• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Intalnire forumisti

Am putea amana pentru 21 decembrie (sambata), dar ma gandesc ca lumea e in febra Craciunului,.... Deci ? Eu sunt disponibil si pentru 21 dec....ca idee. Adica nu imi e incomod.
 
Eu momentan sunt disponibil luna aceasta, asadar imi este indiferent cand stabiliti data.
 
21 decembrie ramane...Sa mai vorbim despre loc, ora...in functie de ce mai zice lumea.
 
Ne vedem sambata 21 ? In centrul vechi in fata la Curtea Veche sau in fata la MGR ? (Muzeul Geologiei) ? Propun ora 11 sau 11:30, dar spuneti si voi...
 
Fiind sambata ora 11:30 e mai indicata poate lumea se trezeste mai greu :devil: , iar ca locatie imi este indiferent.
 
Deci sambata la 11 jumate, da ? Acum, ca locatie, avem ca optiune fie in centrul vechi, cu adunarea in fata la Curtea Veche, la fel ca in septembrie, fie in fata la Muzeul Geologiei, vis-a-vis de Antipa ? Preferinte ?
 
Propun ca punctul de intalnire sa fie totusi in fata la Curtea Veche, pentru ca totusi e iarna si,chiar daca nu e viscol si nu e ger, totusi nu prea se poate sta pe terasa la MTR. Ora ramane 11:30. Si vedem unde mergem atunci...
 
Ok, deci maine dimineata ne vedem la 11 jumate langa intrarea la Curtea Veche. Vara de obicei ne intalneam in fata Muzeului Geologiei si mergeam la terasa la Muzeul Taranului Roman, dar acum...cu vremea care e, ceata si chiciura..hm, mai greu. In centrul vechi se gasesc mai usor locuri corespunzatoare de stat. Si nu, nu cred ca vine un cutremur important acum. O fi miscand ea Asia, dar pe moment nu se poate suprapune o compresiune externa semnificativa. Iar din punct de vedere al starii interne a Vrancei, as zice ca anul asta au cam fost cutremurele care trebuiau sa fie: 5,6 si 4,9 in octombrie, 4,7 in noiembrie. Anul 2013, din punct de vedere seismic, si-a cam trait traiul si si-a mancat malaiul. :D Deci...nici o problema serioasa acum. In orice caz, nu e probabil un cutremur major sau ceva care sa afecteze macar centrul vechi. ;)
 
Reamintesc, maine 21 decembrie: intalnirea de iarna a "cutremurofanilor". Punctul de adunare este in fata la Curtea Veche, ora 11:30.
 
Astazi am reusit sa ne vedem cativa cutremurofani...:D Si ma bucur foarte mult, data fiind si perioada asta in care, in general, lumea alearga de colo-colo, doar se apropie Craciunul. Desi, ca s-o spun pe aia dreapta, mie mi se pare ca agitatia asta din zilele de dinaintea Craciunului nu prea mai mare cine stie ce de-a face cu ceea ce se refera drept "spiritul Craciunului". In sfarsit, spuneam ca ma bucur tare mult ca ne-am vazut si ca am putut vorbi si fata in fata asa, la un pahar de ceva fierbinte, intr-un loc destul de pitoresc din centrul vechi al Bucurestiului. Le multumesc celor care au venit, a fost foarte foarte fain, zic eu, a trecut cam repede dar...asta e, ce sa zic. Sa nu il uit si pe DG, care a participat telefonic, ii multumesc foarte mult si sper ca la urmatoarea intalnire, in primavara, sa ne vedem...si mai multi, vedem cum facem. Acum...ii las si pe ceilalti sa spuna cate ceva ;)
 
Buna seara, da intr-adevar astazi ne-am intanlit 3 cutremurofani plus subsemnatul :p A fost o intanlire cu multe discutii foarte interesante. Mi-a parut bine ca am cunoscut un alt membru al forumului, mojo.
GeoX ca deobicei la inaltime cu datele despre seisme si nu numai :D La intanlire a mai participat si DG pe care il salut cu aceasta ocazie, sper sa citeasca topicul asta.
 
ady24,
Citesc tot ce se scrie pe acest site, iar cand starea sanatatii mi-o va permite ma voi intalni bucuros cu voi toti!
 
Buna dimineata,
Si mie mi-a facut placere intalnirea de sambata. Mi-am rupt cateva ore din timpul pe care l-as fi petrecut cu familia, dar a meritat, pentru ca am intalnit niste oameni deosebiti.
 
Nu am venit la intalnire, dar va pun o poza dupa a 7_a sedinta cu citostatice!
Vezi atașament 9
 

Atașamente

  • Azi dupa citostatice.jpg
    Azi dupa citostatice.jpg
    109,5 KB · Vizualizări: 30
Sambata, o prima conferinta publica despre cutremure, la Muzeul Geologic de pe Kisseleff, incepand cu ora 11:30. Eu voi fi acolo, daca se mai anunta vreun cutremurofan, va astept cu drag la ora 11 in fata la Muzeu:

Conferinte Cutremure la Muzeul Geologic

 

Atașamente

  • 1779225_634059203296816_1377090714_n.jpg
    1779225_634059203296816_1377090714_n.jpg
    85,1 KB · Vizualizări: 28
Nu promit ca ajung , depinde cum scap de la spital. Sambata am controlul lunar la care sunt programat. Daca scap mai devreme vin cu cea mai mare placere. Abia astept sa ne revedem.
 
Prima sesiune a fost sambata trecuta. Dar in martie vor mai fi cel putin doua, daca nu gresesc. Vorbim pana atunci.
 
A trecut fix juma de an de la ultima intilnire planificata.
Pai, e frumos? Ia, hai, fuguta, adunarea la intilnire. Pai ce e aici? Sat fara ciini?
Sorin, da adunarea ca trece vara si nu ne-am vazut. Poate o punem de-o iesire asa ca de sfirsit de vacanta de vara. Uite, vin si cu propunerea de locatie: Herastrau.

Pareri?
 
In week-endul asta nu pot eu, dar in celalalt e ok pentru mine. Ar insemna fie sambata 6 septembrie, fie duminica 7 septembrie. Sau poate daca amanam pana pe 13 sau 14 septembrie, sa vedem ce zice si ady. Revin in zilele urmatoare pe la acest topic. Si pe mine ma batea gandul, dar deh...lumea cu treburi, concedii, vacante, sau altele specifice. Dar la final de vara sau inceput de toamna, da, este timpul. Subscriu...
 
Back
Sus