• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (5)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
stie careva ce face campi flegrei? la cat timp erupe si cam ce pagube a facut in trecut pe la noi, daca a facut, etc
are vreo treaba cu vrancea?
 
:harhar: pai daca nu stai la datorie, sunt altii mai rapizi:harhar::harhar::harhar:
 
sunt probleme cu serverul? am rezolvat...se pare e vorba de alt server...
 
serverul asta pica dar isi revine foarte repede.
 
Dodo, ce se intampla in Italia nu influenteaza Vrancea. Am mai spus-o ! Pe noi ne preocupa ce e la EST,SUD-EST, asa ceva, de MAREA NEAGRA ! Clar !
Imi pare bine ca ti-a luat-o Iepurila inainte ! :harhar::biggrin::harhar: Bravo, Iepurila ! Tine-o tot asa ! :worthy::wink::angel: Se zgarie pe ochi matusa Dodo...:unsure::harhar: (Raphus CUCULLATUS :unsure::harhar:).
 
A fost ceva astanoapte? in intervalul 00.00-00.30?
 
A fost ceva astanoapte? in intervalul 00.00-00.30?

Non...e liniste si pace ...Cred ca o va tine tot cam in acelasi \"stil\" pana la primavara, dupa care....:unsure::harhar::unsure::harhar::worthy:
In 1986, a durat cam 1 an, din august 1985 pana in august 1986. Pe parcursul acestui interval de aprox. 1 an, au disparut aproape complet cutremurele de magnitudine peste 4,0 pe scara Richter, iar cutremurele de 3 grade s-au rarit, au aparut, se pare, in alternante de perioade de calm total cu grupuri de 3-4 cutremure, asa-zise \"seismic swarms\"... Plus ca nu prea mai apareau intre 130-145 km adancime, cam toata activitatea de dinaintea cutremurului din 1986, s-a concentrat la 80-125 km adancime si 150-160 km adancime.
Asa faca baba noastra, Alty, cand isi \"prepara\" fortele infernale :ack::wink::harhar::harhar::angel:
Actuala anomalie a inceput la sfarsitul lui martie 2006 si ar fi de asteptat sa continue pana in martie-aprilie 2007 ! In plus, cam toata activitatea s-a concentrat la 80-110 km adancime, in timp ce de la 120 km in jos e o scadere DRASTICA, practic o INVERSARE a raportului intre frecventa cutremurelor din partea de sus si cea a cutremurelor din partea de jos a blocului litosferic ! Inversarea este neta, clara, ce mai !!!
Atunci sa vedem !!! :ack:
 
:harhar: Nu ma uita cu continuarea ipotezelor....mai lucrez putin la desen (din nefercire... de mana, nu sunt asa de dibace la design computerizat) si ti-l dau ...:whistling:saptamana asta:whistling::harhar:
 
Alty, iti promit ca nu te uit. Problema e ca in urmatoarele cateva saptamani, pana la finele primei decade din decembrie, sunt super-full, am de prezentat ceva in proiectul la care lucrez, asa ca nu prea am timp sa postez mare lucru :harhar::worthy::sad::unsure: Voi fi mai activ dupa 8 decembrie...:unsure::wink::harhar:
 
Pai de Mos Niculae nu ne dai cadouri ?
Dodo isi pregateste niste sandale, bocanci si adidasii vecinei:hypocrite:ca sa primeasca mai multe daruri:harhar:
 
Lui Doddy ii aduc o vulpe ca s-o jumuleasca si s-o haleasca pe loc ! :harhar::harhar::harhar:
 
ce nu vreti voi sa pricepeti este ca va ia politia daca atentati la viata unui exemplar unicat:harhar:
am o propunere:hypocrite::harhar:
ca sa aveti toti dodo la cuptor va trimit niste poze din tinerete sa le gatiti cu varza:hypocrite::unsure:
ca sa nu faceti indigestie puneti poza intr-un mare tablou si mancati numai varza:hypocrite:
:harhar:
 
Raphus CUCULLATUS, ciocu mic ca n-am timp sa ma ocup de tine :unsure::wink: Vine ea si vremea ta, nu scapi...:harhar::harhar::harhar::harhar:
 
rapanula ciocolinatus face ce vreaaaaaaaa:harhar: pentru ca este o rata liberaaaaaaa:harhar:
nu exista o lege ca sa faca o rata sa taca:harhar:
mak makkkkkkk maaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
 
...iar iepurila a pus cutremurul din banda sea inaintea mea:crybaby:
ouffff ce ziiiiiiiiiiii:crybaby::harhar:
Mi-am facut un program care sta cuminte in systray, se uita :unsure: pe EMSC din minut in minut (configurabil) in locul meu si, cand apar modificari, face popup :harhar: . Teoretic poate fi troian sau infectat dar eu declar ca e curat. Cine are incredere il poate downloada. A trebuit sa-i adaug extensia bmp ca sa fie acceptat. De fapt este un rar.
Precizez ca nu l-am rulat decat pe calculatorul unde l-am facut asa ca nu pot garanta ca merge oriunde
 
ce nu vreti voi sa pricepeti este ca va ia politia daca atentati la viata unui exemplar unicat:harhar:
am o propunere:hypocrite::harhar:
ca sa aveti toti dodo la cuptor va trimit niste poze din tinerete sa le gatiti cu varza:hypocrite::unsure:
ca sa nu faceti indigestie puneti poza intr-un mare tablou si mancati numai varza:hypocrite:
:harhar:

:whistling:N-o sa inteleg ce o sa mananc si n-o sa gust ce o sa vad....O fi bun Dodolita la cuptor? Cruda? Asa de tinerica?:unsure::harhar:
 
eu am alerta de emsc dar stau gramada pe usgs cu refresh:harhar:
 
EMSC face singur refresh. De acolo am luat perioada de 1 minut. Partea \"proasta\" e ca degeaba am EMSCmon.exe instalat daca n-am internet continuu :harhar:.
USGS mi se pare ca nu raporteaza cutremurele de magnitudine <4 din Romania :harhar:
Tsunami la japonezi? Au tot ce le trebuie, nu patesc nimic.
 
a lovit hokkaiodo dar are 40cm.
nu cred ca au patit ceva.
exista realitatea tv live pentru cei care pot avea acces la net
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus