• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Site-ul INFP

Ca sa nu ziceti ca sunt zgarciob, impart cu prietenii un vlaaai olandez, un fel de tarta cu fructe. Na aici ! :hypocrite::harhar:
 
Iar a disparut ! Uite-l, nu e ! :hypocrite::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
A reaparut. Joaca bambilici...:hypocrite::harhar::biggrin::harhar:
 
acu este, uraaa, uraaa, uraaa :hypocrite:
putem iar urmari seismograma :biggrin:
 
INFP a disparut din nou de pe fata Internetului ! Ce pretentii poti sa ai, EarthQuake ! :hypocrite::harhar::biggrin::harhar: De unda nu da un dram de competenta si de buna credinta, nitica serioazitate, nu poti avea rezultate cat de cat. :harhar::harhar::harhar:
 
Asa ca, EarthQuake, este clar ca dumnealor sunt depasiti, sunt complet pe dinafara ! :hypocrite::harhar::biggrin: Ma baieti, le-as zice eu, luati lectii de la candieni si de la italieni. Seismologii de acolo manifesta seriozitate. Nu ca la noi...
 
Asadar, lumeeee, lumeee ! De 10 minute INFPul s-a facut, din nou, nevazut ! Ha, ha, ha, ha, ha, ha ! :harhar::harhar::harhar::harhar::hypocrite::biggrin:
Ce facem, fratilor, anuntam politia ???? Iii dam disparuti si inaintam sesizari la foruri competente ??? :harhar::biggrin: Hi, hi, hi ! O hopa-mitica, ce cade in...si se ridica ???!!! :harhar: Parerea mea e ca de ridicat nu mai au capacitatea sa se ridice, ci mai pot doar sa cada la subsol ! :smile::harhar:
 
:hypocrite::harhar::biggrin::harhar: Pregatiti coliva !!!! :harhar::harhar:
Sa-i cantam prohodul...:harhar::harhar::harhar::harhar:
 
salut,

a revenit infp.
am rescris sosolici.lx.ro.
se misca mai repede acum. ca si vrancea :hypocrite:

numai bine.
 
Asadar, INFP este din nou inaccesibil pe net. Sa mai zicem ceva, sau nu ??? Voi ce mai ziceti de asta ??? :hypocrite::harhar::biggrin:
 
Va pun si aici o intrebare cat se poate de serioasa si la care astept raspuns. Vi se pare normal ca site-ul INFP sa devina inaccesibil atat de des ??? Gasiti normal acest lucru ??? Ziceti ! :harhar::biggrin::rolleyes::hypocrite:
 
Iar a disparut INFP-ul de pe fata Internet-ului ! :biggrin::hypocrite::biggrin: Asta e situatia ! Unde nu da Cel de Sus, e clar ca traista e cam goala ! :harhar::harhar: Sa ne fie mila, atata se poate, atata merge, pretentiile nu pot fi mari daca nu e nimic in traista ! :harhar::harhar::harhar: Saracii ! :harhar::harhar:
 
Deci daca traista e goala, sau aproape goala, trebuie sa fim milosi, mizericordiosi si sa coboram stacheta pretentiilor, sa o coboram ceva mai mult, undeva pe la subsol...:hypocrite::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
Am observat ca le merge site-ul extrem de prost. Nu numai site-ul in sine dar si legatura cu webcam-ul live de la Muntele Rosu. Ce-or fi patit?
 
Fantastic. De cateva ore bune site-ul INFP este indisponibil, si tot asa o tine. De ceva timp merge foarte prost. Chiar nu se gasesc solutii ? :harhar::unsure::harhar::unsure: Asa trebuie sa fie, oare, starea naturala a site-ului unui institut seismologic national, subordonat Ministerului Cercetarii (in speta, Autoritatii Nationale pentru Cercetare Stiintifica) ??? :harhar::smile: Ma intreb si eu, retoric.
Ar fi tare comica situatia ca in cazul unui seism in Romania, chiar si de magnitudine medie, 5 sau 6 grade, INFP sa nu poata transmite datele la EMSC (decat prin fax sau prin telefon, daca mai au si asa ceva :hypocrite::harhar::biggrin:), in schimb EMSC sa preia date despre seismul din Romania de la sarbi, de la ucraineni, de la bulgari, de la unguri, de la basarabeni. M-as strica de ras, nu altceva...:harhar:
 
Noroc ca mai exista IRSA, institutul seismologic privat care, de asemeni, transmite date la EMSC pentru seisme din Romania (in principal Vrancea) cu magnitudini mai mari de 2,5-3 grade. :hypocrite::biggrin:
Un alt lucru care imi place nespus este faptul ca aproape la fiecare aparitie publica, reprezentanti oficiali ai INFP se apuca sa ii barfeasca pe cercetatorii de la IRSA. Sa mai bagam o soparla contra concurentei, deh ! :harhar::harhar: Le e frica de concurenta !!! :harhar::harhar: Pana una alta, insa, concurenta INFP-ului este peste ei ! :harhar: Net superioara, ce mai calea-valea...:harhar: Iata, prin urmare, avantajele mediului concurential. Avem alternative ! :biggrin:
 
Sa le propunem sa ne transmita noua pe fax, iar noi le dam datele mai departe la EMSC :biggrin::hypocrite:
 
Da, dar daca nu le merge faxul, si in plus au si liniile telefonice cazute ?? :biggrin::harhar::hypocrite: Se cheama ca sunt in aer, in pom sau pe marginea cracii...:harhar::harhar:
 
Site-ul INFP este din nou inaccesibil. De 3 sferturi de ora a disparut ! :unsure: No comment ! :hypocrite:
 
Back
Sus