• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Cu mare placere, Alty. Dar dupa 8 decembrie, ca pana atunci nici nu respir :ack: Am faza la proiect, plus supervizarea junioarelor blonde...:hypocrite: Iar prin weekenduri ies la drumetzii...
 
Cu mare placere, Alty. Dar dupa 8 decembrie, ca pana atunci nici nu respir :ack: Am faza la proiect, plus supervizarea junioarelor blonde...:hypocrite: Iar prin weekenduri ies la drumetzii...

Norocosule, eu ma duc la scoala.....Si eu o sa ma duc in drumetii, poate la anu\' sau mai sigur peste 2 ani cand voi termina si aceasta scoala...Succes la proiect..:harhar:
 
Nu e chiar simplu cu cele 2 blonde pe cap...:hypocrite: ...tb. sa fiu atent cu ele...:ack:
 
:ack::biggrin::hypocrite::biggrin:

Tipele sunt simpatice, ce e drept. Dar treaba e treaba si tb. sa le coordonez...:harhar::wink:
 
:ack::biggrin::hypocrite::biggrin:

Tipele sunt simpatice, ce e drept. Dar treaba e treaba si tb. sa le coordonez...:tongue::wink:

:wink:pricipit, tu le coordonezi nu invers:tongue:, pai atunci lasa-le blonde, ca-i mai bine pentru ochii obositi:harhar::harhar::harhar:
 
Da ce-i drept...eu singurel in birou cu blondinele...:hypocrite::harhar::ack::biggrin:
 
Da ce-i drept...eu singurel in birou cu blondinele...:hypocrite::tongue::ack::biggrin:

si uite asa te intorci la motto-ul tau, care parte o aplici?:harhar::harhar::tongue::harhar:
 
Toate...:ack::biggrin::hypocrite::harhar:
 
:ack:bine ca stiu. o sa pun tel sa sforaie pana cand vreau eu:harhar:
poti sa bocesti cat vrei ca eu o sa dormmmmmmmmmmmm:harhar::ack:
 
si daca o sa iti cante cocosul de 10 ori la urechiusa ??? :ack::harhar::hypocrite::harhar::harhar::harhar::tongue:
 
sorinas, raspun aici. De-a lungul timpului, in Indonezia s-au mai produs cutremure foarte mari si eruptii vulcanice catastrofale. Au mai fost cutremure de 8 grade sau mai mult pe scara Richter. Adevarul e ca, atunci cand apar fenomene aparent mai deosebite, mai rare prin amploare, exista o tendinta de a le considera artificiale. Din pacate, nu se poate dovedi acest lucru, in conditiile in care zona respectiva e cunoscuta prin nivelul ridicat de seismicitate.
In ceea ce ne priveste, am mai spus: cutremure de diferite magnitudini si intensitati s-au produs in multe zone din tara, de-a lungul timpului.
Dupa 8 decembrie va postez harta izoseistelor cutremurului maramuresean din 30 martie 1979, care a fost resimtit la Baia Mare cu intensitatea maxima VI-VII pe scara Mercalli (magnitudine 4,7 si adancime focala 10 km).
 
sorinas, raspun aici. De-a lungul timpului, in Indonezia s-au mai produs cutremure foarte mari si eruptii vulcanice catastrofale. Au mai fost cutremure de 8 grade sau mai mult pe scara Richter. Adevarul e ca, atunci cand apar fenomene aparent mai deosebite, mai rare prin amploare, exista o tendinta de a le considera artificiale. Din pacate, nu se poate dovedi acest lucru, in conditiile in care zona respectiva e cunoscuta prin nivelul ridicat de seismicitate.

Este adevarat , datorita faptului ca sunt evenimente mai deosebite , incercam sa le catalogam ca fiind produse de om.
Nu se poate dovedi stiintific daca sunt sau nu produse de om, sunt simple speculatii.
 
sorinsov 12:59 PM Viewing Who\'s Online
Alty 12:58 PM Reading Thread Cutremure 2006 Romania
vaiana 12:51 PM Replying to Thread Cutremurul din 1977 - marturie. Cum au reactionat autoritatile.


Eee, mai vine lume pe aici, prea a fost liniste in dimineata asta...:harhar::smile::ack::hypocrite::harhar:
 
nasico\' n-ai spus ca pot sa ma duc si alaturea (gfxworld) cu aceeasi parola, alea, alea?:whistling:am facut cam asa: am tastat Alty, parola...si :ack::harhar::hypocrite::harhar::harhar:.OK. am tasta primul nick name, parola...si:harhar::tongue::harhar::tongue::harhar:Deci?..nu am voie de la imparatie:harhar::wink::harhar::wink::harhar:
 
Bazele de date de la forumuri sunt separate. Pentru Gfxworld va trebui sa iti faci un cont nou acolo. Masura asta a fost luata deoarece daca crapa baza de date de la un forum, celalalt sa poata ramane in picioare.
 
Vrancioaia maraie discret, sub forma unui seismic swarm, pe la 150 +/-2 km adancime. S-a mutat de sus (80-100 km adancime in vara) la extrema de jos. Ce-o fi la mijloc ???? :ack::whistling::hypocrite::wink::wink: Sau vine ceva s-o dea jos de pe sarma pe Dodo, un 6,6 acolo banal ??? :harhar::harhar: A treia varianta ar fi aceea in care baba, in perfidia si smecheria ei atat de inselatoare, \"ne amana\" pentru la primavara. :tongue: Ramanem restantieri in fata babei V., EarthQuake ?? :tongue::harhar:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus