• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Adminul este trist. A postat pe blog un mesaj extrem de lung in care isi manifesta mahnirea. Si tristetea. Eu cred ca ar trebui sa reciteasca ce a scris. Iar in josul paginii, ultimul link ii va oferi rezolvarea cum sa scape de tristete. Garantat.

[attachment=7473:200911/post_1_1258755085_d5e76f97f66cae26b422464ad2fd41ed.attach]
 
:clapping: :clapping: :clapping:
din scrisorica asta inteleg ca adminu ne citeste, sta cu ochii pe chatul nostru, nu pe al lui.
 
penibil, nu cred ca romania reprezinta 50% din cutremurele care au loc de pe glob, si 50% restul... m-ai de grapa romania e cv de genul 1-5% din restul cutremurelor de pe tot globul... bine inteles astept parerea lui GeoX, Real32... :clapping:
 
Dupa cum am scris si la topicul cu Urmatorul cutremur..., s-ar putea foarte bine ca istratii sa astepte vreo 40 de ani pana la marele cutremur. Pana nu se schimba situatia in Turcia, nu e posibil un cutremur vrancean de magnitudine peste 7,0. E vizibil ca activitatea din Turcia e mult mai slaba decat cea din perioadele 1970-1976 si 1930-1939. E clar, e ceva care se vede \"cu ochiul liber\". Dar pentru cei care propaga prostii si manipuleaza lumea, nu conteaza asta. Profit sa scoata, din vanzarea cartii lui istrate.
Ma intreb: in 2040 (sau chiar in 2020) cine o sa mai dea vibratiie ?? Probabil ca va transmite vibratiile din generatie in generatie.Va prelua stranepotul stafeta :clapping:
 
Pentru maria sa \"adminul\" la care se inchina atatia \"istrati\":
Oamenii plictisiti nu mai judeca (cu capul) si incep sa perceapa vibratii sau sa plece urechea la tot felul de impostori care in plictiseala lor cauta popularitate (si prin asta bani) emitand tot felul de aberatii.

Istrate n-a anuntat nici un cutremur doar a zis ca simte vibratii (poate si-o mai opri odata vibratorul ala :clapping:). Asa pot sa zic si eu de acum incolo ca simt vibratii si o data la 1000 de zile s-o nimeri... Sa ne spuna Istrate si cate alarme false a dat. Va zic eu: undeva pe la 99% pentru ca el o tine intr-o vibratie continua.

\"...doar sa oferim o informatie\". Nu, asta nu e o informatie, e o aberatie.

De mai mult timp am observat, daca va uitati cu atentie la comentariile de pe blogul respectiv, cam 80-90% par a fi scrise dupa acelasi tipar de \"slava dlui Istrate, nu stiu ce ne-am face fara voi\". Ma pufneste rasul cand imi dau seama ca sunt scrise chiar de acel \"admin\" in marea lui plictiseala.

Si pentru sihast: Cum sa se sanctioneze pareri? Trecand peste faptul ca nu e vorba doar de simple pareri ci o intreaga patologie la nenea Istrate, sanctiunea ar putea fi reprezentata prin ignorare sau poate printr-un ajutor de specialitate gen spitalul 9. Asta in cel mai bun caz pentru ca exista si sanctiuni penale pentru impostura si panicarea intentionata a populatiei.
 
Pe blogul lui Ioan Istrate apare o noua comunicare vesela, care se refera la cei 4 membri ai familiei Basescu.

Sub aceasta, din categoria Istrate recomanda:

istratepremonitie.jpg


oare asta vindeca si vibratiile?
 
Pe blogul lui Ioan Istrate apare o noua comunicare vesela, care se refera la cei 4 membri ai familiei Basescu.

Sub aceasta, din categoria Istrate recomanda:
oare asta vindeca si vibratiile?

:clapping:=)):clapping:=))
Am retinut si eu, prevalenta recomandarilor terapeutice pt vindecarea posteriorului uman :cool: . Ma intreb daca nu cumva adminul a lansat \'teoria\' legaturii dintre nervul optic si partea respectiva a corpului omenesc (era un banc).

Am ris cu pofta la postul de sus si mi-am amintit urmatorul post care mi-a placut foarte tare :clapping: .

Hai sa analizam putin subiectul.
Sunt 2 explicatii pentru treaba asta:

1. explicatia rationala:

2. explicatia oculta:

Din pacate, Istrate este departe de ceea ce se doreste a fi.

Sunt extrem de putine persoane care sunt in stare sa vada viitorul.

Saracul Istrate vibreaza non-stop de ani de zile degeaba.

Referitor la site-ul lui il vizitez exclusiv din pura curiozitate stiintifica.

De ce il condamn si rad de ce e pe-acolo?

In primul rand din cauza unor atitudini de secta.

Si tragand linie si adunand: ne dam mari fiinte evoluate spiritual, cu profetii care se indeplinesc 100%, dar actiunile noastre dovedesc in permanenta contrariul.

Imi cer scuze, dar nu sunt genul care sa fiu dus de nas. Cel putin nu de catre amatori.

Mi-a placut deoarece pt mine, \'aglutinarea\' dintre membrii unui grup - a carui marime nici nu conteaza - la teorii fara niciun fundament logic, este cel putin bizara pt mine.
Citind la momentul respectiv, postul lui Alex, am mai priceput un pic. Si bineinteles, mi-am recunoscut punctul de vedere.
 
\'Aglutinarea\' de care vorbesti este un fenomen foarte interesant pe care il studiez de ceva timp. Pare bizar fiindca doar in putine situatii iese atat de puternic la iveala. In plus, sunt oameni care vor sa creada tot felul de fantasme, iar atunci cand gasesc pe cineva care sa le hraneasca imaginatia este normal sa se lipeasca de acel mediu foarte rapid. Exista multe carti care trateaza fenomenul manipularii maselor, prima oara cand am citit o astfel de carte am fost socat. Recunosc, m-a pasionat psihologia sociala :clapping:
 
\'Aglutinarea\' de care vorbesti este un fenomen foarte interesant pe care il studiez de ceva timp. Pare bizar fiindca doar in putine situatii iese atat de puternic la iveala. In plus, sunt oameni care vor sa creada tot felul de fantasme, iar atunci cand gasesc pe cineva care sa le hraneasca imaginatia este normal sa se lipeasca de acel mediu foarte rapid. Exista multe carti care trateaza fenomenul manipularii maselor, prima oara cand am citit o astfel de carte am fost socat. Recunosc, m-a pasionat psihologia sociala :cool:

Eu nu-mi fac o virtute din lipsa de rabdare de a-i urmari pe cei de acolo. Rabdarea este o calitate si nu lipsa ei.
De aceea mi-a si placut ...analiza ta din postul citat.
Daaaaaaa:), asa am definit si eu problema - e interesant de inteles psihologia lor colectiva si ce anume genereaza gregarismul ala de acolo; dar cred ca tu ai expus deja, mai sus, logic.
Nu vreau sa fiu off topic, dar m-a incitat Alex, cu modalitatea lui de abordare a unui \'capitol\' (cum e subiectul topicului) care poate fi chinuitor, daca te uiti prea mult la el :clapping: . Si mi-am amintit de o carte citita cindva:Psihologia colectiva si analiza Eului a lui Freud. Interesante aspecte se afla acolo privind instinctul gregar, psihologia colectiva, \'multime si hoarda primitiva\" :clapping:... .

Si un citat mic-mic :clapping: nu-mi pot retine desi nu-mi mai prea vine a ride cum spune topicul dar am revazut pagini din carte si numeroase legaturi cu situatia actuala imi trec prin minte:
\"Trebuie să spunem că numeroasele legături afective care caracterizează mulţimea sunt suficiente, desigur, pentru a explica lipsa de Independenţă şi de iniţiativă la individ, identitatea reacţiilor sale cu cele ale tuturor celorlalţi indivizi care compun o mulţime, coborârea sa la rangul unei unităţi a mulţimii. Insă mulţimea, considerată în ansamblul său, prezintă şi alte caractere: scăderea activităţii intelectuale, gradul exagerat al afectivităţii,incapacitatea de a se tempera şi de a se reţine, tendinţa de a depăşi, în manifestările afective, toate limitele şi de a da frâu liber acestor manifestări, lăsându-le să acţioneze: toate aceste trăsături reprezintă, fără îndoială, o regresiune a activităţii psihice spre o fază anterioară de care nu ne mirăm găsind-o la copii şi la sălbatic\". :32:

Scuze din nou, pt uuff-topic.
 
Ioan Istrate a vibrat aseara mai delicat. Fiindca nu s-a intamplat nimic, el va continua sa vibreze la fel de delicat pana cand se va produce un cutremur ori la noi in tara, ori in strainatate (50% / 50%) despre care sa spuna dupa aceea ca l-a prezis.

P.S. Va rugam sa nu mai pomeniti de cutremur.net pe forumul de la Ioan Istrate ca se enerveaza adminul.

[attachment=7600:200911/post_1_1259499482_df417f9f00a3eb682715457725039da0.attach]
 
Site-ul lui Istrate e prin balarii. De aseara este offline. S-a suparat adminul ca am postat poza cu forumul lui cel secret si a tras heblul la jucarie. Imi inchipui cata lume disperata a stat treaza noaptea asta speriata nu cumva sa fi avut Istrate bang.

Sau probabil vibratiile lui Istrate din ultimele zile se refereau la propriul site. Sau serverul nu era protejat contra vibratiilor si a crapat magistral.

Cred ca e o treaba de-aia cu 50% / 50%.

[attachment=7632:200911/post_1_1259558809_b929f3fc35db63facd863c83eb6a9a19.attach][attachment=7633:200911/post_1_1259558821_104de620085328a1e401e53d3861d2f7.attach][attachment=7634:200911/post_1_1259558835_e5641936f240976264186116508081f6.attach][attachment=7635:200911/post_1_1259558858_df0805acbad76061b8630c9451c0eb7d.attach]
 
Hopa! Adminul a mai bagat o fisa si a dat drumul din nou la site :clapping: Poporul in sevraj isi cere ratia de adrenalina:

[attachment=7649:200911/post_1_1259568443_78ad25ff4c9acd4ab1a215978726b2a3.attach]
 
Oamenii astia de pe forumul lui istrate chiar se perpelesc pe gratar la fiecare cuvant la proorocului lor! Sunt atat de disperati incat nu pot sa doarma noaptea din cauza emotiilor... :clapping:
 
asa este vlad, au ajuns sa doarma doar la comanda, cand le spune adminul noapte buna :clapping: in rest stau de veghe sa pazeasca vibratiile lui Istrate :clapping:
 
acu ma intreb si eu daca cei care se pling in halul asta o fac pe bune sau la misto :D
 
M-am uitat si eu pe ultima pictograma atasata de Alex.
Ma dau viteaza si pot intra impreuna cu voi:D, in risul general iscat de comentariile de pe site-ul cu pricina.
Insa e destul de trista imaginea :D- semeni de-ai mei care traiesc la maxim, placerea de a fi prizonieri; cred ca e una ancestrala, istorica, placerea asta; in cazul de fata - captivi in mod voluntar, ai badjocurii adminului si ai propriilor limite de gindire si simtire.
Cred ca libertatea de a trai viata facind propriile alegeri poate fi una coplesitoare.
Captivitatea nu s-a inventat pe forumul-cu-pricina dar sigur acolo capata dimensiuni neintelese de mine:D.
PS asta nu e mostra reprezentativa a capacitatii mele de a ride, pe cuvintul meu:D :D.
 
adminu zice ca perioada de antentionare dupa parerea dlui Istrate s-ar termina pe 6-7dec. de ce oare?!?
 
sau nu mai are varianta cu cutremurul politic?
 
bine ca si-a revenit serverul istrate :D
nu mai gust catavencu.ro de cand a aparut istrate:
\"poate sa vi se para ridicol, poate e doar o aiureala de-a mea, sper, dar astazi, am observat ceva interesant in legatura cu un ceas de perete, pe care il am, dar din motiv ca e deranjant zgomotul lui, nu i-am schimbat bateria de vreo 3-4 luni, cand a stat. La momentul respectiv, limbile s-au oprit in urmatoarea pozitie: limba mare s-a oprit in dreptul cifrei 5, limba mica in dreptul orei 12, iar secundarul in dreptul lui 9, putin spre 10 (echivalent cu secunda 46). Coada secundarului, vine in dreptul lui 3, putin dupa (echivalent cu secunda 16). Nu stiu de ce dar ma ingrozeste chestia asta, mai ales ca ceasul e si de culoare neagra. Oare nu cumva arata noaptea de 9 spre 10, luna 5 (MAI), ora 3 si ceva ?????? o fi doar o coincidenta nefericita ??? (Locuiesc in militari, intr-un bloc de garsoniere, la etajul 7, chiar pe langa blocul OD16 care a cazut complet in ‘77)
\"
 
Back
Sus