• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Si cum e cu vecina frumoasa de la parter ? :biggrin::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
Poate e la tine caci la mine nu sunt.
E un elefant sexy..poate vrei sa pici tu peste el...ca eu nu:harhar:
 
Ratzuska Dodo vrea sa cada peste un sarpe boa...:biggrin::harhar::biggrin::harhar::harhar:
 
Si tu era sa pici peste un brontozaur...rimelat si sexy...ca in Shrek:harhar:
 
Si sarpele boa papa ratsushka Dodo...:biggrin::harhar::biggrin::harhar::harhar::harhar::harhar::harhar:
 
Parca era un banc sec cu seismele: urci cu liftul si cobori cu etajul...
sorin insomniac a simtit seism de 4R si eu ma intrebam la cel de 6R daca bate vantul:ack:.

tocmai tu care zici ca le-ai simtit pi toate din 77 incoa era sa-l ratezi pe cel din 2004, nu ca ar fi fost mare, dar pe acolo prin bucuresti, mai precis pe dedesubt \"este\" niste chestii care mai amplifica nitelus intensitatea seismelor ? :biggrin::harhar::biggrin:
 
Salutare!!!
Poate sunteti interesati si de ozn-uri.
Doamne fereste, astia trebuie sa mai apara.
Ratzushka Dodo e campioana in acest domeniu...:biggrin::harhar: Dodo ar vrea sa fie rapita de niste omuletzi verzui cu antene...:biggrin::harhar: E mare amatoare de o intalnire de gr. IV...Nu-i asa, Dodo ??? Acum pe unde umbli, prin Luna ? :harhar::harhar: Vezi ca vin extraterestrii dupa tine si te gasesc prin cele mai mici cotloane prin care te ascunzi...:harhar::harhar::harhar:
 
Las a ca te fura pe tine pentru ca ma persecuti:ack:
 
Las a ca te fura pe tine pentru ca ma persecuti:ack:
Sezi binisor, Dodo...:biggrin::harhar: O ceasca de ceai verde, ca are proprietati calmante...:biggrin::harhar::harhar:
 
Salutare!!!
Iata o intrebare care ma bantuie in miez de noapte:
care seism credeti ca ar fi mai devastator si de ce, din cele doua variante de mai jos:
1-seism de 7-7.2 care dureza 1min
2-seism de 6-6.2 care dureza 3min

astept cu nerabdare comentariile voastre!:biggrin:
 
Sorinas, e o chestie spinoasa...Unu ca termenul \"durata cutremurului\" implica mai multe aspecte. E
 
Dragii mei
Am vb. in dimineata asta cu mai vechiul nostru amic, febletzea lui Dodo...:biggrin::harhar::harhar: :harhar::harhar::32: Da, ati ghicit, Alexe Emil...:17: Da, dumnealui a sustinut examenul de bacalaureat si, din pacate, l-a picat:ack: :biggrin: Gratie si bramburelii generale care a caracterizat acest examen national. Subiecte gresite, copiate, furate, vandute...tot tacamul. Emil nu e prea suparat, adica zice ca nu are rost sa isi faca ganduri rele. Sigur ca e regretabil, dar acuma n-o sa se urce pe pereti sau mai stiu eu ce...Va transmite salutari la toti, a zis ca nu va fi prea activ pe forum in perioada care urmeaza, asa ca, draga Dodo, poti sa stai linistita. Am vb. cu el pe Messenger mai devreme....
 
Durata de 136 de secunde la seismul din 1986 o da DUMITRU ENESCU in cartea lui nu eu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tot in acel tabel durata seismului din 1977 este calculata ca fiind 86 de secunde!!!!!!!!!!
Probabil ca dl Enescu s-a speriat asa de tare incat a gresit parametrii!!!!
Sa ii faci o plangere scrisa si sa ii reprosezi ca data informatii eronate!
 
Si ai mei de ce au simtit cam un minut ???? In bloc de 4 etaje, etaj 2...
Poate confunzi ADANCIMEA cu DURATA...Vezi ca mai sunt decalate coloanele...:biggrin::harhar::biggrin:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus