• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

Eu ma intreb ce o sa mai zica lumea daca mos Ion Istrate o nimereste si da un 7 peste cateva saptamani :harhar: , doamne fereste.

Cat despre mandria adminului anda... e si normal doar a \'\'muncit de a rupt\'\' n-ai vazut ce zambete ne baga :harhar: . Nu stiu de ce am senzatia ca nu mai e acelasi admin ca data trecuta , foloseste prea des smile-ul ala, parca inainte era mai serios cand scria.
 
Pai mai mult ca sigur ca asa se va intampla! Si eu daca anunt in fiecare zi ca \"va avea loc un accident aviatic cumplit in scurt timp\" si repet chestia asta cel putin un an, pana la urma o voi nimeri!

Referitor la admin e acelasi. Aceeasi exprimare plina de \"agramaticalitati\"...
 
i-am scris dragutului sa faca un lift si sa redenumeasca povestea in cifra lui istrate LOL, gasiti singuri comentariul daca nu il cenzureaza again si again
 
Referitor la admin e acelasi. Aceeasi exprimare plina de \\"agramaticalitati\\"...
...si aceleasi raspunsuri lungi in engleza pt bisisica sau cum o cheama pe aia care il ajuta sa para inteligent...
chiar asa, de ce oare ar interesa pe o persoana care nu vb romana, vibratiile lui istrate pt romania???
 
Pai mai mult ca sigur ca asa se va intampla! Si eu daca anunt in fiecare zi ca \\"va avea loc un accident aviatic cumplit in scurt timp\\" si repet chestia asta cel putin un an, pana la urma o voi nimeri!
isi baga si Murphy coada aici si evident ca va nimeri ceva...
 
voi ce intelegeti din raspunsul adminului? :harhar:

…poate o rigla simpla de scoala, de 10 cm, cu gradatii si in mm, care sa se coloreze progresiv, intr-o singura culoare, oarecare…sau alb negru si gri…(1,7) ; (3,8) ; (9,6)…etc.
Rigla Istrate

Admin:
E prea complicat … plus ar deveni prea lata
 
”# Madalina Says:
August 7th, 2009 at 10:16 pm

ADMIN mai impresionat
mai lasat fara cuvinte
CINSTE TIE SI PARINTILOR TAI !!!

Mii de multumiri pentru tot ce faci pentru noi”

pe mine asta m-a terminat :harhar: :harhar: :worthy:
ma duc la culcare, nu mai am energie pt prostiile de acolo
 
Buey, asta imi face concurenta, dreaq...
Si eu care ma gandeam ca am cele mai talambe imagini de pe net...
 
dupa ce ca i-am dat ideea ia uite ce raspunde el , moama, mai vrea acum si grafica...
--------------------
alt_Silviu Says:

August 7th, 2009 at 11:28 pm
admin,
fara misto, o idee: te-ai gandit sa faci o chestie complet noua, sa nu ne mai legam de ce au altii?
De ex poti lua de pe vreun site niste butoane luminoase ca cele de la lift si jos in sus cu cifre de la 1 la 5 sau cum crezi ca e mai bine
Si nu mai pui scara/scala ci pur si simplu: Cifra lui Istrate…
Ce zici? Lucrez in marketing si stiu ce si cum
E o idee noua, complet noua, nefolosita de nimeni.

Admin:
Frumos … dar grafica cine o face?
----------------------------
 
Bogdaneeeee..... falimentul te mananca, tata! Ai concurenta, trebuie sa bagi mai multe culori la semafor si sa faci pagina si cu vibratii! :harhar:
 
ma bag eu la grafica. 800 de euro pentru job-ul asta.
dragutule, n-ai inteles ca vrea moca??? ce? e fraier sa dea bani? doar face un bine omenirii...poate cere si asta taxa sa vedem SLI-ul :harhar:
 
# atlantida Says:
August 8th, 2009 at 12:04 am
EXCELENTA IDEE! ASTEPTAM DE MULT TIMP SA VAD CEEA CE AZI MI-A INCANTAT INIMA. FELICITARI ADMINU-LUI SI TUTUROR CARE CONTRIBUIE LA LA ACEST PROIECT (SCARA, SCALA TREPTE…) INDIFERENT CUM IL VETI NUMI ESTE MINUNAT. VA MULTUMESC INCA O DATA PTR.TOT CE FACETI, IAR DUMNEZEU SA FIE ALATURI DE VOI TOTI.PACE LUMINA SI IUBIRE!

# patrik Says:
August 7th, 2009 at 11:04 pm
GENiALA PRIMA VARIANTA CU SEMAFORUL !!! BRAVO


oamenii astia nu vad ca sint penibili? sau o fac la misto???
 
Faliment sa fie, dar sa stim si noi!!!
:harhar: Oare daca dau copy/paste la scara aia rulanta, sare in sus pentru copyright? :harhar:
Desi, facem pariu ca o sa stea tot pe portocaliu, ca stim noi cine? :worthy:
 
\"Bozomic Says:
August 8th, 2009 at 10:47 am
Magnitude ML 3.2
Region ROMANIA
Date time 2009-08-08 at 04:39:30.1 UTC
Location 45.81 N ; 26.73 E
Depth 118 km
Admin, semaforul nostru(adica cel care functioneaza acum pe culoarea albastru) isi face treaba cu exactitate! FELICITARI !!! Varianta care e in functiune este OK, sugestiva si la subiect. Cinste domnului Istrate si dumneavoastra pentru ce faceti pentru noi. Vot, varianta 1\"

:ack:=)):ack::harhar::worthy::harhar::worthy::worthy:
 
Odata cu creatia mareata( scara/semafor/far/felinar ) cred ca admin a imbunatatit blogul cu inca ceva: antivirusul imi da peste mana de cate ori vreau sa vad \"creatia\": \"clentul antivirus blocheaza accesul, pagina corupta\".....
 
din ciclul ”mare ti-e gradina, doamne!”

# vasy Says:
August 8th, 2009 at 11:31 pm
eu as folosi un astru, soarele cu specificatii gen WOT de la firefox, si as folosi 2 sau 3 culori maximum(alb(galben), verde, rosu). cit mai simplu posibil cit mai apropiat de culorile unui semafor clasic, eventual designed pe verticala. cit despre nume….atita timp cit nu e decit un simplu indicator optic nu i-as da nume


# Alexandru Says:
August 8th, 2009 at 11:43 pm
Buna!
este frumos si explicit asa cum este acum ……dar ca idee poti sa il faci ceva in genul unui Vu meter……cu cit sint mai multe leduri aprinse…..creste …Simplu si pe intelesul tuturor…….pot avea si culori diferite …
Bafta……idei multe …dar si munca pe masura……si fara banuti…

# LUMINITA Says:
August 9th, 2009 at 9:18 am
votez VARIANTA 1 mai adaugati si scara cu vibratiile de la 1 la 10 si e supersuficient.VA MULTUMIM

chiar nu are rost sa mai comentez...
 
# admin Says:
August 11th, 2009 at 9:55 pm

M-A LOVIT O RACEALA STUPIDA … DE ABIA POT STA IN PICIOARE.
SPER CA MAINE SA REVIN PE METEREZE.
CE MAI E NOU:
-VIBRATIILE SUNT CONTANTE
-MESAJE DESPRE CUTREMUR … SE PARE CA IN SEPTEMBRIE VA FI DUPA ULTIMELE MESAJE
-VARIANTA CARE A IESIT CASTIGATOARE ESTE A LUI BLACKWING (a fost alegerea 1 a dl Istrate care m-a vizitat azi si mi-a lasat mesajele) Daca BlackWing ne va trimite pozele aceeia va fi reprezentarea grafica a vibratiilor (in sensul larg), sub ea va fi afisata si cifra exacta.


deci toata votarea aia a fost inutila??? :harhar: :harhar: :worthy: si cite pasiuni n-a stirnit semaforul ala...
BLACKWING, felicitari!!!
 
Omul-magnet: \"România, lovită de un cutremur pe 13 septembrie\"

\"S-a tot zis că anul acesta, România va fi lovită de un cutremur devastator, comparabil cu acela din 1977. Ulterior, afirmaţiile care purtau în ele gustul amar al panicii au fost negate, chiar dacă nu într-un mod vehement. Acum, preziviunile încep să apară iar, poate pentru a ne pregăti, poate pentru a ne speria degeaba. Printre cei care susţin că în septembrie vom fi loviţi de seismul devastator se regăsesc \"Omul-magnet\" Aurel Răileanu şi inginerul Ioan Istrate.\"

http://www.libertatea.ro/stire/omul...a-de-un-cutremur-pe-13-septembrie-251559.html
 
# Andrei Says:
August 13th, 2009 at 3:17 pm

un mic istoric al cutremurelor majore,cunoscute, din Romania:

1. 8 octombrie 1620 – magnitudine intre 7 si 8 grade pe Scara Richter.
2. 8 august 1681 (9 august 1679 ) -cutremur ce are loc in timpul domnitorului Şerban Cantacuzino. magnitudine intre 7 si 8 grade pe Scara Richter.
.....
.....
.....
17. 25 aprilie 2009 – ora 20:18, magnitudine 5,5 grade, adâncime 96 km – nu a produs pagube importante

18. 08 august 2009 – ora 10:55, magnitudine – 5,8grade, adâncime 10 km – nu a produs pagube importante

Deci, tot ce vorbeau fizicienii iata ca nu prea “se pupa” cu realitatea. Vorbeau de o anumita ciclicitate, de un anumit “drum” pe care unda acestui viitor cutremur o va lua ( si anume spre Moldiva ) ei dragilor, iata ca nu se stie. Pamantul nu stie nici matematica, nici geografie, el stie doar sa se descarce in momentul in care acumuleaza prea multa energie electromagnetica. Directia pe care se va descarca, doar Dumnezeu o stie, ce ne ramane e sa ne rugam.

Sper sa ajute acest mic istoric, daca nu, admin sterge-l.



asta e cea mai tare: el stie doar sa se descarce in momentul in care acumuleaza prea multa energie electromagnetica.:harhar::harhar:
 
Back
Sus