• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Cica in jurul datelor 14 sau 21 (cu abaterea cat?), pe la ora 3 se va stinge lumina...eu stiu ce-a vrut sa zica predictia lui Boso..
Stiti melodia asta de la Vank:
Noi o scoatem la caaapaaat, cand se stinge luminaaa
Nu vom sti niciodata a cui a fost vinaaaa :55:

Asta e tot 50% in Romania, 50% in alta parte, 50% la el in sat?
 
costicaromanu a spus:
Nu mai continua ca te faci de ras.Astept sa-ti dai nickul dincolo sa te vad cat de curajoasa estisa vedem care si de unde a \"furat\".Apropo postarea mea este 28 feb.ora 8:58 PM,a ta la ce ora este? Aha am vazut acum 28 feb. ora 9:00PM deci nu mai vorbi.

costica, ti-am vazut atitudinea de la istrati, ceva de genul ”hotul neprins e negustor cinstit”. am vazut cum i-ai raspuns lui GHT cind ti-a atras atentia. ai postat prima seismograma la ora la care ai zis, apoi ai editat postul si ai adaugat restul seismogramelor.
putina grija la exprimare, ok? cit despre contul de la istrati, cauta-l mult si bine, nu am de ce sa-ti spun cine sint acolo.
pt mine e clara treaba, nu mai am ce discuta pe acest subiect. succes la spionat pe aici.
 
Iar abereaza sclerozatu' ca cica a prevazut cutremurul din Chile. Doar zicand ca o sa intample ceva nasol undeva fara sa mentioneze macar o perioada sau ce fel de eveniment sau locul mai precis nu inseamna o previziune. O astfel de "previziune" poate sa faca oricine pentru orice zona a globului, pentru ca, inevitabil, vor avea loc evenimente nefericite candva in viitor in multe zone. Deci sa ne mai lase cu impostura asta ieftina. N-a prevazut niciodata nimic si nici n-are cum sa o faca nimeni.

Iar costicaromanu de unde stii ca anda a luat seismogramele de pe infp.ro? Poate le-a luat de pe mobotix.ro unde nu exista pauza de 20 de secunde!
 
anda a spus:
costica, ti-am vazut atitudinea de la istrati, ceva de genul ”hotul neprins e negustor cinstit”. am vazut cum i-ai raspuns lui GHT cind ti-a atras atentia. ai postat prima seismograma la ora la care ai zis, apoi ai editat postul si ai adaugat restul seismogramelor.
putina grija la exprimare, ok? cit despre contul de la istrati, cauta-l mult si bine, nu am de ce sa-ti spun cine sint acolo.
pt mine e clara treaba, nu mai am ce discuta pe acest subiect. succes la spionat pe aici.

Nu ma incurci deloc dincolo pentru ca nu-mi apartine,voiam sa vad daca ai curaj cum am avut eu.Nu spionez,nu "fur" cum zici tu,am venit la voi pentru o minima informare din mai multe surse.Daca te incurc cumva ca te-am infruntat si am avut dreptate poti inchide contul meu ca nu ma supar deloc.Totusi recunoaste ca ai facut o gafa de incepator si ai acuzat gratuit inainte de a face o minima cercetare.Te astept sa vi sa spionezi pe dincolo.
 
la recomandarea avocatilor la MSLI si WebSLI se va adauga urmatoarea propozitie : Textul de mai sus este un pamflet si trebuie tratat ca atare.

Sper sa ne intelegeti. Nu voi da explicatii explicite la ce am spus mai sus doarece ele pot fi utilizate in instanta.

avocati (avocate???), pamflet, explicatii explicite...
 
Nici macar nu mai e de ras. E de plans. Au luat-o pe aratura rau de tot. :55:
 
de la adminu... am avut o senaztie crunta, parca o auzeam pe tovarasa la revolutie cind spunea ”stati la locurili voastre”

Vreau sa incep prin a va ruga pe toti cititorii acestui forum sa fie mai relaxati, mai docili, mai intelegatori fata de moderatori. Gresiti si voi, dar si ei, chiar si eu cateodata, deci hai sa nu ne mai scoatem ochii pentru un nimic (gen warn sau mutarea unui post).
 
Intre timp, gasesc pe mail un mesaj kilometric, din care fraza asta m-a pus pe burta
Totodata, nu contestati avertismentele/actiunile moderatorilor.
avocatele alea sint sub orice critica....
 
Acum , mai nou, se asteapta materializarea unui mesaj ( care o fi ala...poate fi oricare dar care se lasa greu asteptat :55:),dupa care urmeaza marele cutremur .Si, dupa ce se alarmeaza istratii, adminul le zice sa stea linistiti:)). Un user chiar a remarcat asta ''dragutzt admin, dupa ce ne canta prohodul zice ca ar trebui sa stamlinistiti '' .Foarte tare :55:)
 
si inca un dezamagit "cand se ingroasa treaba nu se mai posteaza ! Ma intreb oare dece? parca pana mai ieri ne dadeam cu punmul in piept ca anuntam tot ,acum nu ne ramane decat ca am fost antentionati si atat.Oare e corect asa? Ma indoiesc..." :55:
 
mi-a mai atras ceva atentia. mamzel snow se ia de un user fiindca are impresia ca face misto de ei, intreband ceva despre interpretarea magnetometrului. mai lipsea sa dea si ban pt asta :55:
In primul rand ce inseamna ”magnetometru”? Scuze, e prima oara cand aud despre asa ceva, si expresia asta chiar n-am mai auzit-o.

ia s-o mai trimitem noi pe donsoara respectiva sa googaleasca, in loc sa se faca de ris :55:
 
si inca ceva din putul gindirii adminului. FARA COMENTARII :55:
manelele vechi erau bune, dar cum prostia a evoluat si muzica a evoluat
 
A inceput adminul sa faca preziceri? :55: :55:

"Vibratiile sunt in crestere. Va recomand sa lasati MSLI sau WebSLI deschis.
Aceasta interpretarea reprezinta o opinie personala si poate fi gresita. Scara ramane pe culoare MOV."
 
bogdanch a spus:
A inceput adminul sa faca preziceri? :55: :55:

\"Vibratiile sunt in crestere. Va recomand sa lasati MSLI sau WebSLI deschis.
Aceasta interpretarea reprezinta o opinie personala si poate fi gresita. Scara ramane pe culoare MOV.\"

Se spune ''mostenire genetica '' :)
 
Din ciclul "radio erevan", o intrebare de pe blog, impreuna cu raspunsul inteligent
# anca Says:
March 9th, 2010 at 9:53 am

admin nu mai inteleg nimic de ce la tot ce te-am intrebat imi srie “awaiting moderation” de ce?
te rog rasp daca barjul de la bicaz(piatra-neamt)v-a rezista ?(avem copii mici si chiar mi se pare un lucru important
astept rasp tau-multumesc

Admin:
Am zis ca nu, dar nu va fi distrus in totalitate

Si cui ii mai pasa? Chiar daca doar 1mp de baraj este distrus, finalul este acela cu a se distruge tot barajul.
Dar se pare ca logica si carnea de porc sunt 2 lucruri grele :55: Mai ales sub un anumit IQ :55:
 
din putul gindirii adminului. asta nu vede ce prostii spune? chiar crede orice balmajeala? sau doar ce ii convine? auzi, ”ffff bun”, cu un f nu era interesant.

admin
[color=\"#FF0000\"]România e încolţită de cutremure[/color]

Inca un articol [color=\"#FF0000\"]ffff bun[/color] care vina sa confirme spusele dlui Istrate (de exemplu magnitudinea cutremurului intre 7,4 si 7,7)

se refera la articolul din libertatea, ala cu falia shabla-snagov-fagaras.
 
Astia abia asteapta un cutremur . Hutza-Hutza e nirvana pentru ei . Sa se mute in Chile sau in Indonezie sau pe Nibiru
 
Din putul gandirii nepoatei lui istrate. Bine, a dat si el copy/paste dupa un articol din Libertatea de anul trecut.
Din punct de vedere geologic, oraşul Bucureşti stă prost, deoarece este aşezat pe o structură slabă, care amplifică cutremurele. Conform hărţilor de microzonare seismică, realizate prin studierea cutremurelor din 1986 şi 1990, a rezultat că un seism de 7 grade în Vrancea se amplifică în Bucureşti la 8 şi chiar 8,6 grade - adică e o nenorocire.

Zonele cele mai periculoase în Bucureşti sunt Casa Presei (amplifică seismele cu 1,61 grade), Măgurele (1,36), Panduri (1,02), Pantelimon (1,00), Militari (0,92) şi Balta Albă (0,93). Urmează în ordine descrescătoare Metalurgiei (0,9 grade), zona Unirii (0,8), Berceni (0,7) şi zona Magheru (0,68).

Asta-i articolul din Libertatea http://www.libertatea.ro/stire/vom-avea-multe-cutremure-in-luna-mai-238062.html
 
de la admin citire
Dupa cum stiti, dl Istrate poate spune prognoza doar pentru urmatoarele 12-24ore.

daca stiu eu bine, istrate le prevede cu ani buni inaninte. sau cel putin asa se lauda. adminu nu stie asta??? i-a redus bietului om capacitatile la doar 24 de ore.
 
Back
Sus