• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Reiau: luni seara ajung in Bucuresti, repaus 2 zile (18 si 19), iar pe 20 plec la munte, la Predeal, la hotel Orizont...

Te duci la Orizont ? Nu am mai fost de multi ani, dar am inteles ca in afar de parter (receptie, restaurant), in rest nu s-a facut nimic pt modernizare, in camere ma refer.
 
Si au tras apa la toaleta..:biggrin::biggrin::biggrin:
 
Salutare!!!
Ce parere aveti despre Indonezia???

Nu mai este nimeni pe aci?
Sunteti toti in
 
Sorin era prin zona ieri.
A pus si un post mic ca au fost 2 seisme mici in Vranbcea si erau crustale.
Liniste totala....
 
Salutare sorinas :biggrin:
Da, sunt intr-un BINEMERITAT concediu de 3 saptamani. Am fost saptamana trecuta la mare, 2 zile sunt in Bucuresti si maine plec la munte, urmand ca pe 25 sa ajung in Sighisoara; festivalul e intre 28-30 iulie (ma refer la festivalul anual Sighisoara Medievala, editia 2006). Multzam de urare, si tie iti doresc petrecere frumoasa si numai bine...:17::17:
Fiind eu plecat in urmatoarele 10 zile, va las in grija lui Dodo care, vrednica precum o stim, isi va face cu constiinciozitate datoria si va va tine \"in priza\" :biggrin: Nu-i asa, draga Dodo ??? :harhar::harhar: Ca doar e vipuletz...:harhar:
Cat priveste Indonezia, acolo e chiar \"normal\" ce sde intampla. Gandeste-te, sorinas, la celebrele eruptii vulcanice Tambora din 1815 si Krakatau din 1883, si la nenumaratele cutremure care au zguduit arhipelagul. Practic, in zona Indoneziei se intalnesc cele 2 mari centuri seismice ale lumii, ceea mediteranean-transasiatica si cea circumpacifica.
Vrancea e aparte, v-am mai spus. A, sa nu uit: cand ma intorc, deci in august deja, va voi posta ceva despre o teorie a ciclurilor si super-ciclurilor seismice pentru cutremure vrancene produse la diferite etaje de adancime. Este o teorie interesanta, fireste cu argumente pro si contra, teorie despre care am citit si eu intr-una din revistele mentionate mai demult. Pana atunci, vorba lui nenea Iancu, aveti putintica rabdare. Dodo, sezi frumos...:harhar::harhar::17:
Petrecere frumoasa la toata lumea. Va promit ceva poze din Sighisoara !!!! Dodo, sa fii cuminte in lipsa mea...
 
O sa jucam turca in lipsa ta:ack:
Tu sa pleci pe munte si sa te pape ursul ca sa ramanem noi sefi pe forum:harhar:
Asta nu e forum de cultura asa ca mai bine te duci la festivalul Vrancea.
 
Nu scapi tu asa usor de mine, draga Dodo :biggrin::harhar: O sa iti trimit bezele din Sighisoara...:biggrin::harhar: Cu destinatie clar precizata: PENTRU DODO !!!! :harhar: Cu conditia sa fii cuminte si sa nu ciripesti prea tare, sa nu falfai cine stie ce din aripioare...:harhar::harhar::harhar:
Apropos de urs, ma intreb ce ai face tu in situatia in care ai fi intre o ursoaica si puii ei. Cred ca ti s-ar zburli penajul...:17:
Da, 10 zile nu mai apar pe aici, asa ca Dodo poate carai linistita...:17:
Pa si distractie placuta la toata lumea. Dodo, cuminte, cuminte....
 
Hai Sorine, nu mai ajungi odatala Orizont sa imi spui cum e acolo...
 
Sorin va saluta din Predeal si de prin munti, paduri, pesteri si pe unde mai bantuie.
O fi intalnit vreo ursoaica?
Se lauda ca e frumos si bine, are camera cu vedere la \"glezne\"le muntilor, bate vantul cat sa ii aranjeze frizura....si tot asa.
In rest tropaie ca o capra neagra si poate il vor da pe CNN in caz ca il fura vreun OZN.
....poate ozenauta sau ozenista:harhar:
 
Sorin va transmite salutari si flori de camp de pe munte. A promis sa aduca poze de la Sighisoara si inca nu l-a ciugulit nici un ursache.
In rest se bucura din plin de vacanta si racoare caci pe unde sta el cocotat nu e canicula.:biggrin:
 
E chiar frig am putea spune, cel putin noaptea. De fapt si in Bucuresti e frig noaptea...
 
Asa este. Ziua sunt 40 de grade sub fantana lui Videanu si noaptea -25C printre stele....verzi:harhar:
Vezi sa nu te congelezi:harhar:
 
Dodo te cam mananca pielea de la soarele asta de vara...
 
Pai tu te congelezi nu eu. Nu pricep de ce te superi.
 
Sorin va transmite salutari caci a spionat un pic linistea dinaintea furtunii:harhar:
Azi e in pauza de catarari si maine pleaca la Sighisoara.
A zis sa fim cuminti in lipsa lui si sa avem purtari frumoase.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus