• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

voi ati vazut cum srie la autentificarea pe forumul mosului??? ”Autentificate” :32: tipic pt admin. adminule, du-te la scoalaaaaaaaaaaaaaaaaaa! asa o sa stii ca se scrie AUTENTIFICA-TE
 
January 5th, 2010 at 11:17 am

Si daca o sa fie cutremur si domnul Istrate n-o sa aibe acel “feeling” de Bang?

Parerea mea?

Urmatorul seism major, adica de peste 7 grade pe Richter, nu va fi decat peste 100-150 de ani.

Sa fim seriosi. Nu cred ca tara asta va cunoaste dezastre mai mari, decat ‘otii astia de politicieni.

O zi buna.

Admin:
Fiecare crede ce vrea. Dupa parerea mea, parerea ta este proasta ca are la baza statistica
 
admin, eu sunt o persoana din partea de vest a tari,din HD.Este posibil ca antr-o peroada ma-i scurta sa fie un seism cu pagube la noi, na vestu tari?va urmaresc cu mare drag accest bloc, si an special toate mesajel.Sa-i multumim BUNULUI SI MILOSTIVULUI DUMNEZEU pentru daru mare,ce nea daruit prin ajutorul dl.Istrate si-al tau.Astept RASPUNS.MIMI OLARIU

Admin:
Mai slab in accea zona a tarii.
 
imi pare rau, dar nu ma pot abtine!cit de des se spala adminu? :32: :32: :32:

este cam 100% din cauza unui dop. Deoarece acum cateva zile am facut o baie si m-am spalat si in urechi, iar dupa aceea... simt ca parca o piatra in urechi si au aud infundat (adica mai slab).
 
anda a spus:
imi pare rau, dar nu ma pot abtine!cit de des se spala adminu? :32: :55: :8:
Vai, moooooooor :32: .
Dintr-o analiza sumara pe text se desprinde urmatoarea concluzie: o data pe an - exceptind organele pereche, acestea nu necesita bai anuale :) .
Acum, nu are nimeni pretentia sa-si spele si plaminii, rinichii sau suprarenalele dar, orisicit... :32:
 
Deci nepotul e nespalat ??? :32: :55: :32: :32: Nu ma mira, e plin de necuratenii, de ordin fizic dar si moral... :8: :)
 
admin-ul a inceput sa posteze poezii :8: :) :32: :32:


'' Totul s-a schimbat, pentru ca nimic sa nu se schimbe. (eu)

Pentru cei care ma "iubesc":
Si ce daca e vant
Si ce daca sunt ploi
Nu ne vom opri din noapte in zori
Ne-ati dat puterea, ne-ati dat speranta
De a fi impreuna mereu (Iris-Maxima)
Continuarea aici:
''

:32: :55:
 
eu nu am inteles ce e cu expresia
'' Totul s-a schimbat, pentru ca nimic sa nu se schimbe. (eu)”
voi ce ziceti?

PS o fi fan Iris? sau ii place doar mesajul, ca da bine?
 
O fi matol?
Ca eu atunci fredonez, cand sunt matol.
 
De la beat carciuma viu
Merg pe gard, de web ma tiu
Peste tot fa publicitate
Ca sa vand si eu o carte
Sau poate c'am scris o carte
Vand pe web publicitate
:32:
 
bogdan a spus:
De la beat carciuma viu
Merg pe gard, de web ma tiu
Peste tot fa publicitate
Ca sa vand si eu o carte
Sau poate c'am scris o carte
Vand pe web publicitate
:32:
Foarte tare bogdane, ar trebui postata poezia pe forumu lor :32: :32: :55: :8: :)
 
Incerc si eu!

Ioan Istrate - Pezie de BC la mare.

Semaforul meu e mov, niciodata nu e roz,
Niciodata nu e galben, portocaliu sau verde.
Eu vibrez 24/7, si dau calcule exacte, azi 10,3... maine este de 2 lei.
Prezic cutremure exacte, din toata lumea frate,
Sociale, politice, tectonice si aviare!

Da-ti clickuri in AdSense ca sa va spun cand vibrez.
Nu va mint, si sunt modest, am comiso intr-o noapte...
No sa vina a va crede, dar cand citeam "Jules Verne"
Am salvat 20.000 de vieti!
Si cu asta dragi istrati, v-am aratat ca sunt dotat! [/quote]

Istrate sub dus, dupa citirea poeziei: "Sunt predicator bestial... da sunt bestial!"
 
Vreau sa va reamintesc, ca de azi reproducerea/copierea (aici intra si asa numitele print-screen-uri) mesajelor de pe acest blog fara acordul titularului este interzisa. In curand va aparea o sectiune destinata presei.
Am luat aceasta decizie impreuna cu dl Istrate, deoarece dorim ca mesajele dansului sa nu mai fie trunchiate/rastalmacite de ori si cine.
De acum va exista o sectiune, unde se vor “autentifica” articole din presa (adica daca idea sau spusele apartin dlui Istrate)

:32: :32: :32: :55:
 
Frectie la picior de lemn. Atat timp cat e public, accesibil tuturor vizitatorilor, atat timp cat se mentioneaza sursa si nu se insuseste materialul (de ce am face asta, oricum? :32:), putem face misto de ei oricat, iar ei pot sa latre la luna cat vor.
 
Conform Legii nr 8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe modificata de Legea nr. 285/2004 , Ordonanta de Urgenta 123/2005 si Legea 329/2006:

Capitolul VI: Limitele exercitarii dreptului de autor
Articolul 33
(1) Sunt permise, fara consimtamantul autorului si fara plata vreunei remuneratii, urmatoarele utilizari ale unei opere aduse anterior la cunostinta publica, cu conditia ca acestea sa fie conforme bunelor uzante, sa nu contravina exploatarii normale a operei si sa nu il prejudicieze pe autor sau pe titularii drepturilor de utilizare:
B) utilizarea de scurte citate dintr-o opera, in scop de analiza, comentariu sau critica ori cu titlu de exemplificare, in masura in care folosirea lor justifica intinderea citatului;

Decizia luata de admin impreuna cu Istrate ori nu este legala in ceea ce ne priveste (fiindca contravine acestei legi) ori nu este aplicabila.
 
Haideti mai. Voi vreti sa spuneti ca catalin-cel-admin a prostat treburi ilegale si imorale pe bloc? Si are si juristi de nadejde care sa-l sfatuie. Si daca nu ar avea, macar unul din cei 20mii de suflete salvate ar trebui sal scoata din oroare.
 
admiNul cel maii admin c4re aDminueste el blogul de mRAe prdgopnaaa istratiana a ramas fara vizitaTorii si1 din kuza asta face tot ce poate sa -si m3ntnia useri aproApe .prabboil C4 Lum3a s -A deetpastT sii nu il maii asculta ,oricum ,blogul Acela nu fac3 altcEva dEkT sa provOace ras .
 
oare adminu plateste impozit pe drepturile de autor? sa-i trimitem fiscul sa-l purice?
 
Back
Sus