• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Neatza Alty...Ai citit materialul postat anterior (ieri) despre Dodo ? :tongue::wink: E interesant...:hypocrite::biggrin::harhar:

da, tocmai de aceea am inceput sa verific cum suna in Romaneste.....sa continui?:ack:
 
E lasa acum...sa n-o infuriem prea tare...:harhar::wink::tongue: Iti dai seama, Alty, DODO furioasa e ca un cutremur de 7,2 grade pe scara Richter !!!! :hypocrite::smile::ack:
 
E lasa acum...sa n-o infuriem prea tare...:tongue::wink::wink: Iti dai seama, Alty, DODO furioasa e ca un cutremur de 7,2 grade pe scara Richter !!!! :tongue::smile::hypocrite:

Ma intereseaza intensitatea \"trairilor\"..decat energia acumulata si disipata cine stie pe unde.....:harhar::tongue::tongue:Nu Dodo-ratzuska e prea intelepta ca sa creada ca nu facem altceva decat sa glumim!!!!!!!!:ack:
 
Pai da, ca \"dincolo\", pe gfx, o transam de Ignat...:harhar::smile::hypocrite::ack::biggrin:
 
Cam liniste in ultima vreme...pai nu tu cutremure, Alty...:ack::whistling:..lumea nu are ce sa comenteze, daca lipseste subiectul principal...:hypocrite::whistling::wink: Vrancioaia face si ea Craciunul in liniste...:harhar::harhar:, si, asa cum spuneam, asa o sa termine anul, deci in ritmul care s-a instalat de 9 luni incoace ! :wink::tongue::tongue:
 
Cam liniste in ultima vreme...pai nu tu cutremure, Alty...:ack::whistling:..lumea nu are ce sa comenteze, daca lipseste subiectul principal...:hypocrite::whistling::wink: Vrancioaia face si ea Craciunul in liniste...:harhar::harhar:, si, asa cum spuneam, asa o sa termine anul, deci in ritmul care s-a instalat de 9 luni incoace ! :wink::tongue::tongue:

\"prudenta\" este cuvantul de ordine:wink:, cine crede ca va fi liniste se insala:ack:, din nefericire n-am terminat prezentarile de la protectie civila:unsure::unsure:Dar o sa scriu ceva in curand:wink:..
 
Pai da...e bine sa fim vigilenti...:harhar::wink: Oricum DODDY nu-i aici, asa ca stau linistit...:ack::biggrin::hypocrite::tongue:
 
Te-ai uitat pe CD-uri? am mai gasit si alte foto....La partea de icoane, sunt aratate si icoane de la Athos..:ack:
 
Da, Alty, multzam fain inca o data...:tongue::hypocrite::harhar: Ma pasioneaza si astea, ce-i drept...:ack:
 
Da, Alty, multzam fain inca o data...:tongue::hypocrite::harhar: Ma pasioneaza si astea, ce-i drept...:ack:

m-ai intrebat de cozia...avem ceva pe net:www.manastirea-cozia.go.ro.....personal sunt multumit de continutul acestor site-uri:smile:
 
Da, e frumos...Si la iesirea din Cozia, de fapt dincolo de Caciulata, se trece peste Olt (un fel de baraj acolo) si se ajunge le schitul Turnu. Se merge la un moment dat chiar pe malul Oltului, in Defileu...si e un peisaj aparte. :hypocrite::harhar:
Apropos, la vulcanii noroiosi din zona Buzaului ai fost ? :ack:
 
Sorin, pana la urma ce ai facut cu internetul? Ai rezolvat problemele din bloc?
 
Alex, deocamdata a semnat administratorul, eu am depus cererea la Astral, am primit numar de inregistrare si acum astept sa ma anunte telefonic cand vin sa faca treaba la scara noastra. Sunt in asteptare...:ack::whistling::hypocrite: Sa vedem cum reactioneaza mahalagioaicele...:harhar::whistling::tongue:
 
Mai dragilor, ce facem cu Vrancioaia asta ???? :ack::whistling::tongue::harhar: Nu vedeti ce face ??? Mai bine zis, ce nu face...:hypocrite: De 9 luni de zile o tine in nestire asa...:wink: Vrancioaia noastra cea perfida e in luna a 9-a, si curand va intra in a 10-a, si anomalia seismica o tine, se prelungeste cu incapatzanare talibana ! :cool::tongue: Alex, Andy, Alty, Dodo, EarthQuake, Godfroid, ...., ce ziceti ? :wink: Incepe sa devina chiar batatoare la ochi treaba...:harhar:
Ce ne pregateste, oare ??? :harhar:
 
Mai dragilor, ce facem cu Vrancioaia asta ???? :ack::whistling::wink::tongue: Nu vedeti ce face ??? Mai bine zis, ce nu face...:hypocrite: De 9 luni de zile o tine in nestire asa...:harhar: Vrancioaia noastra cea perfida e in luna a 9-a, si curand va intra in a 10-a, si anomalia seismica o tine, se prelungeste cu incapatzanare talibana ! :harhar::wink: Alex, Andy, Alty, Dodo, EarthQuake, Godfroid, ...., ce ziceti ? :cool: Incepe sa devina chiar batatoare la ochi treaba...:))
Ce ne pregateste, oare ??? :))

Vrancioaia adoarme copii nazdravani...nani..nani...Pana ii trezeste pe toti....:harhar::harhar::tongue::harhar:
 
Pai eu cred ca poate sa o mai tina asa .oricum nu avem nici un semn de seism iminennt in vrancea.doarme dusa ca un prunc:harhar:
probabil ca acalmia se va mai prelungi ca sa poata veni un seism mai mare ca in 77 vb lui marmureanu.secventa de seisme din m.egee,grecia nu trebui sa ne inspaimante oricum.s-au produs pe o falie principala care uneste microplaca m. egee de restul europei.asa ceva se intampla des fara urmari asupra vrancei.activitatea pare activata de bl. tectonic african sau de falia din w turciei .deci pt noi no problem:harhar::harhar:SA DORMIM FARA FRICA UNUI SEISM MAJOR!!.CEL PUTIN DEOCAMDATA.ps:statia din pantelimon a inreg. o activ. cescuta dar de vina e si traficul
 
...doarme dusa ca un prunc:harhar:...
Stii ce urla pruncii cand se trezesc?:ack::hypocrite:
...ps:statia din pantelimon a inreg. o activ. cescuta dar de vina e si traficul
Nu inteleg... nu se stia de sursa de zgomot cand s-a facut statia acolo? Si pe urma intensificarea e intensificare, nu? Ca trafic e mereu... unde e statia asta?
 
Iepurila activit. seismica de la statia din pantelimon e influentata de trafic.se vede clar asta pt ca ea creste ziua si scade noaptea.pe cand vrancea nu tine cont de momentul zilei:harhar::ack:
oricum sa nu ne temem ca nu au fost seisme propriu-zise.asa ca dormi linistit.vrancea nu se va trezi asa brusc:biggrin:eu personal consider seismogramele de pe seiscom neconcludente:harhar:
 
... dormi linistit...
Mie noaptea nu mi-e frica de cutremur ca stau bine, in bloc de 4 etaje din prefabricate. Ziua... ce-o vrea Dumnezeu:worthy::ack:.
\"Interesant\" e ca am postat la 20 de minute dupa cutremur dar n-am avut inspiratia sa ma uit pe EMSC :hypocrite:
De ce Fotonsas nu zice nimic? Nu au aceleasi surse de informatii?
 
Astazi a avut loc in scoarta un seism ceva mai mare ML=3.Seismul s-a produs datorita activarii unei microfalii apropiate de subcarpatii de curbura.cu ocazia asta vreau sa-l intreb pe sorinsov daca poate posta harta aia cu microfaliile sau macar sa le enumere:smile:;totodata am o intrebare mai veche :in ce zona de h s-a produs explozia de seisme din per 1-4 mar 1977?:ack:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus