• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (6)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Pe site la http://www.metrorex.ro/ gasesti mersul trenurilor de metrou de la fiecare statie si iti zice cand pleaca primul metrou din fiecare statie. Dar sa nu intri in intarziere daca nu vine la timp... nici nu stiu ce sa iti zic.
 
Partea proasta e ca taxi nu pot sa comand din seara asta pentru gara, ci primesc comenzi doar pt Otopeni. Tb. sa chem maine la 4, e problematic ca nimereasca cineva la 4 si 20 la mine la bloc. Asa ca probabil tot per pedes pana la Big...:hypocrite::biggrin::unsure:
 
Neata lumeeee...bine v-am regasit...:harhar::biggrin::harhar::wink::hypocrite::harhar:
Am aparut si eu online, dupa cateva zile de tacere...:smile: Aseara m-am intors de la Iasi, azi am liber asa ca stau acasa sa-mi trag sufletelu\' si sa mai recuperez in materie seismica si nu numai...:biggrin::hypocrite: Ce mai faceti, ce mai ziceti ? :harhar:
 
Eu nu am net acasa! :hypocrite: A picat acum in week-end si a zis aia de la UPC ca abia marti seara o sa vina cineva la mine sa repare!!!!! :biggrin::ack::harhar:
 
Salutare Alex,
Pai ce spuneam eu despre \"maestrii\" de la UPC ???! :harhar::hypocrite::hypocrite::biggrin::hypocrite:
 
Maestrii de la UPC sunt buni de plata pentru ca mi-au busit usa de la apartament. :hypocrite: Eu stand la et. 4, s-au urcat pe scara metalica ca sa ajunga pe bloc, aceasta nu a fost bine asigurata si au cazut - in cadere lovind usa mea. Va dati seama ca a iesit si toata lumea pe scara cand a auzit bubuitura...
 
Daca era madam Soare, ii manca cu fulgi cu tot. :hypocrite::biggrin: Le dadea cate o tigaie dupa ceafa de zburau de pe bloc direct in strada...:harhar::harhar::harhar::harhar: Sau ii fugarea cu facaletul...:harhar::harhar:
 
Ti-o trimit totusi pe madam Soare, la pachet...:hypocrite::harhar::biggrin::harhar: Te descurci tu si cu ea, nu doar cu madam Fluturas...:harhar::harhar::harhar:
 
Vedeti ca maine voi fi iar offline, am treaba prin Pitesti...:hypocrite::biggrin::rolleyes:
 
Salut,
am urmarit forumul asta de ceva vreme, e super, insa o sa intru direct in subiect.
Am vazut pe aici, insa nu mai gasesc locul cum ca cineva ar fi posesorul unui seismograf personal. Intrebarea mea: e productie proprie? Daca da ma intereseaza enorm de mult de unde sau cum a facut cu convertor analog/digital, restul fiind joaca, insa partea cu convertorul chiar nu gasesc ceva cum trebe.
Multam si scuze ca am intrat direct in intrebari :hypocrite:
 
Salut carol, si bine ai venit pe forum. :biggrin::hypocrite::harhar::harhar: Iti urez din start LA CAT MAI MULTE MESAJE !!! :harhar::biggrin::smile:
Legat de intrebarea ta, sincer sa fiu, nu prea stiu ce face sau ce mai face persoana in cauza. :harhar::angel: Nu a mai intrat pe aici, nu stiu ce face, dar cred ca a abandonat subiectul. De altfel, nici eu nu stiu exact ce avea sau ce spunea el ca are (nu vreau sa fiu rautacios :wink:), cert e ca la un moment dat dansul s-a apucat sa jigneasca gratuit lumea, in stanga si in dreapta, cica am fi toti niste \"neaveniti\" si el a facut minunea minunilor, ca se duce sa experimenteze la Urechesti-Vrancea si alte minuni din astea...:hypocrite: Ceea ce a deranjat era faptul ca a jignit lumea considerandu-ne pe toti niste nulitati si ca el va prezice cutremurul cu nu stiu ce fel de receptor, unde radio si alte asemenea. Repet: nu avea nimeni nimic cu el, dar cand a jignit global intreaga comunitate de aici, i s-a atras atentia ca mai bine nu mai intra decat sa starneasca reactii neplacute si sa jigneasca in mod gratuit oameni care nu i-au facut nimic. Nu imi place sa ma mai refer la el, imi pare sincer rau ca nu pot sa iti dau mai multe detalii, si nici nu prea mai vreau sa comentez despre el, cred ca am spus destul.
 
Vad ca in ultima vreme nu se mai prea discuta despre seisme .Ce-i drept nu prea sunt lucruri de discutat.Insa cele 2 seisme de peste 2 gr din Vrancea sunt interesante putin dar doar atat.Mai ales ca au fost si adanci .Unul dupa cate obs a avut loc la h=200km!! Oricum avand in vedere mag nu au nici o relevanta decat statistica :hypocrite:
 
Salutare andy ! :harhar: De ce nu esti online pe Messenger ??? :hypocrite::harhar::biggrin::hypocrite:
Am comentat la \"Comentarii despre seismele zilnice...\". Cele 2 cutremure au fost cam la 140 km adancime (primul 140, al doilea 143 km).
 
Sorine in ultimele 2 zile adica ieri si azi am incercat sa te contactez pe chat dar fara sorti de izbanda.Prob. nu erai in momentul ala la comp.Si eu cateodata las chatul deschis si nu stau la comp.Si apoi vad ca cineva a incercat sa ia legatura cu mine dar prea tarziu :hypocrite::harhar:
 
Pai eu ma vad online dar nu stiu ce se intampla ca tiparesc un mesaj si nu apare:ack:
 
Andy, eu ieri am fost plecat la Pitesti si am revenit seara, am intrat un pic pe net dar n-am stat prea mult.
Ti-a umblat cineva la computer, la setarile Messengerului ? Am avut si eu problema asta, si am rezolvat-o reinstaland cu totul Mess-ul. Cel putin asa a mers la mine...:hypocrite::hypocrite:
 
Sunt online dar cred ca am probl. nu-mi apar mesajele
 
Vezi sa nu ai si vreun virus, ceva.
In orice caz, eu zic sa il dezinstalezi si sa iti pui Messengerul cel nou, varianta 9, chiar daca e beta...Sau e deja definitiv ? :hypocrite::harhar: Ia sa vad...:biggrin:
 
Imi pare rau ca am adus vorba de o persoana non grata insa ma interesa chestia. Nu stiu, o sa mai caut pentru ca mi se pare ca e vorba despre alta persoana care nu s-a dat mare pe aici :biggrin:
Cutremurele se pot prevedea cu ceva timp inainte, este evident, ceea ce e mai greu e cu magnitudinea. Pana acum sunt 3 care fac lucrul asta in RO: INFP-ul care insa tine totul sub cheitza, apoi cei de la fotonsas , carora li s-a pus pumnul in gura si apoicei de la rsa care sunt intr-o relativa ceatza de masuratori si calibrari. O chestie de genul asta insa implica destula aparatura. Mai era un link de pe la voi care nu mai exista insa, unde puteati vedea toti indicatorii de la camp electromagnetic la temperaturi si alte minunatii, insa deh, cred ca tot sub incidenta infp a ajuns.
Cu infp-ul nu trebuie sa ii injurati chiar atata cat o faceti (ma refer la big boss de acolo) pentru ca ei nu sunt de capul lor si au peste ei pe altii care comanda ce si cum. Asta cu camera de supraveghere nu stiu cum a ajuns pe net, insa totusi acuratetea imaginilor nu este cea mai in regula si dau un singur seismograf cu o singura componenta cu low si high amplification :hypocrite:
Pacat ca se face asa intr-o tara cu o activitate seismica frumusica unde sunt destul de multi oameni interesati in a studia fenomenul, insa nu poti avea acces la informatii destule.[/i][/align]
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus