• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Vad multe discutii menite sa creeze conflicte si sa manjeasca imaginea dnului Istrate si acestui forum.
Toata lumea trebuie sa inteleaga un lucru clar: pe acest forum NU SE POSTEAZA decat spusele dnului Istrate. Eu, ADMINUL acest blog/forum nu bag nimic de la mine.

Singura diferenta dintre mine si voi este faptul ca am inceput sa-l inteleg mai bine pe dnul Istrate SI ATAT.

[color=\"#FF0000\"]Ganditi-va acum 1 an de zile cum era pe blog: PANICA, CUTREMUR IN FIECARE WEEKEND[/color], etc ... de ce? Pentru ca pe vremea aceea si eu luam informatiile, cum le luati voi in acest moment. Cu timpul, inteles mai bine cum se pune problema, cum sa intreb, etc

Trebuie sa intelegi CLAR: [color=\"#FF0000\"]dnul Istrate poate face predictii clare doar despre urmatoarele 24ore,[/color] restul actiuniilor sunt POSIBILE, repet P O S I B I L E. Asadar, daca il sunati marti de exemplu si-l intrebati de weekend, mereu o sa va zica ca exista posibilitatea unui cutremur, deoarece vibratiile sunt la un nivel mare.
in concluzie, a existat panica (acu cica nu mai e, eu cred ca a fost inlocuita de mistocareala) iar nea istrate poate spune ce va fi doar pt 24 de ore strict. il mai crede cineva?
 
anda a spus:
in concluzie, a existat panica (acu cica nu mai e, eu cred ca a fost inlocuita de mistocareala) iar nea istrate poate spune ce va fi doar pt 24 de ore strict. il mai crede cineva?

eu cred ca senilul ala nu stie nici macar ce va face el peste 5 minute.... :clapping:
 
de la acelasi admin

Orice incepe cu \"am vorbit cu dnul Istrate si mi-a zis X\" va primi warn, apoi ban. De ce? Pentru ca nimeni nu poate confirma daca ati vorbit sau nu cu dansul, nici macar eu.

s-a reinstaurat teroarea, motivul e f puternic pt un ban sau warn. cred ca nu il poate convinge pe izmana sa nu raspunda la tel. pasul urmator: schimbarea numarului :D
 
a pus unul o seismograma la * Cutremure din Romania cu o saritura a acului pe low si a pus explicatie: Magnitude MD 3.0
RegionWESTERN TURKEY :D
 
gepaco
popescu ,esti te rog amabil sa urmaresti TRENULETUL care se formeaza pe masura ce trec orele ...si sa dai alarma daca s-a atasat si al 3lea vagon...
ps. vrei sa spui ca nu exista scara pt cel de 11...ca nu avem cu ce masura,NU CA NU AR putea fi vreodata unul asa mare !!! Vezi povestea cu Titanicul...never say never [/quote

doamne, multe mai suporta netul asta...asta habar nu are ce diferenta de energie e intre in cutremur de 8 si unul de 9. cred ca habar nu are ca scara richter e exponentiala. nici exponential nu cred ca stie ce inseamna
 
eu sper ca exponential sa creasca numarul celor care realizeaza ca tremurila e un escroc si ca nu se pot, deocamdata, prezice seismele.
 
Opa, iote ce zice Catalinu:
\" vreau sa intelegeti ceva: [color=\"#FF0000\"]NICIODATA NU VOI SCRIE maine e cutremur, sau in x data e cutremur.[/color]
Nu doresc sa fiu tarat prin tribunale sau chiar mai rau .... mai ales pentru un lucru nespus de mine personal. Eu fiind in cazul acesta doar un simplu INTERMEDIAR. \"

Concluzie? In caz de nasoale, da vina pe bunel. I-a intrat morcovu cu tot cu frunze?

http://www.premonitii.ro/showthread.php?tid=16034&pid=50688#pid50688

sa inteleg ca admin tine un forum, un sli, un websli, un sistem de avertizare pe mobil si inca unul de sustinere pentru NIMIC??? adica nu va anunta niciodata pe nimeni? foarte tare! atunci pentru ce exista toate astea? pentru facut bani?
 
Catalinul cel marcat, impreuna cu ceilalti sarlatani, isi lasa poteca de scapare, evident. Impostura de duzina. Mi-e mila de toti cei care pun botul, isi merita soarta. Din partea mea, sa se duca in padure, poate ii papa ursul, ar face bine mosul padurii sa "se ocupe" de ei :rolleyes: :rolleyes: ;)
 
comentariul pe site-ul lui senilitate istrate:

datele probabile de producere a cutremurelor pe glob,in luna octombrie 2010:02,03,05,07,13,20,22 si 23! datele prezentate au o marja de eroare de +/-3 zile! in ceea ce priveste ROMANIA,de la jumatatea lunii octombrie va intra intr-o perioada negativa,ce se va accentua si se va desfasura si in 2011…asta inseamna ca de acum ne putem astepta si la seisme de cca.7 grade! in octombrie sunt de luat in calcul zilele din jurul datei de 23! ca o parere personala,cred ca tot anul 2011 va fi cel fatidic,dar perioada negativa incepe de acum!


Adică ca sa ne intelegem, da? Deci este 8 zile cu risc, cu o marja de eroare de +/- trei zile, da? Adica toata luna, nu?
 
Istratii o tin una si buna cu perioadele lor negative. Ba instratilor, mergeti la culcare si terminati cu prostiile astea. ;) Sau, ma rog, gasiti cate o indeletnicire utila, sariti capra, calariti un ponei, ma rog, faceti ceva. Desi la varsta lui mosulica, nu stiu daca e in stare sa se tina pe un biet calut :rolleyes: :rolleyes: Catalinul cel marcat ar avea ceva sanse. As sugera istratilor sa incerce, pe rand, capra :D :D Poate raman agatati pe capra, cate un istrat cu cate o istrata :47: :D :55: Si cad cu capra cu tot, nimeresc in lada, se inchide lada si pe urma din lada vizionata de mos istrate ies 2 coarne :55: =)) si cica aia reprezinta Vrancea =)) =))
 
sa trecem peste faptul ca adminul sa plinge ca are ”hosting de rahat”, ca repeta seara de seara ca papagalul ”urmeaza o noapte care nu va va pune vietile in pericol” si sa ne ocupam de calitatea intelectuala a unora dintre VIP-urile (mai degraba dublu VIP) de pe forumul de care ridem aici. [attachment=19195:Untitled.jpg] domnul numit mayernic, inca nu a invatat ca nu exista ”marimea” unui cutremur, ci MAGNITUDINEA. nu e o greseala, aberatia se repeta.
 
pe blogul de toata jena, a aparut dupa cutremur, un mesaj care vrea sa induca impresia ca mosul ar fi prevazut dezastrul din Japonia.
pentru adminul de la istrate: esti un mare ticalos. un nesimtit fara scrupule care isi bate joc de oameni, care profita de un dezastru pentru… nici nu stiu pentru ce. ai depasit orice limita a bunului simt incercind sa induci parerea ca decrepitul ala de mos ar fi prevazut cutremurul din japonia. asculta ce-ti spun: se aduna toate si va veni vremea scadentei. foarte curind, iti promit!!!
 
nu mai exista blogul si forumul, cel putin nu deocamdata. cineva le-a taiat accesul. mariana, nu esti banata doar tu ci chiar si mindretea de admin :D
 
din cauza ca placa noastra tectonica se afla intr-o continua miscare, vibratiile raman la un nivel ridicat nu as vrea sa va sperii, dar va recomand ca macar de 2 ori pe zi sa verificati forumul si websli-ul. Este posibil ca in orice moment situatia sa se schimbe. In acest moment vietiile dvs nu sunt puse in pericol.



:D :55: :(( :57: :57: :57: :47:
 
se pare ca vremea scadentei a venit. cineva i-a pus sula-n coaste adminului si i-o fi dat sa aleaga intre grătele si forum, asa ca de la 1 sept nu se mai publica aberatiile mosului. sa vedem pina cind.
 
Si cine'l mai crede ? A mai facut el o chestiune asemanatoare, prin primavara parca, e din ce in ce mai jos si nu stie ce aberatii sa mai scoata sa atraga trafic.Pariu ca nu se oprii aci mosu', se tine tare :clapping:
 
anda link a spus:
sa trecem peste faptul ca adminul sa plinge ca are ”hosting de rahat”, ca repeta seara de seara ca papagalul ”urmeaza o noapte care nu va va pune vietile in pericol” si sa ne ocupam de calitatea intelectuala a unora dintre VIP-urile (mai degraba dublu VIP) de pe forumul de care ridem aici. [attachment=19195:Untitled.jpg] domnul numit mayernic, inca nu a invatat ca nu exista ”marimea” unui cutremur, ci MAGNITUDINEA. nu e o greseala, aberatia se repeta.

Scuze, dar m-ai facut curioasa si am verificat in dex. Omul acela are dreptate = [font=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]MAGNITÚDINE, magnitudini, s. f. 1. Mărime stelară. 2. Mărime care indică gradul de intensitate al unui cutremur. – Din fr.magnitude, lat. magnitudo, -inis.
Sursa: DEX '98 | Adăugată de claudia | Greșeală de tipar | Permalinkhttp://dexonline.ro/definitie/magnitudine
[/font]
 
Draga cristina, ma tem ca definitia pe care ai citat-o e oricum gresita. Magnitudinea unui cutremur nu indica gradul de intensitate. E o definitie veche, DEX-ul nu putea fi chiar riguros la vremea aceea.
 
iti cunoastem cu totii pasiunea pentru istrate si pentru citate din dex, dar aici nu era cazul. in nici o carte de seismologie, n-ai sa vezi alt termen decit magnitudine. si constat ca si dexul are niste lipsuri. magnitudinea nu are nici o legatura cu intensitatea unui cutremur, ci cu energia eliberata de el. daca vrei sa inveti ceva, bine, daca nu, tine-o pe a ta si fa-te mai inteligenta cu aberatiile de pe net.
 
Back
Sus