• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (6)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
E adevarat ca replicile ar trebui sa apara la foarte scurt timp. Totusi, localizarea e foarte apropiata de a cutremurului de sambata. Inclusiv adancimea (pana acum e 107 km).
 
Nu vi s-a stricat monitorul. Am pictat eu forumul. :ack:
 
Alex, arata mai sugestiv acum. Cine intra si vede seismograma generica de sus, realizeaza ce e aici ! :ack::57::crybaby::biggrin:
In alta ordine de idei, fratilor, tineti totusi cont de faptul ca OCTOMBRIE bate la usa ! :crybaby::harhar: OCTOMBRIE bate la usa, ce mai ! :harhar: Stiti doar ca de obicei, baba Vrancioaia scoate vocalize mai dese si mai vivace in perioada OCTOMBRIE-NOIEMBRIE ! :3::harhar: E de asteptat ca si in acest an in perioada OCTOMBRIE-NOIEMBRIE baba sa scoata ceva vocalize, deci sa fie mai vocala asa...:57:
 
Gata ! Eu va las acum ! Ma duc la alte activitati recreative de vinerea seara...:crybaby::ack::hypocrite: Va doresc o noapte buna si linistita. :crybaby: Si nu uitati: DACA MISCA, FITI PE FAZA !!!! :harhar::harhar::3:
 
din cauza adancimii... exista replici dar de magnitudine mica, inregistrate doar de seismografe... la fel ca in Vrancea.
 
Intr-adevar, cutremurele adanci sunt urmate de mai putine replici decat cele superficiale, iar replicile, cand apar, sunt mult mai slabe. Un exemplu in acest sens a fost si seismul din Indonezia din insula Java de la inceputul lunii august (M=7,5), produs la o adancime de 290 km, si care nu a avut replici notabile (replici au existat probabil, dar foarte slabe). Practic, seismele adanci au proprietatea ca ruptura principala e \"transanta\" in mare masura (se rupe o data si gata !), activitatea post-soc reziduala fiind foarte scazuta, mult mai slaba decat in cazul cutremurelor crustale.
 
Neata Alty ! :crybaby: Da-da, te-am vazut ! :ack::harhar::crybaby:
 
Salutare la toata lumea
Ce mai faceti, ce mai ziceti ? :harhar::crybaby:
Cineva e cu ochii pe noi. :3: Nu spun cine, dar l-am dibuit de unde e...:57::crybaby::ack::hypocrite:
 
L-am prins, sau am prins-o, chiar daca acum e ascuns(a)...:crybaby::crybaby::biggrin: Se vede cine e online...:ack:
 
Care va sa zica au dat de noi ! :harhar: Pai daca nenea Google ne aduce pe prima pagina, pe prima pozitie...:ack::hypocrite::crybaby: e normal ca si cineva de la...sa ne gaseasca...:crybaby::3:
 
Gasitul ca gasitul, dar daca tot ne-au gasit poate fac si ei ceva folositor si intra in discutie cu noi... :ack:

PS: Adevarul e ca nu suntem prea greu de gasit :crybaby:
 
Prefera sa observe in tacere, sa vada ce zice lumea...:crybaby::ack::hypocrite::crybaby:
 
Nu, n-am vrut sa-l (s-o) sperii...:ack::hypocrite::harhar: Dimpotriva, mesajul s-a vrut a fi un stimulent...:3::crybaby::hypocrite::crybaby:
 
deci suntem intr-un fel spionati:harhar::ack::harhar:Oricum ce vb noi nu e secret de stat asa ca poate oricine sa ne spioneze:biggrin:
 
Salutare andy...:crybaby:
Da, l-am (sau am) surprins(-o) in 2 randuri, si era spion de la cine stim noi...:ack::harhar::crybaby: Spion sau spioana...asta nu pot sa fiu sigur. :3::wink:
 
Deci nu e nici un secret. Cineva de la infp a \"trecut\" pe aici in cursul diminetii, si, se pare, inca in mai multe randuri !!! :harhar::wink::ack::hypocrite: Suntem onorati de oaspeti, asa e politicos sa spunem ! :crybaby::hypocrite: Ma intreb ce o fi zis cand a citit ce spune lumea pe aici. :crybaby:
 
Avem voie sa discutam liber ,sa facem si speculatii e doar democratie:harhar::ack::harhar:
 
Corect, Andy ! :harhar::biggrin::3::crybaby::clapping::crybaby:
EarthQuake, azi dimineata am avut un oaspete de la infp care a citit pe aici....:57::ack::hypocrite:
 
Gata ! :crybaby: Intrucat ceasurile sunt inaintate, eu va zic Noapte buna la toti, cu acelasi indemn DACA MISCA, FITI PE FAZA!!!!!:crybaby::harhar: Despre oaspeti, numai de bine, nu ii goneste nimeni. :ack::hypocrite:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus