• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

bine ca si-a revenit serverul istrate :D
nu mai gust catavencu.ro de cand a aparut istrate:
\\"poate sa vi se para ridicol, poate e doar o aiureala de-a mea, sper, dar astazi, am observat ceva interesant in legatura cu un ceas de perete

Ori viata e incredibil de plictisitoare pt omul ramas cu ochii priponiti pe limbile ceasului ori postul respectiv de pe forumul-cu-pricina este cu patratel rosu :D.
Cu ocazie zilei de 1 dec, eu i-as face cadou omului, baterii Duracell, pt a avea ragaz sa se obisnuiasca ticaitului ceasului.
 
Mie nu mi-a aprobat contul pe forumul lui Istrate :137::137:(:137:. Ma simt dezamagit:)). Oare de ce nu mi-a dat accept?:D:D
 
Mai exista adunatura aia virtuala de retarzi? Nu am mai trecut pe acolo de vreo 2 luni, cand era serverul picat.
 
Ioan Istrate a dat pe goarna ca iar ne cutremuram. Asta este cea de-a patra profetie de anul asta. Primele trei i-au dat cu zecimala atat de rau incat a trebuit sa o scalde la maxim cu interpretari care mai de care mai trase de par.

Dar acum Istrate, adminul si aplaudacii sunt mai convinsi ca niciodata ca de data asta lucrurile se vor intampla cum au fost profetite. Hai sa-i uram si noi succes, si sa-i tinem pumnii ca de la cutremurul din 77 pe care se lauda ca l-a previzionarizat nu prea i-a mai iesit pasentza si-i pacat de el ca e om batran si se face de rusine in fata la popor.

Pe site la Istrate panica e maxima. Sunt 6 persoane care ne tin la curent cu isteria care s-a declansat pe forumul secret al acestuia. Adminul controleaza cu mana de fier vietile vizitatorilor fideli, dand comenzi: \"tineti MSLI (program a la Istrate de anunt in timp real a Bang-ului) deschis\", \"acum puteti dormi\", \"acum stati atenti ca vine\". Anunta ca Istrate abia daca mai doarme caci e impresurat de energie negativa. Vai, vai. Lumea tremura de fiecare data cand apare adminul online: oare ce mesaj va posta acum? S-a Bang-uit Istrate? Se dau sfaturi ca toti sa-si cumpere lanterne si sa aiba pregatita o sticla de apa. Cu o lanterna si o sticla de apa treci mai usor de cutremur. E fain. A, si nu e numai cutremur. O sa fie si cutremur, or sa fie si manifestatii sangeroase. Bineinteles, lanterna si apa protejeaza si in acest caz.

Cu ocazia zilei de 1 decembrie le urez lui Ioan Istrate si Adminului La Multi Ani, mult succes in activitatea deosebit de dificila de a prevesti cutremurele (e dificila mai ales dupa ce ai dat-o in bara de 3 ori intr-un an) si multa sanatate! :D

[attachment=7755:200912/post_1_1259740856_5fd5358757c5e2912d56eb0c299a2609.attach][attachment=7756:200912/post_1_1259740896_265079c9c962a941a937cc50a21565eb.attach]
 
Iar eu urez adminului lui istrate sa vibreze pana poimarti :D:137:=)):137:...cand o fi aia. Si cand termina de vibrat, sa transfere vibratiile, la acelasi nivel, la neamuri, nepoti, stranepoti, dupa caz :100:) :32:
O sa vibreze si stra-stra-nepotul in 2040-2080 ?? :137::D:whistling:
 
cristina_teodora11: in seara de dinaintea cutremurului din sumatra de 8,1 - Luna la noi p cer tot asa a avut un halou, dar muuuult mai larg si mai mare in jurul ei

concluzia: cu cit haloul e mai mare (nu ca ar fi luna in crestere, nu vai...) cu atit ne paste un cutremur mai mareeeeeeeeeeeeeeee. multa prostie mai e pe acolo.
 
Lăzăroiu, la acuzaţiile privind penele de curent: PSD va provoca cutremur de 7 grade
Sebastian Lăzăroiu a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, în replică la acuzaţiile privind intenţia PDL de a provoca pene de curent la închiderea urnelor, că PSD şi seismologul Ioan Istrate vor să provoace un cutremur de şapte grade Richter, duminică, la ora 21.00, pentru a frauda alegerile.
\"Avem informaţii certe că PSD, împreună cu seismologul Ioan Istrate, vor să provoace un cutremur de şapte grade pe scara Richter, duminică, la ora 21.00, pentru ca, în haosul creat, să poată frauda alegerile\", a spus Lăzăroiu.
PDL are în vedere ca, prin diferite mijloace, de la presiune la stimulente, să producă pene de curent electric în ziua votului, după închiderea urnelor, precum şi să constituie grupuri de presiune care să împiedice centralizarea voturilor, a afirmat, joi, purtătorul de cuvânt al PSD.

sursa: http://www.mediafax.ro/politic/laza...t-psd-va-provoca-cutremur-de-7-grade-5151304/

Doamne fereşte-, apără- şi păzeşte- ... mă... de proşti!
Amin!
 
prima replică la seismul de la ora 21.00 va fi la exit-pollul de la ora 13.00, apoi replicile se vor intensifica până la momentul culminant de la ora 21.00
 
Si din nou presa a inceput cu intensitatea pe scara Richter, iar sub poza scrie seismologul Istrate!!!:D:137: Cum a ajuns acest individ sa fie denumit in presa ( ma rog asta daca putem numi tabloidul Cancan un organ al presei ) seismolog??? Ca sa nu mai vorbim despre oameni isterizati cu privire la marele cutremur, etc...:D
 
Se pare ca in clanul Istrate au inceput sa apara anumite divergente de opinii.

Sa recapitulam evenimentele:

1. In CanCan apare un articol in care se spune ca Ioan Istrate prevede ca va avea loc un seism de peste 7 grade, blablabla, in pagina anteriara am pus articolul din CanCan

2. A doua zi adminul spune ca \"Veti observa ca in toate aceste articole, cuvintele dlui Istrate nu sunt intre ghilimele, ceea ce inseamna ca articolul respectiv contine interpretari personale ale unui(unei) jurnalist(e). Motivul??? Cred ca il stim cu toti.\" ceea ce da de inteles ca redactorii au modificat declaratia lui Istrate ca sa isi vanda ziarul, si ca el nu ar fi spus ceea ce apare in articol.

3. Astazi apare o declaratie a lui Istrate, pe blogul lui, in care confirma ca a dat declaratii la ziar. Dar NU spune nimic de genul ca i-ar fi fost exagerata sau modificata declaratia, sau ca ziarele CanCan si Libertatea au scris altceva decat ce a spus el. Istrate nu se plange ca ceea ce a spus el a fost interpretat gresit de ziaristi. Ceea ce inseamna ca in CanCan a fost publicat exact ceea ce a declarat Ioan Istrate.

Adminul pe de alta parte joaca cartea sigura: daca o sa fie cutremur o sa zica: \"vedeti! istrate a prezis!\" iar daca nu o sa fie o sa spuna \"istrate a prezis doar ca e posibil sa fie ceva cu magnitudine mica, dar cei de la ziar au exarat si au interpretat gresit ce a spus el\". Asta este reteta de succes a vizionarilor.

P.S. Deja admin da inapoi la greu: in declaratia lui istrate a ingrosat cuvantul probabilitate. Deci isi paveaza cat se poate de grijuliu calea de retragere in caz de previziunea o da in bara artistic.

[attachment=7869:200912/post_1_1259934204_e3f09e3b327307f36cd12bbe5435a485.attach][attachment=7868:200912/post_1_1259933522_41590d6c45187e1776ee851b480b415b.attach]
 
si s-a folosit de prilej pt a sublinia care e blogul oficial, ca sa inchida gura circotasilor care spun ca istrate habar nu are de ce se intimpla pe blog si pe forum
 
oricum cred ca habar n-are, cred ca daca ii spui de blog incepe sa-l caute pe sub masa
 
si eu cred la fel
adminu interpreteaza noul mesaj: geoana pierde si alegerile si sefia partidului :D
 
A dat-o mos izmana in politica?
Ca maine se va ocupa si de agricultura sau de programul spatial tongolez.
 
si eu cred la fel
adminu interpreteaza noul mesaj: geoana pierde si alegerile si sefia partidului :D

s-a sucit mosu, azi are alta viziune. sint naucita :D

Dupa o discutie intr-o familie, o voce anunta: …. iese Geoana, chiar daca nu va duceti ….
deci, ieri pierdea geoana, azi cistiga...
 
pai s-a racit putin afara.....o fi vrut sa se incalzeasca putin insa i-a scapat mai mult pe git :D
 
Back
Sus