• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
:whistling:Am cautat...cred ca este acasa...Luni? WE asta am un program infernal (maine am o fereastra la 12.30 si voi fi prin zona Pietii Amzei)...:ack:

Alty, eu pot luni, dar pe la 5 asa...:hypocrite: In jur de 5, deci mai pe seara.
 
Ok, acum ma duc sa pap, e ora pranzului la mine...:ack::harhar::hypocrite: Vorbim cand ma intorc. O pap pe dodo fripta la cuptor...:harhar::harhar::tongue:
 
:biggrin:Alty face piata:harhar:
Dodo doreste cirese, spanac,rosii si ciuperci:whistling:
Dodo e dincolo si face taraboi:harhar:

O pisicuta birmaneza? :whistling:Am inteles ca acest gen de pisicute mananca Dodolici la gustarea de dimineata:tongue:
 
Alty a spus:
:whistling:Am cautat...cred ca este acasa...Luni? WE asta am un program infernal (maine am o fereastra la 12.30 si voi fi prin zona Pietii Amzei)...:ack:

Alty, eu pot luni, dar pe la 5 asa...:hypocrite: In jur de 5, deci mai pe seara.

Yeap!
 
Ok, deci tot acolo apar, e bine asa ? :harhar: Acum chiar ma duc, mor de foame si ratza sfaraie in cuptor...:ack::harhar::hypocrite:
 
am nevoie de o pisicuta birmaneza (la modul serios), pentru un pusti-cadou de craciun...Nu am nevoie -neaparat- de toti ascendentii, dar nici sa fie ultima/ul nascut....? Cineva, ceva?
 
:ack:unde ai pomenit tu Alty ratze care sa pape pisici?:ack:
vrei sa imi cheleasca penajul?:hypocrite:
 
Ok, deci tot acolo apar, e bine asa ? :tongue: Acum chiar ma duc, mor de foame si ratza sfaraie in cuptor...:ack::harhar::hypocrite:

Excelent, asa ramane: locatia aceeasi, ora 17.00, daca e ceva te sun din timp..:harhar:
 
:ack:unde ai pomenit tu Alty ratze care sa pape pisici?:tongue:
vrei sa imi cheleasca penajul?:tongue:

:ack::harhar::harhar:pai sa cumpar pisicuta care papa dodolici (pisica mananca ratza, nu invers):hypocrite::harhar::harhar::harhar:
 
am nevoie de o pisicuta birmaneza (la modul serios), pentru un pusti-cadou de craciun...Nu am nevoie -neaparat- de toti ascendentii, dar nici sa fie ultima/ul nascut....? Cineva, ceva?

Nope. 9 ne plac catzeii.
 
da da nici lui dodo nu ii plac pisicii numai cateii:harhar:
 
un catel este mai prietenos si mai bun pentru un baiat dar este mai greu de intretinut.
 
nu-i bai, mie-mi plac si-si, mai am si un acvariu mare (300 litri), am avut si purcei de guinea....Menajerie, nu gluma...da\' sa stiti ca-s bune si pisicile:wink:
 
nush de ce dar am impresia ca in loc de vrancea va bubui fagarasul. iar a fost un mic seism azi pe la valcea.
 
nush de ce dar am impresia ca in loc de vrancea va bubui fagarasul. iar a fost un mic seism azi pe la valcea.

ii vine randul si fagarasului....au trecut anii .....de-aia a pus Sorin harta cu cutremure crustale?
 
i-a lesinat tastatura lui sosolino..la intrare:harhar:
 
acum e in curatenie generala ca nu poate sa scrie si vorbeste prin semne:harhar:
 
Am revenit ! :tongue: DODOLOATZO, nu scapi tu asa usor de mine...:ack::harhar::hypocrite: Stii vorba aia...\"ma tin ca scaiul de om\"...:harhar::harhar:  Se apropie Ignatul, Dodo, si esti pe lista mea de prioritati la taiere...:wink: :wink:  Te prepar impanata cu mirodenii...:tongue::harhar:
Mda, s-a cutremurat nitzelus in partea valceana a zonei FAGARAS ! Sa vedem...daca in urmatoarele zile sau saptamani nu mai e nimic, atunci a fost doar un eveniment ocazional, izolat, o activitate normala. Daca se inmultesc cutremurele mici, e semn ca FAGARASUL se pregateste sa traga o \"cantare\" pe cinste !!!!
 
acolo au fost alunecari de teren. poti fi ceva surpari luate ca seisme?
 
Nu Dodo, chiar prin locul unde a fost epicentrul trece o foarte importanta falie crustala, de la est de valea oltului prin depresiunea lovistei, taie coada lacului de acumulare vidraru in zona cumpana-piscul negru si ajunge la nord de campulung muscel !!! Falia se cheama FALIA LOVISTEI sau FALIA BREZOI-TITESTI-ARGES, si apare pe hartile tectonice ale tarii ca falie importanta, cu activitate seismica ridicata. In 1995, pe 28 noiembrie, in acea zona (Brezoi-Caineni-Calimanesti) s-a produs un cutremur de magnitudine 4,4 pe scara Richter, la o adancime de 5 km, resimtit de la Sibiu pana la Horezu !!! Deci asta e...:hypocrite::ack::harhar:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus