• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Site-ul si semaforul IRSA

Greseala lor este ca insista pe predictia unor cutremure de magnitudine mica ceea ce evident le scade credibilitatea.
perfect de acord cu tine. :crybaby::clapping::clapping:
sa tii mereu semaforul pe portocaliu stiind ca oricum se va intimpla ceva, nu inseamna predictie, sau alarmare, sau cum i-or zice ei... e cam ce face istrate cu vibratiile. vibreaza continuu si poate ca va nimeri vreodata...
 
S-a dus si asta....:crybaby: sarcu\' de el, am ramas fara semafor, adica ei, abonatii.Sa vazi ambuteiaje ce or sa fie acuma :clapping:
 
eu am incercat sa intru pe site-ul IRSA si apare asa ceva [attachment=3773:200907/post_543_1248101633_40f9ec991d8b7620407ee5344d0be963.attach]
gx, cum era cu disponibilitatea si cu firmele private??? :crybaby: :clapping: :ack:
 
eu am incercat sa intru pe site-ul IRSA si apare asa ceva
gx, cum era cu disponibilitatea si cu firmele private??? :clapping: :ack: :ack:


Acu apare altceva, ori nu si-au platit facturica :crybaby: din cauza recesiunii, ori nu sau inteles intre ei din cine stie ce motive.
 
eu am contract cu ei si nu ma intereseaza, conform contractului trebuie sa vizualizez informatiile de pe site :)
Cred ca daca mai le trimit inca un email deja ma vor impusca.
Nu e ca nu au platit facturica, e vb despre romtelezgom, cea mai buna firma de telecomunicatii.....
Dl Ailinei este rugat sa ma contacteze ca stie cine sunt cu numele complet pentru a ii oferi un backup sau chiar gazduirea gratis
Daca un accelerometru sunt de acord sa il pun gratis un IRSA chiar nu am de gand sa fac, e prea mare bataie de cap si prea multe injuraturi :)

LE Romtelecom, precum si alti furnizori se pot lega ca factura era de 11,20 de ron. daca cumva ai platit 11,19 ron, cu un ban mai putin trec la suspendare.
Sa nu fim rai cu cei de la irsa ca de data asta nu e vina lor
 
Cred totusi ca a fost vorba despre un atac masiv, si providerul le-a taiat legaturile.
 
eu abia astept sa vad ce explicatie dau (daca s-or osteni s-o dea...)
 
Lasa ca nici altii nu sunt mai breji. Pretind ca imbunatatesc site-ul, dar nu mai actualizeaza forma veche a paginii cu date seismice, desi cica lucreaza la forma noua. Ceva explicatii ??? :crybaby: :clapping: Nema.
 
Este la mintea cocosului si a gainii banale faptul ca atunci cand iti modernizezi site-ul, si varianta imbunatatita e inca in lucru, nu tai pagina veche, nu opresti informarea prin vechea pagina. Dar, ma rog, suntem in Romania, tara lui las\'ca merge si asa, incropim noi ceva acolo de gura lumii, experimentam, facem si dregem... :crybaby: Asa ca nici ceilalti nu sunt mai buni...
 
aici e o mica diferenta :crybaby: irsa are abonati care trebuie, prin contract, sa vada semaforul. iar acu nu-l vad.au dreptul la nu stiu cite accesari pe zi si nu au nici una...ei sint obligati sa-si informeze (macar) abonatii ce fel de probleme au. chestie de respect fata de cel care a cumparat un serviciu de la tine...e clar ca si-au dat iar cu stingu-n dreptu; au vrut sa cistige ceva si uite ca pierd pe alta parte :clapping:
acu au si ei o problema grava de credibilitate, la putin timp dupa alarmele false.
 


FOTONSAS de azi 21 iul 2009, nu mai poate fi accesat!!


Mesajul original:
\"Acest contract este suspendat! Pentru mai multe detalii contactati Departamentul Contracte ROMTELECOM!\"

 
tzapa la IRSACI!
ia imaginatziva daca erau fara taxa, benvol cu informarea la liber, RTL ce facea? isi permitea sa intrerupa o alreta cumva de interes natzional??? io crez ca macar pe asta trebuiau sa marseze la contractare hosting:D
Acu ca e pe bani e banal comertz...
Sa le fie! :crybaby::clapping:

PSTTT! Ma gandesc da oare cica sistemu cu cernavoda o fi tot prin netziii astia inexistentzi acu?? si or fi picate si telefoanele??
ce ne facem gogule?!?
 
Dl Ailinei este rugat sa ma contacteze ca stie cine sunt cu numele complet pentru a ii oferi un backup sau chiar gazduirea gratis
ce-ar fi sa tii si INFP si IRSA pe un server de-al tau??? :crybaby:=)):clapping:
 
in legatura cu atacurile sau neconcordantele asupra retelei: ok, eu unul am datacenter propriu cu tot ce inseamna asta. Ei bine, pentru un atac datorita unot probleme pe routerul central am fost imediat sunat de rds sa rezolvam problema, sa gasim o solutie impreuna. Nu s-a pus nici macar o secunda problema inchiderii fibrei.
Cei de la irsa insa au serverul web in datacenterul romtelecom. Ei bine sunt serverele lor, configurate de ei. Pana la urma e vb despre vreo 5 servicii: HTTP, POP3,SMTP,mysqld si vreun sshd. In momentul in care cineva incearca in flood/DoS primeste discard automat de la sistem.
Prin urmare a cam picat si ideea cu serverul.
Cei de la IRSA nu mai raspund la telefoane . Din punct de vedere al comunicarii este tipul de firma ce ar trebui inchisa Nu zic ma suna si pe mine tot felul de nespalati care cer marea cu sarea insa am obligatia ca firma sa raspund fiecaruia frumos cat timp discuta civilizat si am dreptul sa inchid telefonul dupa ce ii urez o zi buna omului daca ma calca pe nervi. IRSA insa nu stie sa comunice, daca ai cumva tupeul sa intrebi \'de ce\' raspunsul este invariabil: \'asta este, nu va convine rupem contractul luam aparatura si va dam banii inapoi\'/

Motivul este unul extrem de clar asupra nefunctionarii serverului: suspendarea contractului datorita evident incalcarii unuia sau a mai multor puncte din contract. Orice problema minora deobicei se rezolva imediat, serviciul fiind pus in functiune in maxim 2-3 ore.

No comment pentru IRSA, as putea sa le transmit pe aceasta cale: \' Stimati domni, cu tot respectul va spun sa va fie rusine pentru felul in care va tratati clientii\'
 
la mine o sa mai dureze ceva, macar se va putea vedea in timp real ce si cum. Ideea este ca daca pun acum o sa se vada zgomotele de la tot ce am de construit pe acolo :crybaby:
Cred ca putem totusi sa punem la punct incet incet o mica retea, a noastra a celor de pe acest forum
 
Ne-ar trebui si un seismograf, dar asta e mai greu... Pe bune, chiar mi-as dori sa pot inregistra ceva, cu \"manutza mea\", ca sa zic asa... :crybaby:
 
atac pe naiba!!!
breeeeeeee ei e comerciali!
daca era atac bagau comunicate sa se stie cine e si ce importantzi e ei!!
io crez ca-i cu musca pe caciula..financiara! sau concediatzi in grup de august!
acu cu ideea de a o incropi la particalar io as subscrie numa si din faptu ca asta e, de la revo s-au rupt baierele info, di ce nu???:crybaby:
mie imi place stiintza si tehnica:harhar:
cand e doi jucatori niciodata nu aflii raspunsu da la 3 poa mai avem sanse sa ne trezim.
 
apropos io zic de 3 serioshi nu (d)istratzei...sau genu...
 
Back
Sus