, ceata si iar ceata. Cahhh! Mergem la munte ca, macar daca stim ca nu avem iarna, sa nu ne inecam in ceata.
 
Astazi la Predeal a fost o zi frumoasa de primavara, cu maxima de plus 10 grade. :D Macar daca nu e iarna, sa fie soare si frumos, fara ceata aia nesuferita. In rest, ce sa zic, aer curat (la drumetia prin padure), lume mai putina fiindca s-au cam terminat vacantele elevilor, sigur, mai sunt in concedii cate unii, asa ca mine. :D Duminica seara revin in Bucuresti. Tanjeam dupa ceva munte, fiindca anul trecut doar in ianuarie am mai fost la munte, cu 2 saptamani inainte de sustinerea tezei. In vara am fost la Las Vegas, nu e acelasi lucru cu muntele, desi, sigur, am fost si la Grand Canyon. O sa pun si aici pe forum cateva poze; pe facebook...e plin. :D :16:
 
- In baza art. 31, alin.12 din "Legea Anului Nou 2014 " DISPUN:
Condamnarea domniilor voastre pe viata la trai bun, iubire, sanatate si liniste sufleteasca.
Cu executare imediata si fara somatie.
 
Salutari de la Fulg de nea, unde dejunam. Am prins un WiFi numai bun sa va fac cu mana :D. Nu prea sunt fulgi de nea pe aici, temperatura maxima ajunge iar la +10 grade Celsius. Este primavara la munte.:)
 
Gata sejurul la munte, gata si concediul. Am ajuns acasa in seara asta, bine ca nu mai e ceata. De maine...din nou la treaba.
A fost placut, evident, cu exceptia absentei zapezii. Cum spuneam, anul fara iarna, ce mai.
 
La multi ani tuturor! Ca asa se zice la inceput de an! Sa avem un an bun cu totii! Si daca nu o fi bun...macar sa nu fie mai rau decat cel care a trecut! \m/\m/\m/
 
Azi plec la Bucuresti, maine ma internez la CF2 pentru cateva zile, urmeaza analize, control endoscopic si prescriere tratament, ne mai auzim joi.
 
Old DG a spus:
Azi plec la Bucuresti, maine ma internez la CF2 pentru cateva zile, urmeaza analize, control endoscopic si prescriere tratament, ne mai auzim joi.
Am facut analizele si controlul, mai este un rest de cca.5% neresorbit, am un tratament agresiv timp de o luna, daca nu se resoarbe, voi fi rezectat din nou!
 
Back
Sus