• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Intalnire forumisti

Sa recapitulam: Ne vedem duminica, 15 septembrie, la 11 dimineata. Punctul initial de intalnire este in fata la Curtea Veche. Ulterior vom merge pe undeva in centrul vechi, vedem la fata locului. Astept confirmari.
 
de unde erau atitia amatori, iate ca , doar cu 1 saptamina inainte , nu a confirmat nimeni.... :devil:
OK. O sa fac eu primul pas :))
Confirm pentru ora 11:00 . Sper sa nu fi tocit tastatura degeaba :p
 
Aloha, de mine nu scapati, desigur ca voi fii prezent, la 10 jumatate voi fi in fata la curtea veche.
 
E de la sine inteles ca voi fi prezent. :9::9::25: :16:
 
Reamintesc: duminica 15 septembrie, ora 11, in fata la Curtea-Veche... intalnirea de toamna a cutremurofanilor. Mergem in Centrul Vechi pe acolo. Loc simbolic, nu ? Va astept.
 
Pentru maine se anunta o imbunatarire a vremii, nu va fi ca azi. Deci pana la urma s-a dovedit bine ca am fixat intalnirea duminica.
 
Dap, se pare ca va fi o vreme numai buna de plimbat, vor fi circa 26 de grade, perfect pentru o zi de toamna. Ne vedem maine la locul si ora stabilita, poate putin mai devreme, depinde cum nimeresc locul :))
 
Pe la 11 imi fac si eu aparitia in zona. ;));)):25::45::45::45:;))
 
Distractie placuta la intalnire, regret mult ca nu pot fi acolo, dar starea de sanatate nu ma lasa!
 
distractie placuta si din partea mea. va pup pe toti!
 
Va salutam pe toti de la Caru cu bere. Anda, pupici :55: :55: Suntem cei 3 muschetari :32: A fost prezent telefonic si DG :32:
 
Am reusit sa ne vedem, 3 cutremurofani, cei 3 muschetari constiinciosi si bucurosi sa mai dezbata si la o bere. A fost prezent si al 4-lea cutremurofan, telefonic, DG. ;));)):d Am fost la o bere cu o gustare de rigoare la Caru cu bere, un local traditional si as zice destul de pitoresc; bine, la ora la care am ajuns acolo, erau disponibilitati. Ca altfel e mai greu fara rezervare.
Oricum, ma bucur tare mult ca v-am vazut (si auzit, pentru ca si DG a participat, chiar daca de la distanta). E o mare bucurie pentru mine sa va vad si sa dezbatem diverse lucruri si fata in fata, la o bere...Sigur ca m-as fi bucurat sa fi venit si altii, eu tot sper ca vom mai reusi candva si o adunare cu participare mai larga, 6-7-10 oameni asa...cum aveam in 2008-2009-2010. Speranta moare ultima, vorba ceea. In rest, ce sa zic, am dezbatut de una, de alta, v-am barfit bine pe cei absenti... :devil::devil::devil: Am baut bere si pentru cineva, stie el cine, becher si bibic mare (cu B. :p), mare amator de bere, dupa cum stim cu totii. :d:d :16: Poate data viitoare apare si stim-noi-cine ;).
Acum ii las pe ceilalti sa spuna impresii, cam atat am avut de spus. Multumesc de revedere si speram sa reusim si la mai mare (adica la mai multi).
 
buna seara,
ce sa spun, a fost o intilnire frumoasa (nu ne mai vazusem de ceva timp), am mers si-am taifasuit la Caru cu bere, la un mic si-o bere. Timpul a fost super (nici cald , nici rece, cu soare si racoare). Am admirat citeva dintre "frumusetile" Bucurestiului.
Imi pare insa rau ca am fost doar noi 3 insa sper sa ne regrupam intr-o formula mult mai complexa pe viitor.

Pina atunci,

Sanatate!
 
Dragilor, mai vin cu o chestie. Care sunteti disponibili pentru o alta intalnire in week-endul viitor, la care va participa si cel mai nou membru inregistrat, Andreea Dogar, jurnalist la Yahoo! News Romania (ro.yahoo.com). Bun venit pe forum iti zic si aici, Andreea!
E vorba sa vorbim un pic despre cutremur.net si obiectivele noastre, ceea ce nu ar fi rau. Eu voi merge oricum, in principiu sambata sau duminica sa vedem, dar ca idee, daca mai aveti timp, m-as bucura sa participati.
 
Intr-adevar , intanlirea a fost de bun augur. A fost o vreme si o atmosfera superba, ne-am simtit bine cu totii, imi pare bine ca v-am revazut. Cat priveste ideea lui Gx, daca sunt disponibil vin si eu cu cea mai mare placere.
 
Asta-seara a avut loc o intalnire, zic eu, mai deosebita, a cutremurofanilor, la care am vorbit despre noi, despre aparitia, obiectivele cutremur.net, despre importanta unei consistente informari a oamenilor in materie de cutremure (pentru ca un om nu se poate proteja de ceva ce nu cunoaste). Ne-am adunat la Hanul lui Manuc si timp de aproape 2 ore, am discutat la obiect. Am spus de ce ne intereseaza cutremurele, am vorbit site-ul si forumul cutremur.net, inclusiv despre modul in care ne informam si, de asemenea, difuzam informatiile la nivel de inteles pentru publicul larg. Apropos, stiati ca la anul, in 2014, se implinesc 10 ani de cutremur.net ? Implinim un deceniu ! :D E drept, nu toti cei care sunt aici acum erau si de la inceput. Eu am venit pe 11 martie 2006 si, dupa cum explicam in aceasta seara, a fost initial ceva impulsiv, era intr-o seara dupa ce am venit de la servici, cautam ceva pe net legat de cutremure, am dat de cutremur.net...si am zis sa ma inregistrez, ca mi se pare interesant. Si am si inceput sa postez, am creat chiar atunci topicul Regiuni seismice din Romania la care am inceput cu o postare destul de lunga in care am facut o sistematizare a regiunilor seismogene ale tarii.
Eh, cam atat pentru moment, ii las si pe ceilalti sa povesteasca, nu vreau sa fiu egoist. Ma bucur ca v-am revazut (pe cei care ne stim demult, si pe care va consider ca pe proprii mei frati), si ma bucur ca ne-am intalnit si cu noul membru al forumului, Andreea. Imi pare tare rau ca Alex nu a putut veni, lui ii datoram de fapt infiintarea si existenta acestui site de stiri seismice si a forumului asociat. Sa stii ca ne-am gandit la tine in aceasta seara...ca tot a venit vorba despre infiintarea cutremur.net.
 
Asa este, astazi a fost o intanlire mai speciala in compania unui nou membru Andreea, pe care o salut cu aceasta ocazie. Mi-a facut placere sa va revad pe toti, intr-adevar ne simtim ca intr-o familie unita la bine si la rau. Ne-am adunat la faimosul local Hanul Lui Manuc, unde am purtat discutii foarte interesante in special de cutremure,de obiectivele noastre in viitor, de cum a luat fiinta cutremur.net, datorita in special lui Alex,si nu numai, caruia ii multumim pentru ca exista acest forum, apropos sper sa il racolam si pe el data viitoare :devil: , asta ca o paranteza, plus multe alte chestiuni. Asadar o intanlire reusita din toate punctele de vedere, pacat ca a fost asa de scurta.
 
Va propun ca intalnirea de iarna a "cutremurofanilor" sa se desfasoare intr-un week-end de la mijlocul lunii decembrie, pana atunci eu sunt cam ocupat si am de lucru o multime la servici. Poate e prea devreme cu anuntul, dar prefer sa il fac de acum sa stabilim si locul si ora si...in fine, alte lucruri de program. Si sper sa se mai adune lume mai multa. :D
 
Era si cazul, daca va fi dupa data de 6 decembrie, atunci voi fi liber. Sper sa ne strangem mai multi.
 
A ramas ca la mijlocul lui decembrie facem intalnirea de iarna a
"cutremurofanilor". Se apropie termenul. Ce ziceti, ne adunam, care putem, duminica 15 decembrie ? Propun ziua de duminica pentru ca sambata am ceva personal de facut.
 
Back
Sus