• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (6)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Da se vede clar dar obs. ca miscarea a incetat.
 
Vreo eroare, ceva, un semnal parazit, nu stiu. In orice caz, nu a fost nici un cutremuir major in lume in perioada aceea.
In rest, andy, sa veghem seismograful ! :ack::harhar::crybaby:
 
In curand o sa schimbe hartia, ca s-a terminat un cilindru...:crybaby::crybaby::ack:
 
Gata andy, au schimbat deja cilindrul !! :harhar::crybaby::3::ack::crybaby::harhar:
 
Pai veghem doar e si seismograma online.Poate surprindem ceva interesant:smile:
 
Eh, nu il prindem noi in direct pe cel mare...:ack::harhar::crybaby::harhar:
 
Normal. Eu ma refeream la unele activitati precursoare.Oricum la cel mare o sa ne pice sistemul . la propriu+ca se intrerupe si curentul:harhar::ack::harhar:
 
Cutremurele, mai ales alea mari, sunt creaturi firoscoase si timide, andy, ele nu se lasa \"prinse\" cu una cu doua, stau absconse...:crybaby::harhar::crybaby::harhar:...prin hauri telurice, eheee...:ack::harhar:
 
Eu cred ca la un seism de 7,5 de ex se darama tamburul si poate si cladirea in care se afla cu toate ca acolo se simte mai slab un seism decat la noi :ack:
 
La Muntele Rosu, senzorii sunt plasati intr-un mic tunel sapat in munte. Oricum, cladirea e totusi solida, nu e fragila.
 
Atunci e in regula . totusi ma intreb cum vor inreg. un seism de 7+ daca in cazul teleseismelor care nici nu se simt seismograma arata asa.
Probabil ca au un dispozitiv de calibrare automata ,altfel...:ack:
 
Unele seismograme apar \"taiate\", din cate am inteles. Bine, ca in acest caz pot fi si anumite disfunctionalitati, anumite inertii. Dar taierea asta poate conduce, de exemplu, la o subevaluare a marimii unui cutremur.
 
Important e sa scapam noi cu viata si pana la urma vom vedea si seismograma seismului major:whistling:
 
In seara asta sunt cam nervos, asa ca o sa ies mai devreme...:ack::ack: Din cauza escrocilor de la UPC-Astral. Dau eu telefon la suport tehnic sa reclam probleme grave cu tv digital, si efectiv imi trantesc telefonul in nas !!! :crybaby::ack::crybaby::ack: Apelez numarul de suport tehnic, si o voce de dama robotizata ma informeaza ca \"Aceasta convorbire se intrerupe\" si vine tonul !!!! :harhar::ack::3: Da\' ce, suntem in Somalia ??? Astia sunt depasiti de situatie, le-a clacat orice urma de responsabilitate ! :57: De competenta nu mai vorbesc, ca sunt cam afoni ! :57:
 
Incompetenta la noi e la ea acasa . In cam toate domeniile:ack::ack:
 
Sunt foc si para, nu altceva ! M-am certat si cu vecinii asta iarna ca sa imi trag cablurile pentru net ! Acum imi face probleme televiziunea digitala, ca nu merge si nu vad nimic, imaginea si sunetul ingheata si se poticnesc, e aberatie ! Plus ca atunci cand scot din priza Set Top Boxul si il deconectez, restul nu mai vad, mi-au taiat din canale ! E mizerie mare ! :ack::ack::crybaby::ack::crybaby::ack: Ar trebui o ancheta dura ! Astia chiar vor sa le fuga clientii ???? :harhar::ack::3:
 
Eu ies ca am putina treaba si apoi ma uit la meciul din liga campionilor.cu toate ca nu joaca steaua. Oricum sunt meciuri tari iar eu sunt un mare microbist:smile::ack:.NOAPTE BUNA TUTUROR!!!
 
Noapte buna, andy.

Ies si eu acum, incerc sa ma calmez cum pot...:crybaby::worthy::crybaby::harhar::ack:
 
Noapte buna, andy.

Ies si eu acum, incerc sa ma calmez cum pot...:harhar::worthy::crybaby::57::ack:

Ehe, am avut si eu cu RDS niste mici chestii :crybaby: De ex vin aia sa imi schimbe modem-ul cu fibra optica si ce au gasit acasa la mine, windows 2000 :3: Ei bineinteles nu stiau sa configureze decat windows xp :57: Ajung eu seara sa dau drumul la net, nimic... La telefon mi se spune ca nah, sa ma duc unde stiu eu ca e net si sa caut niste fisiere pe care tb sa le instalez si sa imi fac apoi configurarea...
Sau in mod curent nu vad la tv cateva zeci de canale, vine un instalator de la RDS, se duce la panou, urla de acolo SE VEDEEE ???, in sfarsit le nimereste, ii dau bacsis si peste f putin timp (1-2 zile) iarasi nu mai vad posturile respective :57:
 
Sigur ca pana la urma voi renunta la ei, dar oricum nu pot sa trec asa usor peste aceasta nesimtire !!! E brambureala curata, operatorii astia isi fac de cap fara nici un respect fata de clienti !!! :ack::ack::crybaby::ack: Sigur ca voi sesiza si OPCul, ca nu vreau sa plec fara sa fac scandal !!! :crybaby::ack::harhar::ack:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus