• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Da si aia care il cred in ziua de Ajun , Craciun vor sta pe forum sa vada ce zica mos izmana :p in loc sa sarbatoreasca
 
ba mai rau, vor sta cu bagajele facute si terorizati. sper ca odata si-odata adminu sa traiesca o teroare la fel de mare
 
din pacate din cauza bateriei dl Istrate mi-a dat decodificarea doar la 2 mesaje

In cel cu PNL este vorba de destramarea partidului ... a zic ca nu stie inca daca va fi \\"ajutat\\" de cineva sau va fi din interior.

Iar Nastase ar avea probleme (gen cazul termopanele) dar de la primavara in colo.

adica istrate nu avea unde sa-si puna tel la incarcat? ce convenabil... precis daca nu se adevereste, o sa vina cu completarea in asa fel incit sa se potriveasca
 
activitatiile seimice vor continua in zona Vrancei, dar nu vorbim de ceva major..cel putin in aceasta seara

vibratiile au scazut dupa acel cutremur dar dupa ora 19 au inceput iar sa creasca

deci mosului ii sint suficiente 3,8 grade R ca sa ii scada vibratiile. tare!
 
Si-a tras adminu' lu' Istrate forum nou. Hai sa nu radem de el ca si-a luat tzeapa cu vBulletin 4 ca ar insemna sa fim rai dupa ce bietul de el si-a cheltuit prima de porc.

Hai sa nu radem nici de faptul ca i-a dat cu zecimala cand a incercat sa transfere de pe vechiul forum mesajele si baza de date de useri si ca le-a pierdut. Si ca l-a troznit si pe ala vechi, ca se pare ca n-au fost back-up-uri.

Dar m-am umflat de ras cand am citit mesajul lui de pe blog in care anunta mareata schimbare:



In afara de scuzele de rigoare (am dat-o de gard cu mesajele vechi si userii deja inregistrati) m-a frapat bucuria lui imensa: se pare ca motivul trecerii la o solutie profesionala de forum a fost faptul ca phpBB-ul nu avea destule butoane de BAN, BLOCK, KICK si alte de-astea. Deci nu pentru a aduce noi functii utilizatorilor a instalat un forum profesional ci pentru a putea da mai usor ban. Se lauda si cu cei doi roboti care baneaza imediat cum sesizeaza un derapaj de la regulament si instituie reguli draconice: trebuie sa postezi regulat pe forum ca sa nu fii banat. Stim, userii inactivi mananca extrem de multe resurse ale serverului :p

Unul din primele lui mesaje, daca nu chiar primul, este de colectie:



Citam: "

Cam asa arata sistemul de premiere si efractie, Deci aveti grija, ca numai depinde de mine."

In primul rand efractie inseamna " EFRÁCȚIE, efracții, s.f. Spargere a zidurilor, forțare a încuietorilor sau a oricărui dispozitiv de închidere, ca mijloc pentru săvârșirea unei infracțiuni. [Var.: efracțiúne s.f.] – Din fr. effraction." Imi este foarte greu sa imi imaginez cu poate fi acel meniu pe care l-a aratat un sistem de spargere a zidurilor si a lacatelor ca sa savarseasca o infractiune. Deci adminul vrea sa savarseasca infractiuni cu ajutorul forumului? Interesant...

In al doilea rand: "numai depinde de mine" poate a vrut sa spuna "nu mai depinde de mine" (ca gramatica e complicata) ca sa arate ca el de fapt nu vrea sa dea ban-uri, dar ce sa-i faci daca forumul baneaza... sau poate a vrut sa zica "depinde numai de mine" caz in care gura pacatosului adevar graieste =))

Evident ca lumea a inceput sa miste in front, ce-i cu regulile astea dictatoriale? La un moment dat adminul raspunde:



Adica sunt oameni rai care vor sa il dea in judecata. Oare o fi din cauza sistemului de efractie al forumului? Mai bine lua alt forum fara sisteme de efractie :32:

Comentarii interesante care sunt imediat amendate de admin, cum adica lumea sa nu fie de acord cu noile interdictii si obligatii?

  1. mi Says:
    buna ziua,
    asta cu stersul userilor care nu posteaza e aiurea. nu am postat si nici nu voi posta. ma intereseaza doar informatiile. cu ce gresesc? in niciun caz nu voi pierde timp ca sa postez lucruri banale la offtopic, cum ar fi ce am mancat aseara, doar ca sa imi pastrez contul. poate va mai ganditi.
    multumesc.

    Admin:

    Nu e chiar asa, ideea este sa fii scris ceva ca robotul sa poata face o analiza asupra bonitatii userului
  1. mirela Says:
    Ma supara foarte tare faptul ca s-a sters tot ce s-a scris pana acum. In plus se putea anunta inainte aceasta masura, nu sa dispara peste noapte. Spre exemplu scrisesem un post la care pierdusem ceva timp si nu am mai apucat sa vad ce s-a mai scris, la fel cum au patit si alti useri. Ma dezamageste mult aceasta initiativa, ea ar fi trebuit sa vina dupa un preanunt de macar cateva zile… chiar ma gandesc serios daca voi mai posta pe noul forum, cred ca ma voi rezuma doar sa citesc. Poate va mai ganditi sa salvati undeva vechiul forum pentru a putea fi macar citit si a nu se pierde acele informatii interesante. Chiar va rog mult aceasta.
  1. Alberto Says:
    Ca si altora nici mie nu mi se pare corecta decizia de a fi sters daca nu postez nimic pe forum, pentru ca nu am timp sa fac postari zilnice sau sa fiu foarte activ. Cand sunt mai liber poate, dar in general ma intereseaza doar imformatiile iar pe chat avand in vedere discutiile culinare si pozitiile geografice ale userilor…sunt complet depasit…Totusi, poate exista si o solutie pentru utilizatorii fideli acestui blog/forum care nu dispun de foarte mult timp liber si doresc doar sa fie imformati. Cu respect! Admin:
    Cu am mai zis…. un salut pe saptamana nu e mare lucru
  2. Dorin Valeanu Says:

    Draga Admin, Nu inteleg de unde pedeapsa de a sterge pe cei care doar citesc si nu posteaza destul de des. Decat sa scriu de 2xsaptamana un DA sau un POATE doar ca sa raman activ, as prefera sa nu scriu nimic.Fiind si multa palavrageala si multa aiureala, nu gasesc multe de comentat. In plus, eu nu sunt plin de informatii, ca sa am ce imparti cu altii.Eu ma informez de regula seara, in pat, cu laptopul pe piept, fara sa am pozitie de scris. te rog sa te mai gandesti, pentru ca masura mi se pare nefondata. Dorin

    Admin:
    Puteti saluta o data pe saptamana pe forum cu un simplu Buna ziua! … si asta fu
danny Says:

admin !!!! noi asteptam cu sufletul la gura , mesaje noi….nu ne intereseaza roboti , sau cum sa luam ban mai repede….dar tu decizi…siteul si blogul sunt ale tale…sa auzim de bine

Admin:
Acei roboti sunt pentru oamenii rai. Daca esti civilizat si nu jignesti nici nu ii vei observa … iti garantez.

marchiza Says:

Am renuntat sa mai incerc sa redevin membru la acest site.L-am frecventat fara a posta niciodata in ultimele luni.Mi s-a parut interesant pentru ca eram interesat de unele subiecte.Nu am avut niciodata imboldul de a posta ptr.ca desi aveam evident o opinie ,nu am considerat ca as putea spune ceva nou si mai ales argumentat in ce priveste capacitatile d-lui Istrate.Inteleg ca de astfel de membri nu sunteti interesati..Am reusit sa ms enervez incercand sa devin membru si n-am reusit iar apoi mi-am dat seama ca si daca as reusi va trebui sa postez ceva altfel o iau de la cap cu nervii.Pacat ptr.efortul admin.pe care inteleg ca l-a facut dezinteresat,multumesc ptr.ce a-ti facut pana acum si succes in continuare.O sa ma multumesc cu informatiile de pe blog daca ele vor mai fi..Totusi nu ma pot abtine sa nu constat ca traind in aceasta tara aberanta si admin.impreuna cu moderatorii au sfarsit prin a genera o aberatie specifica romanilor:daca nu postezi nu poti fi membru…

anadumbrava2000 Says:

buna seara sunt foarte suparata ca pentru alte persoane a trebuit sa fim scosi de pe forum .Spre exemplu eu sunt o persoana destul de invarsta,m-a inregistrat fiul meu ,nu stiu sa postez si am intrat cu mari emotii pe chat de doua ori.M-a primit f. frumos Ioana si am fost foarte incantata,imi pare rau asta este.CRACIUN FERICIT !
 
tocmai azi, nici site-ul nici blogul mosului nu merg. vai de capul celor care cred in vibratiile lui si au ramas fara informatii. oare msli mai merge? precis nu se mai actualizeaza nici aia...
 
Intr-adevar....instrumentele de isterizare ale lui Mos Izmana (ca tot e Craciunul avem nu numai Mos Craciu, avem si Mos Izmana) au picat...ce pacat! Si mi-am mai luat si ban =)) :p.
 
Uf, uf, in aceste momente grele, gandurile noastre si urarile de bine se indreapta spre cei carora caderea site-ului istratian le-a stricat sarbatorile, care au intrat in sevraj, neavand informatiile vitale...tare ma tem ca s-au ascuns sub brad.
 
Deci eu vreau sa reapara forumul ala care nu egzista ceva mai tare decat el vreodata ever in viata pe fata pamantului ca sa pot si eu sa mai citesc sa ma rad.... =)) Am ramas fara portia de ras de astazi :p
 
Hei! Acum am observat! Am descoperit pe cineva mai tare ca Istrate! Senzational!

Sa recapitulam: pe 23 decembrie belena lasa un comentariu pe blog la Istrate in care ii spunea adminului: "tu pleci in concediu exact asa cum ai facut si randul trecut. asa ca la revedere forum, ne-am pierdut destul de mult timp pe aici, la revedere admin si tuturor inregistratilor, sarbatori fericite, concediu placut si dzeu sa ne aibe in paza."

[attachment=8505:istrata.jpg]
Se vede din start ca belena a avut bangul mai precis decat Istrate. Si asta o spun fiindca a prevazut cu exactitate ce urma sa se intample: adminul in concediu si forumul inaccesibil. Si asta fara mesaje alambicate, de neinteles pentru muritorii de rand ci doar de catre cei cu har. Nu-i asa ca-i tare belena? Ii ofer premiul Istrate cu coronitza.
 
Alex a spus:
Deci eu vreau sa reapara forumul ala care nu egzista ceva mai tare decat el vreodata ever in viata pe fata pamantului ca sa pot si eu sa mai citesc sa ma rad.... =)) Am ramas fara portia de ras de astazi :p
cred ca nu te vei mai ride o vreme, ca tot picat e serverul ala si azi.
 
Alex a spus:
Si-a tras adminu' lu' Istrate forum nou.
Dar m-am umflat de ras cand am citit mesajul lui de pe blog in care anunta mareata schimbare:
m-a frapat bucuria lui imensa: se pare ca motivul trecerii la o solutie profesionala de forum a fost faptul ca phpBB-ul nu avea destule butoane de BAN, BLOCK, KICK si alte de-astea. Deci nu pentru a aduce noi functii utilizatorilor a instalat un forum profesional ci pentru a putea da mai usor ban.
Citam: \"

[size=\"2\"]Cam asa arata sistemul de premiere si efractie, Deci aveti grija, ca numai depinde de mine.\"[/size]

Admin:[/b]
Nu e chiar asa, ideea este sa fii scris ceva ca robotul sa poata face o analiza asupra bonitatii userului[/list]

Daca pina acum ma intrebam ce anume lipseste oamenilor 'aglutinati' pe forumul ala - iar compasiunea mi-a disparut de mult :32: - acum, adminul devine tot mai 'interesant' pt mine. Cind ai in fata un 'instrument' de vreo 600 pagini netraduse :p (dupa cum declara adminul), plin de butoane si utilitati iar singura si cea mai importanta abilitate a 'instrumentului' ramine in mintea ta, doar una punitiva pt useri, trebe ca 'multi boi ti-s plecati de acasa'.
Dincolo de dovezile continue pe care le aduce adminul privind efectuarea studiilor elementare la FF, omul se straduieste si traduce intens pt 'noul forum' iar eu astept sa vad cum introduce in regulament, indicele de 'bonitate a userilor' =)) . Ca doar nu va fi suficient sa spui 'buna ziua' pt a avea accesul catre 'inteligenta sa superioara' :32: .
 
Test de logica
Dificultate: Medie
Varsta minima: 8 ani
Varsta maxima: 80 ani
Complexitate: 85%

Cerinte:
1. Semnealeaza cel putin 2 nereguli in aceasta poza.
2. Data la care este publicat mesajul si data actuala nu corespund din cauza diferentei UTC? (Ufo Time Clock)
3. De ce msli este un program de defragmentare?
a ) Defragmenteaza creierul uman in asa fel incat la culoarea afisata de acesta sa schimbe si starea de spirit a individului;
B ) Defragmenteaza windowsul;
c ) Spala creierul uman lasand numai fragmente cu bug-uri.
4. Ce legatura are TVR-ul in toata treaba asta?
 
Intr-un moment in care pendula intre sinceritatea tip emo si efectele telenovelelor in reluare, adminu' lu' istrate face apologia faptelor bune. Frustrat de faptul ca meritele lui Istrate nu sunt probabil apreciate de omenire la adevarata lor valoare, scoate calculatorul de buzunar si incepe sa adune numarul persoanelor salvate de acesta. Rezultatul este induiosator: Istrate a salvat vietile a 20.000 de persoane. Nu se cunosc detalii si mai mult ca sigur acestea vor ramane acoperite de mister fiindca, evident, dintr-o modestie nemarginita nu se va mai vorbi de acest subiect.

[attachment=8707:zana2.jpg]

M-a impresionat insa pana la lacrimi faptul ca acesti 20.000 de oameni s-au vazut cu sacii in caruta si si-au continuat mai departe vietile meschine fara sa le pese nici macar o secunda de salvatorul lor. Nu pot sa inteleg cum pot fi atat de insensibili. Unde se-ndreapta omenirea? Ii dau dreptate adminului: "din pacate unii nu au respect nici pentru ei insisi, asa ca nu ma mira ca nu au pentru altii!". Sa compatimim alaturi de el!

:32:
 
# Nae Says:
January 1st, 2010 at 8:53 pm

Lăudat fie Isus!
@admin(la mesajul 40 al lui Vio):
Dacă ne urezi ca 2010 să fie cel mai bun din viaţă, cum ar putea fi 2011? Oare ce vrei să spui?

Admin:
Piramidal :32: Adica mai bun ca 2010 :32:
Ideea este ca acest grup m-ai aratat unele lucruri, care m-au facut sa evoluez. Iar cum eu am avut unele probleme in trecut de genul ca nu ma faceam inteles, ei prin mustrari m-au ajutat sa ma indrept.
Un om poate sa evolueze doar daca invata, mai ales din greseli. Cu ei am invatat sa folosesc un limbaj care sa fie inteles de toate nivelele de IQ.
Tot cu ei am inteles ca daca cineva panicat este informat , aceea panica dispare. De aceea am creat si acest forum in care oamenii in general sa fie informati + sa nu se simta singuri.
Imi doream la inceput ca ei sa ajute nu sa injure … asta e pacat.
Totusi sper ca intr-un final ei sa se convinga de intentiile bune ale noastre.




# DANNY Says:
January 1st, 2010 at 9:30 pm

buna admin !!!! fara suparare…dar ceva mai destept nu se scrie pe forumul asta?…in afara de zeci de pagini intregi de …buna seara , buna dimineata , craciun fericit , la multi ani , sorcova vesela…nu vad nimic …doar in 3 luni am vazut cateva mesaje cu pdl , psd , pnl , basescu , etc….in iarna trecuta era mult mai interesant blogul , mai gaseai cate un mesaj interesant , …cate ceva destept….sunt sigur ca nu e vina dnului Istrate ….dar chiar nu observi ca lucrurile au inceput sa o ia RAZNA ?????? a ajuns un site si un blog numai de saluturi si urari….sper ca nu te superi si poate iei masuri …numai bine

Admin:
Cred ca dupa 15ianuarie voi lua masuri, deoarece lumea este dezorientata cu noul forum. Voi taxa doar pe cei care se comporta urat. Gandeste ca peste 80% dintre ei nu au mai utilizat un forum.
E cum ai pune un brutar sa-i faca un program in PHP :32:
 
ce inima buna are adminu si ce intelegator e el...
 
:32: admina lu' mos izmana a inceput sa socoate pe deshte? Si i-a iesit douj'de mii? Cool :32:
 
Back
Sus