• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Pariuri seismice

ady24 link a spus:
Ai fost pe aproape , a venit unul de 2.8 dar pe la ora 13 , la pranz ;)

Mesajul are valabilitate de azi in urmatoarele 24 de ore ;) :32:
 
Urmatorul cutremur cu magnitudinea mai mare sau egala cu 7,0 in lume va fi in Pacific sau Indonezia-Sumatra pana la Simeulue. E musai sa vina iar un 7 in Indonezia, nu a mai fost de cateva luni bune ceva de 7+ in Sumatra, cred ca s-a acumulat multa energie pe acolo.
 
Cred ca, in urmatoarea perioada de timp, sunt de asteptat miscari de-a lungul extremitatii sudice a placii Euro-Asiatice, desigur suplimentar celor din "cercul de foc" al Pacificului...
 
dupa hindukush-ul de azi si cele 2 din sudul iranului... cred ca ne paste un3,5-4,0 sau un pic peste in 2-3 zile
 
microv69 link a spus:
dupa hindukush-ul de azi si cele 2 din sudul iranului... cred ca ne paste un3,5-4,0 sau un pic peste in 2-3 zile

mey! de la tine s-a inspirat victorin? :D
 
nu cred, insa eu sigur nu m-am inspirat de la el..... :D

de altfel, nimic din ce spun aia la irsa , foton sum cum s-o mai numi firma aia de constructii, nu pot sa cred :55:
 
microv69 link a spus:
dupa hindukush-ul de azi si cele 2 din sudul iranului... cred ca ne paste un3,5-4,0 sau un pic peste in 2-3 zile

de nimerit, am nimerit-o insa nu vrancea ci hateg... tot e ceva , nu :D
 
parca esti victorinu, prostesti lumea pe fata :D
 
Ia sa zic si eu ca in maxim 48 de ore avem un 3+ in vrancea. Sa vedem ce iese :D
Poate sunt mai baftos :55:
 
Eu zic ca pana la sfarsitul lunii o sa avem un +4 .
 
Eu zic ca pana la sfarsit de luna ne "paste" un +4 , ca sa zic asa. :32:
 
ar fi si mare minune un 4 dupa 7 zile de tacere, ce sa zic... :32:
 
Si minunea e pe cale sa nu se intample, inca patru zile pana la sfarsit de lune si n'am avut nici macar unul de 3, zgarcita rau vrancea in perioada asta de acalmie.
 
Iulie nu prea are multe cutremure, e in tipicul alternantei de perioade mai active si mai putin active. In august e posibil sa avem cutremur de 4.
 
Cutremur de magnitudine ML > 3,0 in Vrancea pana sambata, la o adancime de 120-145 km. Posibil magnitudine 3,8-4,0.
 
Pana la revelion, un cutremur de magnitudine 4 ... 4.5R, la o adancime mai mare de de 125 km.
 
Desi am pierdut pariul precedent, indraznesc sa mai fac unul: MGR 5.5 ... 5.7 mai jos de 130 km pana la sfarsitul lunii februarie 2012.
 
Back
Sus