• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Preziceri, prezicatori si predictii

mey, nimeni nu l-a prevazut pe asta :rolleyes:
2009-10-22 12:20:56.9 45.68 N 26.45 E 156 ML 3.6 ROMANIA
nici macar mosu nu a vibrat :55::whistling:
 
mey, nimeni nu l-a prevazut pe asta :rolleyes:
2009-10-22 12:20:56.9 45.68 N 26.45 E 156 ML 3.6 ROMANIA
nici macar mosu nu a vibrat :55::whistling:

Tiempe a balmajit ceva.
 
TRAISTE OIAN, fara suparare, dar de ce vrei sa vb despre istrate tocmai aici? alt subiect nu pare interesant? pe de alta parte, ia incearca sa vb despre cutremur.net la istrate si vezi ce se intimpla. asa ca nu te mira de primire. evident ca poti sa discuti cu noi, dar subiectul istrate pe noi nu ne pasioneaza.TRAISTE OIAN esti bine venit:118::55:

Multumesc pt. primire. De ce vreau sa vorbim despre Istrate tocmai in topicul \" Preziceri, prezicatori si predictii\"? Chiar asa, ce m-o fi apucat? Cred ca stau prost cu perceptia lucrurilor. Sau nu?
 
TRAISTE OIAN, sincer sa fiu, m-as fi mirat sa se inregistreze adminul forumului lui Istrate aici.
De fapt, nu cred ca cineva chiar a crezut cu adevarat ca esti adminul lui Istrate. Cred insa ca poate si user-name-ul tau a incitat la anumite comentarii :)) :rolleyes: :98: Oricum, nici daca te inregistrati cu \\"Istrate\\", nu as fi crezut ca esti acel domn. :98:
Oricum, bun venit pe forum, iti spun din nou. Lasand orice gluma la o parte :55: :118:
:smile: User name-ul meu este o forma de protest impotriva acestui om, din cauza caruia in aprilie mi-am tinut o noapte intreaga pe cei dragi, in frig, in parc.
Se potriveau cam multe lucruri si nu am vrut sa risc. Acum, deja ma ingretosat extrem de tare, el si cu adminul lui de \"tip Vanghelie\" dar tot nu risc sa pun \"eticheta cu adeziv definitiv\", ca \"vibreaza\" borcanul prea tare si nu vreau sa o pun stramb.
 
TRAISTE OIAN, daca ai vazut, noi aici am combatut si combatem toate prostiile alea. Sigur ca sunt si niste scopuri meschine acolo, anume promovarea cartii mosului, sa isi faca vanzare. Dar credulitatea fata de balivernele cu \"cresc vibratiile, scad vibratiile\" este oribila. In fine, se pare ca unora nu le ajunge si prefera sa continue sa se lase dusi de nas de asa-zise personaje providentiale care cica le salveaza vietile !!!!
 
Faptul ca fosti clienti ai lui Istrate au ajuns aici pe forum nu e un semn prea bun , dar e o sansa pentru ei..:55:
 
Faptul ca fosti clienti ai lui Istrate au ajuns aici pe forum nu e un semn prea bun , dar e o sansa pentru ei..:55:
shi de ce sa nu fie semn bun?? nu vrem sa ajungem shi noi spre normalitate candva?? chestiile astea vibratoare indiferent de natura \"vibratorului\" in sine, suuuuuuuuuunt fff away cu drumu. :rolleyes:
 
TRAISTE OIAN, daca ai vazut, noi aici am combatut si combatem toate prostiile alea. Sigur ca sunt si niste scopuri meschine acolo, anume promovarea cartii mosului, sa isi faca vanzare. Dar credulitatea fata de balivernele cu \\"cresc vibratiile, scad vibratiile\\" este oribila. In fine, se pare ca unora nu le ajunge si prefera sa continue sa se lase dusi de nas de asa-zise personaje providentiale care cica le salveaza vietile !!!!
Folosirea repetata a cuvantului \"vibratii\" este o achizitie noua in lexicul lui Istrate, mai precis de cand i-au atras atentia, studiile facute de cei de la IRSA, INFP, etc. Numai ca a preluat termenul, in sensul sau ezoteric, folosindu-l in \"interes\" personal. Daca va aduceti aminte, acest personaj a fost adus in atentia publicului larg, de cel care a fost Ion Tugui si care a spus despre dansul, ca tot ceea ce a prezis , sa adeverit. Lumea a \"inghitit\" atunci, ceea ce a \"mestecat\" domnul Tugui ( nu pot sa-i spun \"regretatul\" pt ca a facut mult rau cu aceasta actiune). Apoi pe mass media, Istrate a inceput sa aduca pseudo-dovezi ca el ar fi anuntat ianinte tot felul de evenimente prin presa locala sau prin alte mijloace, lucru pe care nu cred ca la verificat cineva personal. In etapa respectiva, chipurile anunta evenimentele direct, acum sa transformat intr-un fel de Nostradamus, care anunta evenimentele codificat, sa le inteleaga numai cei \"initiati\", ca dansul.
Si sa gasit un semi-analfabet care sa-i \"decodifice\" mesajele primite cand nu-si ia pastilele. Ca daca nu a fost cutremur cand a \"previzionat\", tot a fost un \"cutremur politic\":clapping:. Sau ca Dl. Istrate a gresit putin cand a facut interpretarea propriilor elucubratii, cutremurul nu a fost in Romania dar a fost in Samoa, deci nu sa inselat ca va fi ceva.:55:
Iar Istrate are argumente de copil de gradinita care spune ca: \"si cei care nu cred in prezicerile mele , vor trai acele evenimente\"=)).
 
Intr-adevar, mister tugui ion l-a promovat pe istrate, a inceput campania de promovare in 1999 la o televiziune numita tele 7 abc (care televiziune nu mai exista, de altfel. La vremea respectiva, l-am banuit pe mr. tugui de ceva interese personale, mai ales cand am vazut cu cat aplomb mediatiza cartea lui istrate.
 
\'anda\' pid=\'29898\' dateline=\'1256217132\' a spus:
mey, nimeni nu l-a prevazut pe asta :))
2009-10-22 12:20:56.9 45.68 N 26.45 E 156 ML 3.6 ROMANIA
nici macar mosu nu a vibrat :55::whistling:

Tiempe a balmajit ceva.


Nenea tiempe plasase un 2,5 pe undeva prin Fagaras-Lovistea. Vorba ceea: unde dai si unde crapa :98: :rolleyes: Saracu\' tiempe, se distreaza si el cu pete pe harta lumii :98: :smile: Se joaca si el daca nu are ce face...:118:
 
Diverse persoane sustin, fara nici o proba de altfel, ca mos izmana istrate ar fi prezis cutremurul din 1977. Dar vreau sa spun ca individul s-a dat singur de gol, cand l-a luat gura pe dinainte si a declarat nonsalant ca seismul din 1977 l-a surprins la bloc. Iata deci inca un fals demascat !!!
Romania e tara imposturii !!
 
s-au cam linistit prezicatorii. de ce oare?
 
s-au cam linistit prezicatorii. de ce oare?
pey ie semplice ca vineeeeeeeee :clapping:
ca cin draq a mai vazut ghicitor sau ghicitoare sa shtie numerele de la loto sau cand i-apare lumanrea? eeee?:clapping:​
 
n-a prezis nimeni ”uriasul” de 4,3 din marea neagra???
 
ba da. cum nu ti-ai dat seama? istrate l-a prezis. el prezice absolut toate cutremurele.
 
da? consideram ca le prezice din oficiu pe toate?
 
Le zboara cancanurile prin scafarlii :D :D :137:
 
Cei de la Tiempe au zis ca posibil sa fie un seism de minim 4 grade pentru data de 23 adica miercuri. Data trecuta au nimerit\'o cu predictia,dar nu au ghicit si magnitudinea care a fost cu mult mai mica. :p
 
Back
Sus