• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Jurnal de (ne)fumator

\'andardx\' pid=\'19527\' dateline=\'1236680308\' a spus:
dar ai incercat sa vezi daca e chiar asa? :unsure:
Doar nu era sa cred doctorul pe cuvant...

Bogdan

:harhar: :rolleyes: :rolleyes: oare de ce ma asteptam la raspunsul asta? si ai vazut elefantii si pinguinii???
 
\'bogdan\' pid=\'19528\' dateline=\'1236680477\' a spus:
\'andardx\' pid=\'19527\' dateline=\'1236680308\' a spus:
dar ai incercat sa vezi daca e chiar asa? :unsure:
Doar nu era sa cred doctorul pe cuvant...

Bogdan

:harhar: :rolleyes: :rolleyes: oare de ce ma asteptam la raspunsul asta? si ai vazut elefantii si pinguinii???
Ca doar nu mi i-am imaginat... Sau mi i-am imaginat?

Bogdan
 
ia zi tu bogda, cum mai stai cu tutunul...
 
3-4 tigari pe zi. Saptamana asta ar trebui sa ma opresc de tot.

Bogdan
 
:smile::clapping::):clapping: bravo!!! sint mindra de tine :harhar:
 
Eu v-as sfatui sa nu mai fumati.Un unchi de-al meu a murit din cauza fumatului.Fuma cam 8-10 tigari pe zi,s-a imbolnavit de cancer pulmonar si a murit.In plus si tatal meu fuma ,dar dupa ce a murit unchiul meu si din cauza unor probleme respiratorii,a decis sa se lase de fumat,V-as recomanda sa faceti si voi la fel pana nu e prea tarziu.
 
Rares,
S-a demonstrat ca fumatul creste incidenta cancerului pulmonar. Dar nu este singurul care o face :smile:
In plus, un procent semnificativ de fumatori nu contacteaza niciodata o boala a sistemului respirator.
De acord, fumatul poate dauna, dar nu este obligatoriu s-o faca.

Bogdan
 
Nu intreba...
Am zile intregi in care nu fumez, apoi mai scap cate 1...
 
:sad::clapping: hai ca e mai bine fara ele :32: :32:
 
ce mai zic cei doi care au promis ca se lasa de fumat?
 
Salutare nefumatori si viitori nefumatori; eu am reusit sa renunt la fumat fara mentosan, seminte, tigari electrice si alte nebunii, simplu....am pus pe seama fumatului toate starile rele prin care treceam; de exemplu daca ma simteam obosit, daca aveam impresia ca am ameteli, atunci cand m-a durut stomacul, si totul a culminat cu niste palpitatii la inima...atunci am zis stop! tigarile imi fac rau si am renuntab brusc fara amanari fara sa spun ca de maine, de saptamana viitoare sau ca termin pachetu asta si gata, tin minte ca am aruncat in galeata de gunoi pachetul de tigari aproape plin. Ce a fost mai nasol ca in primele 2 saptamani am evitat sa mai ies cu prietenii la bere sau sa fac vizite la prieteni in ale caror case se fuma...cam dupa o luna de zile am inceput sa reiau viata de dinainte fara a mai suferi cand cineva langa mine isi aprindea o tigara. Succes! se merita.
 
Bun venit pe forum, Alleycat :27: :30:
Si felicitari pentru succesul in a te lasa de fumat :)
Bine, eu am fost niciodata fumator, asa ca poate sunt un pic subiectiv, dar orsicum... :27:
 
bogda, ai abandonat proiectul? si sperantele de a primi minunatia aia?
 
Back
Sus