• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Un cutremur de circa 4,6 grade pe scara Richter s-a produs in zona VRANCEA la circa 120 km adancime !!!!!!!!!! :tongue::ack::wink::harhar::worthy::tongue::ack::unsure::hypocrite:
 
Da , a fost 4.6, si eu l-am simtit , a fost foarte usor, insesizabil .

Sorinsov, poate ne faci, te rog ,si noua un comentariu asupra acestui seism. multumesc
 
Deocamdata e prematur sa ne pronuntam. Sa vedem ce se intamp,a in zilele urmatoare...:ack::whistling::hypocrite: Bine ca imi trag netu\' maine...:harhar::harhar: Asta imi mai lipsea, sa fiu rupt de lume tocmai acum...:tongue::ack:
 
hmmm, nu ma asteptam chiar asa repede sa inceapa distractia :ack:
 
Poate fi considerat acesta un precursor? probabil vom afla zilele urmatoare, sau poate ca nu mai apucam:harhar:
 
mi-as dori sa fiu optmista si sa cred ca vrancea isi revine la activitatea normala si ca nu e un precursor
 
oricum ar fi, parca n-as fi chiar asa pesimista ca sorinas, mi-e greu sa cred ca pott cadea toate blocurile din bucuresti
 
Site-ul INFP e mort: The connection has timed out. The server at www.infp.ro is taking too long to respond.

Nu ca as fi gasit vreo informatie pe acolo, sunt sigur ca nu au bagat nimic, dar oricum, daca la 4,8 le pica serverul, la ce sa ne asteptam cand o fi mai mare...
 
oricum ar fi, parca n-as fi chiar asa pesimista ca sorinas, mi-e greu sa cred ca pott cadea toate blocurile din bucuresti

E , nu chiar toate, dar majoritatea.:ack:
 
Pare a fi identic cu cel din 23 septembrie 2006, ca mod de manifestare, ca magnitudine si ca adancime focala (120-125 km).
 
Yeap.. eu sunt cu ochii pe seismograma live de la Targusor sa vedem daca apar ceva seisme mici pe care sa nu le dea emsc...
 
Avem asa:

USGS: 4,5 la 107,7 km adancime
EMSC: 4,3 mb la 122 km adancime
GEOFON: 4,6 ML la 20 km adancime (?!?!?!?)
 
Uau, ce de lume...Se descarca din zona de \"gap\"?
 
Asa, un pic, cat sa nu dau eu faliment, ca tot ziceam zilele trecute. Dar vorba lui sorinsov, pare a fi foarte asemanator cu cel de anul trecut din toamna... so, don\'t worry...
 
Asa, un pic, cat sa nu dau eu faliment, ca tot ziceam zilele trecute. Dar vorba lui sorinsov, pare a fi foarte asemanator cu cel de anul trecut din toamna... so, don\'t worry...

Il astept pe Domn\' Profesor sa fie on-line si seara, am anuntat reluarea cursurilor de prim ajutor.....Cred ca voi incepe si ceva legat de ce trebuie sa faca autoritatile (extrase din legi, cu comentarii exemplificatoare)..
Prefer chestii dintre acestea, desii 4 (, ceva) pare a fi insuficient pentru o descarcare completa...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus