• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
in primul rand, salutare la toata lumea,

apoi sa revenim la ordine de zi :ack::harhar::hypocrite:, dar intai sa cetesc sa vad ce s-a mai intamplat in afara de seismul de la granita Slovaciei cu Ucraina.
 
s-a discutat mult in lipsa ta:harhar:
ai ratat cireasa:harhar:
 
Pai EarthQuake...nu se intampla mare lucru :ack: Se mai reactiveaza cate o falie...:hypocrite::harhar: una dupa alta :harhar::harhar: acum 2 nopti a fost in sud-vest langa Clisura Dunarii, azi dimineata in nord-vest la nord de maramures...:tongue:
\"Distractii\" telurice, EarthQuake :tongue::harhar: Se misca si in estul Turciei, se misca iar in Macedonia, se misca tot in jurul nostru ! Numai Vrancioaia, EarthQuake, ca o dama buna ce se respecta, tace ca o Regina...:wink:::wink:
 
nefiind o zona cu seismicitate mare probabil ca a fost doar un eveniment izolat, fiind posibile replici de magnitudine mica. si oricum este si o zona, similara banatului, fagarasului unde seismele sunt de suprafata determinate de microfalii locale si e greu de spus cum vor evolua lucrurile in continuare.

legat de INFP nu cred sa ofere cine stie ce date, mai ales ca zona aceea nu se aflape teritoriul tarii noastre, deci pe teritoriul de studiu al INFP-ului.
 
Pai EarthQuake...nu se intampla mare lucru :ack: Se mai reactiveaza cate o falie...:hypocrite::harhar: una dupa alta :harhar::harhar: acum 2 nopti a fost in sud-vest langa Clisura Dunarii, azi dimineata in nord-vest la nord de maramures...:tongue:
\\"Distractii\\" telurice, EarthQuake :tongue::harhar: Se misca si in estul Turciei, se misca iar in Macedonia, se misca tot in jurul nostru ! Numai Vrancioaia, EarthQuake, ca o dama buna ce se respecta, tace ca o Regina...:wink:::wink:

Regina Amutita.................. Vranceaaaaaaaaaa :cool::harhar::harhar::harhar::harhar:
 
Pai EarthQuake...nu se intampla mare lucru :ack: Se mai reactiveaza cate o falie...:hypocrite::harhar: una dupa alta :harhar::harhar: acum 2 nopti a fost in sud-vest langa Clisura Dunarii, azi dimineata in nord-vest la nord de maramures...:tongue:
\\"Distractii\\" telurice, EarthQuake :tongue::harhar: Se misca si in estul Turciei, se misca iar in Macedonia, se misca tot in jurul nostru ! Numai Vrancioaia, EarthQuake, ca o dama buna ce se respecta, tace ca o Regina...:wink:::wink:

Dar o sa vorbeasca la sfarsit....
 
Alty, pentru smilies: User CP -> Edit Options -> bifezi Show the MyCode formatting options on the posting pages.

Se pierde setarea asta de fiecare data cand umblu eu din admin panel intr-un cont de utilizator...
 
:biggrin:functioneaza, :tongue:ai dreptate ca totdeauna:harhar::ack::harhar:



Multam\':biggrin:
 
Fratzilor, care l-ati prins pe nea Marmureanu in seara asta la Realitatea TV ?? :hypocrite::harhar:
Chiar acum vreun sfert de ora s-a terminat emisiunea la Realitatea Zilei. Nea Marmureanu, desi destul de crispat (din cauza stressului zilei), ne-a facut o declaratie senzationala !!!! Fratzilor, Marmureanu a aruncat porumbelul !!!! :harhar::harhar: A zis ca nu vine Cel Mare 10 ani de acum incolo !!! Iar a intors balaia ca la Ploiesti !!!! :ack::biggrin: Pe urma, intrebat de partea de sud a tarii, nu a pomenit nimic de Fagaras, ci doar de Banat. Fagarasul nu exista pentru dumnealui...
Deci, retineti ! Nu vine 5-7-10 ani de acum inainte ! Acum vreo luna era 2-3-5 ani, acum e 5-7-10 ani ! Maine ajunge la 10-12 ani ! :tongue::harhar::tongue:
Sigur, e firesc pana la un punct sa incerce sa linisteasca lumea, care se sperie usor. Dar eu raman la parerea ca lumea se sperie usor si din cauza lipsei de informare. Apropos, sincer: va place cum arata siteul infp ? Va place ce \"prompt\" actualizeaza dansii pe website informatiile despre cutremurele consemnate ? Sunt tari, ce mai !!! :wink:
Bun. De fapt, nu cati ani ne mai da dansul pana ne scutura Vrancioaia ma intereseaza in primul rand. E bine sa fim optimisti, sa stim ca totul e ok si ca nu vine nimic timp de 3 sau 5 sau 7 sau 10 sau 12 sau 14 ani de acum incolo... Nu exista nici zona Fagaras, cica in 1998 Fagarasul s-a scuturat cu 5,7 grade (EarthQuake, asa sustinea dumnealui mai demult !!!!) . Eu mi-am intrebat amicii de pe la Curtea de Arges, p-acolo, si s-au crucit, au ramas masca, clar nici pomeneala de asa ceva. Poate nici dansul nu stie prea bine ce e pe acolo :p
Nu. Ma deranjeaza de fapt un singur lucru. Se pretind institutie serioasa, dar nu sunt in stare sa isi faca un site mai acatarii si sa isi actualizeze datele ?? Nu, nu ma refer nici la MECANISME DE FOCAR, SOLUTII DE PLAN DE FALIE bla-bla-bla ! Dar, da-o incolo de treaba, macar informatii sumare despre cutremure din Romania si din vecinatatea apropiata care, \"intamplator\", se mai si simt si in Romania, ar fi fost decent din partea lor sa puna (macar atat: DATA,ORA, LOCALIZAREA GEOGRAFICA A EPIOCENTRULUI-LATITUDINE, LONGITUDINE, ADANCIME SI MAGNITUDINE). Oare chiar sunt eu exagerat sa pretind ca o instituie platita din bani publici sa faca publice macar un minim esential despre cutremurele din Romania si din vecinatatea granitelor noastre ??? Vorba lui Alex, sa cautam tot timpul pe la straini ?????? Imi pare rau, dar mi se pare extrem de jenanta treaba asta ! Se lauda ce minune de sediu grozav au, dar un website mai acatarii cat de cat...nema !!!
 
Fratzilor, care l-ati prins pe nea Marmureanu in seara asta la Realitatea TV ?? :ack::harhar:

Nene\' chiar n-ai inteles?:whistling:Cine, ce, cand, unde?:hypocrite::harhar::harhar:Era normal sa fie crispat...tu stii ce-i in Maramures, stii cati bani se fac acolo? Stii unde sunt renumitii nostri muncitori din Maramu\'?
 
Daca nu era www.cutremur.net nici atat nu aveam. Macar aici vine fiecare cu ce poate si ne ajutam singuri daca INFP doarme pe banii nostri:ack:
 
Marmureanu la Realitatea sau baba Safta la OTV - tot pe-acolo. Si cu credibilitatea, si cu nivelul de informatii... evident, a spus exact ce am spus si eu in thread-ul celalalt cu o singura exceptie: la el a fost super-oferta si a jurat pe verde ca nu ne vom zgaltai 10 ani de-acum inainte! Bravo dom\'le! Ceva dovezi, rezultate, studii, de-astea, nu se gasesc, nu?

Problema grava e ca si el incepe sa incurce intensitatea cu magnitudinea. Sau o fi fost doar obosit?
 
Marmureanu la Realitatea sau baba Safta la OTV - tot pe-acolo. Si cu credibilitatea, si cu nivelul de informatii... evident, a spus exact ce am spus si eu in thread-ul celalalt cu o singura exceptie: la el a fost super-oferta si a jurat pe verde ca nu ne vom zgaltai 10 ani de-acum inainte! Bravo dom\'le! Ceva dovezi, rezultate, studii, de-astea, nu se gasesc, nu?

Problema grava e ca si el incepe sa incurce intensitatea cu magnitudinea. Sau o fi fost doar obosit?

acuma si tu... a scapat porumbelul o data doar nu vrei sa-l scape de fiecare data... :ack:

de acum si pana cand se va produce the big one-ul nostru o sa-l auzi spunand mereu ca 10-12-200-2000-800000000 de ani nu va fi nimic. :hypocrite: :harhar: :tongue:
 
Ma intreb daca sa joc la LOTO cifrele de ani pe care le tot avanseaza el... as avea ceva sanse?
 
Ma intreb daca sa joc la LOTO cifrele de ani pe care le tot avanseaza el... as avea ceva sanse?

daca cei de la LOTO introduc limite ca si el:whistling:
 
Dodo ! Dodo !! Dodo !!!:hypocrite::47::harhar::5:
Pregateste-te maine dimineatza sa iti cante COCOSUL ! :tongue::3::wink::tongue: Ultima data i-a cantat cocosul matusichii Dodo acum vreo 2 saptamani. Maine plec iar in drumetzie, asa ca o sa ii cante cocosul matusii Dodo la ora 9h59min59sec dimineatza...:ack::harhar:
 
Dodo ! Dodo !! Dodo !!!:hypocrite::47::harhar::5:
Pregateste-te maine dimineatza sa iti cante COCOSUL ! :tongue::3::wink::tongue: Ultima data i-a cantat cocosul matusichii Dodo acum vreo 2 saptamani. Maine plec iar in drumetzie, asa ca o sa ii cante cocosul matusii Dodo la ora 9h59min59sec dimineatza...:ack::harhar:

Pozele de la Cozia? Daca vrei ceva despre manastiri (poze, comentarii-stii ca la Cozia a fost inchisoare?-la sfarsitul sec. XIX), am un CD (facut de un pasionat - am vazut si un site cu manastiri din RO), cere si ne-ntalnim sa-ti dau CD-ul.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus