• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Alty, chestia din colentina a fost la gaze...au fost si 2 morti[tineri] in apropiere de str pe care stau eu.... in rest, daca potzi ajutal pe sosolino daca are nevoie! iar pt tine, in mod serios....TE FELICIT! ai o minte diabolica......m-ai intrecut! si crede-ma....nu sint de lepadat.....dar ma bati la..... de la distantza!dar nu uita ca tuburile de oxigen sunt mult mai periculoase....este bine ca in ziua cand rabufneste[soso] intai sa se asigure ca tuburile sunt pe pozitie...si sa le-o puna....va avea distractie garantata 100%

Nu este mintea de vina...ci realitatea...chiar asa se intampla (la Craiova a ars casa de cultura de la chibriturile unor copii) am mai degraba o enciclopedie de greseli...
 
Problema cu denuntzatul e cam spinoasa...:ack:...daca aia prind de veste ca am chemat \"organili\", fac ei cumva sa doseasca in alt loc obiectele \"compromitzatoare\", pana pleaca inspectia...:hypocrite::wink: Si dupa aia cine trage ponoasele ?? :wink::tongue::unsure: Toti astia sunt complici, se ajuta unul pe altul. In plus, vor banui ca i-a denuntzat cineva care stie, deci suspectii incondeiati vom fi noi...:harhar::tongue::cool:
 
Problema cu denuntzatul e cam spinoasa...:ack:...daca aia prind de veste ca am chemat \\"organili\\", fac ei cumva sa doseasca in alt loc obiectele \\"compromitzatoare\\", pana pleaca inspectia...:hypocrite::cool: Si dupa aia cine trage ponoasele ?? :harhar::wink::unsure: Toti astia sunt complici, se ajuta unul pe altul. In plus, vor banui ca i-a denuntzat cineva care stie, deci suspectii incondeiati vom fi noi...:harhar::wink::harhar:

nu-i chiar asa...Exista perioade cand se fac verificari (printre cei cu atributiii sunt si cei de la politia comunitara)...Deci, se stie perioada (sarbatori de iarna din cauza petardelor, instalatiilor de incalzire improvizate), se stie zona, se aranjeaza un control tematic...Sau, se cere unui colonel (stiu eu care....) sa trimita pe cineva in vizita la firma \"X\" care comunica in spatele/fata blocului...cu pricina:tongue:....In principiu NU SE CAUTA RAZBUNARI :whistling:ci rezolvarea /diminuarea unor riscuri:wink:....Ai tai vecin n-au de unde sa stie de mine...restul iti spun in zona ....:tongue::harhar::tongue:
 
Pai daca stiu cand vine controlul, e clar ca vor muta obiectele...mai ales ca sunt complici intre ei...:hypocrite::ack:. Oricum, trebuie sa iti spun ca pana acum la noi nu a venit nimeni niciodata intr-un astfel de control...:ack::whistling:
 
Oricum, e vorba de ceva care se afla la subsolul blocului, la scara noastra. Nu la o firma anume...:ack:
 
Am incercat o data sa il luam cu binisorul, s aii explicam ca nu e bine, ca e periculos, dar omul e capos: ca nu, ca sa avem noi incredere, ca are el grija. Tipul e si betiv...:hypocrite:...bataus, scandalagiu...:harhar::ack::ack:
 
Pai daca stiu cand vine controlul, e clar ca vor muta obiectele...mai ales ca sunt complici intre ei...:hypocrite::ack:. Oricum, trebuie sa iti spun ca pana acum la noi nu a venit nimeni niciodata intr-un astfel de control...:ack::whistling:

Controlul nu este anuntat.....sunt prea multe detalii de dat...nu fi panicard, vrei sa rezolvi problema? Spune numai ca ai auzit ca urmeaza sa vina un control la boxele din subsol (care cauta petarde)...Si ca ai un amic care iti poate spune cand va fi \"vizitat\" blocul tau, si le vei da informatia imediat ce o s-o afli...Dar pana atunci , poti sa spui ca poti face ca sa fie amanata o asemenea vizita (ca sa le dai timp sa-si rezolve \"problema\", motivand ca blocul vostru e de batrini, ca nu sunt oameni rai....bla, bla..sa tina la netontzi:whistling:), dar ai si tu nevoie de un sprijin.....Aceasta discutie trebuie s-o ai cu administratorul/presedintele de bloc nu cu scandalagiul
 
Ok Alty. O sa incerc asa... Dar tipul e dus rau...:hypocrite::ack: Mereu se faceau scandaluri, acum cativa ani isi tinea sotia, fata si baiatul (mari) in batai, se auzeau racnete, tropaieli, tipete...:tongue::ack: Acum, de cand fata s-a maritat, de asemenea si baiatul lor s-a insurat (si stau toate 3 familii in acelasi apartament !!!), parca s-a mai potolit...:harhar: Dar oricum tipul ramane agresiv...odata a amenintat-o pe o vecina de-a noastra, urland pe scara, ca ii da foc la casa ! :tongue:
Stii ce e culmea ?? Ca acum vreo 15-20 de ani, pana in 89, individul (si de fapt, si sotia lui) veneau mereu sa cerseasca bani...el consuma tot pe bautura...Acum s-au ajuns, sunt patroni de butic (care e in alta parte) si se uita la \"amaratii aia de intelectuali de la 2\" asa, de sus, cu dispret...:wink: Au demolat si prin casa pereti ca sa isi extinda camerele...:wink::ack::cool:. I-am vazut odata dosind la subsol, si marfuri de la ei de la butic, ca sa nu plateasca taxe pentru ele...
 
Ok Alty. O sa incerc asa... Dar tipul e dus rau...:wink::wink: Mereu se faceau scandaluri, acum cativa ani isi tinea sotia, fata si baiatul (mari) in batai, se auzeau racnete, tropaieli, tipete...:)):ack: Acum, de cand fata s-a maritat, de asemenea si baiatul lor s-a insurat (si stau toate 3 familii in acelasi apartament !!!), parca s-a mai potolit...:cool: Dar oricum tipul ramane agresiv...odata a amenintat-o pe o vecina de-a noastra, urland pe scara, ca ii da foc la casa ! :))
Stii ce e culmea ?? Ca acum vreo 15-20 de ani, pana in 89, individul (si de fapt, si sotia lui) veneau mereu sa cerseasca bani...el consuma tot pe bautura...Acum s-au ajuns, sunt patroni de butic (care e in alta parte) si se uita la \\"amaratii aia de intelectuali de la 2\\" asa, de sus, cu dispret...:)) Au demolat si prin casa pereti ca sa isi extinda camerele...:)):ack::)). I-am vazut odata dosind la subsol, si marfuri de la ei de la butic, ca sa nu plateasca taxe pentru ele...

Si uite asa am gasit si firma \"X\"...totul este sa-mi dai adresa..numele firmei o gasesc la Registrul Comertului ...si-i intreb pe amicii de la Brigada de pompieri daca firma are autorizare pentru lucrari de tinichigerie (este ca si cum ai intreba daca ai voie cu lumanare aprisa in mina de lignit la -250m adancime-unde sigur se gasesc pungi de CH4)...:ack::harhar::hypocrite::harhar::harhar::harhar::tongue::harhar::tongue:
 
Stii, se uitau asa la noi ca deh, noi nu suntem din clasa proletara...:harhar::ack::wink:...nu doar tipul asta, si ceilalti amici, ca se apara unul pe altul, sunt pretini la toarta si toata ziua buna ziua stau pe maidan sa vada cine intra cine iese si sa ne chestioneze...:tongue:
M-au innebunit catzele cu intrebarile despre Cristina. De fapt, noi am stricat, n-am avut de lucru sa spunem ca si-a dat doctoratul la Delft, si gata, au inceput gaitzele...:tongue: M-am razbunat si eu o data si i-am raspuns unei catze cand m-a intrebat ce face Cristina ca si-a sustinut teza si i-am dat tema dizertatiei. A ramas catza masca, nu pricepea nimic...:ack::harhar::hypocrite: si pana sa rasufle, eu trecusem mai departe. Nu, dar chiar ma exasperase, ce se baga atata in treburile noastre...:wink::ack:
 
Eu vin cu camera, filmez si bag stire pe site :ack:
 
:whistling:buna dimineata:whistling:, ceva noutati?:ack:
 
Alty, vroiam si eu cdul ala cu Cozia...:ack::whistling::tongue: Ma intereseaza...:tongue: Cum facem ? :hypocrite::harhar:
 
Alty, vroiam si eu cdul ala cu Cozia...:ack::whistling::tongue:  Ma intereseaza...:tongue: Cum facem ? :hypocrite::harhar:

Sa verific daca il am la servici (si-n cazul acesta fac o copie)...iti dau imediat un raspuns:wink:
 
:whistling:Am cautat...cred ca este acasa...Luni? WE asta am un program infernal (maine am o fereastra la 12.30 si voi fi prin zona Pietii Amzei)...:ack:
 
:biggrin:Alty face piata:harhar:
Dodo doreste cirese, spanac,rosii si ciuperci:whistling:
Dodo e dincolo si face taraboi:harhar:
 
M-am trezit:50:, trebuie sa ajung la servici:crybaby: Am fumat tzigara de dimineatza :ack: si acum ma duc sa :hypocrite:
 
ai nevoie de ajutor:whistling:
uite ce frumos e afaraaaaaaaaaaaaaaa si dodo a gasit niste link-uri cu webcam din piata presei si de pe la munte:hypocrite:
a pus link pe gfxworld:biggrin::ack:
 
Who\'s Online
Username Time Location
Dodo 11:15 AM Viewing Who\'s Online
sorinsov 11:15 AM Reading Thread buna dimineata!!!!!!
Guest 11:14 AM Reading Thread Diferenta de varsta in cuplu
GoogleBot 11:11 AM Reading Thread OZN in Bucuresti ?
Yahoo! Slurp 11:06 AM Reading Thread La multi ani, Dodo !
Guest 11:04 AM Logging In
uitati ce face spionul sosolinatus pe gfxworld:hypocrite:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus