• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Seismograma de la Muntele Rosu in timp real!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
O seismograma interesanta, dar nu stiu inca de la ce cutremur este.

P.S.: A fost cutremurul produs la Targu Jiu.
 
Da, sunt niste seisme micute, a observat bine Leonardo, dar nu cunoastem datele lor, magnitudine, localizare, etc.
 
Da, sunt niste seisme micute, a observat bine Leonardo, dar nu cunoastem datele lor, magnitudine, localizare, etc.

Deocamdata , nu .
Probabil ca le vom afla curand :worthy:
 
:ack:ia sa va umplu eu de seismograme in bezna:angel:
Cutremurul din Rusia de 7.7R...de saptamana trecuta:whistling:
 
Infp sforaia linistit asa ca tot bezna era....chiar daca estul Rusiei se zdruncina sustinut.:worthy:
 
S-au supărat pe mine ca i-am pârât şi mi-au pus:


Ma mir ca au aprins lumina caci doamnele de la Infp fac mare economie si tin becul stins:whistling:
 
:ack:ia sa va umplu eu de seismograme in bezna:angel:
Cutremurul din Rusia de 7.7R...de saptamana trecuta:whistling:

Naspa Seismograme ...:ack:
1. stai cam mult seara la seismograma de la muntele rosu:smile:
2.A fost la 5 dimineata?:ack:
3. L-a simtit cineva? eu unul nu , dormeam bustean ... :worthy:
4. Cutremurele astea nu se prea simt , nu?
 
Leonardo, este absolut evident ca un seism din Extremul Orient Rus, din Nord-Estul Asiei, nu are cum sa se simta in Romania. Cutremurul este intr-adevar inregistrat pe seismograma, ca teleseism, deci seism distant, dar acest lucru nu inseamna ca il si poate simti cineva de la noi. Este exclus asa ceva, logic.
Iar seismogramele de la teleseisme asa arata, de obicei, mai ales cand e vorba de cutremure foarte puternice. Nimic neobisnuit, totusi.
 
:whistling:verific si eu mobotix si s-a nimerit sa ma trezesc la 5am. eu m-am trezit dar Infp sforaia linistit:ack:
era un biet cutremuras de 7.7R de la rusi..asa ca nu era interesant:ack:
 
Mici cutremure se vad pe seismograma...
 
Seismograma unui teleseism, inca nu stim de unde este.
 
A fost doar un mic seism in vestul Turciei, langa Istanbul, de circa 3,7 grade pe scara Richter.
 
Am capturat imagini ale seismogramei cutremurului din Marea Mediterana.
 
Cutremurul de 4,2 grade produs in aceasta dimineata in vestul Turciei, langa Istanbul.
 
Acum, speram ca il vor lasa disponibil. Sa vada totusi lumea in timp real cum misca...:worthy::hypocrite::ack: Oricum, daca pica undeva legatura la internet, devine unavailable...:ack::harhar: Sau pot pune parola de acces. :ack:

:ack: Statia MLR avre si monitorizare pentru explozii nucleare
 
Si ce parere or avea rusii de treaba asta ? :worthy: :ack: :ack: Sau chinezii ??? :ack:
 
sorinsov a spus:
Acum, speram ca il vor lasa disponibil. Sa vada totusi lumea in timp real cum misca...:worthy::hypocrite::ack: Oricum, daca pica undeva legatura la internet, devine unavailable...:ack::harhar: Sau pot pune parola de acces. :ack:

:ack: Statia MLR avre si monitorizare pentru explozii nucleare

poate ati uitat dar acum un an sau 2 Coreea de nord a facut un test nuclear. Marmureanu a fost la tv si a spus ca noi putem face diferenta intre seism si explozie, ca aparatura este ultra performanta, etc.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus