• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Eu sunt crestin-ortodox, dar nu neaparat dogmatic pana la sange, cred in ecumenism pentru apropierea prin credinta a tuturor crestinilor si la 63 de ani cred ca am inca \'\'open mind\'\'!
 
Eu sunt crestin-ortodox, dar nu neaparat dogmatic pana la sange, cred in ecumenism pentru apropierea prin credinta a tuturor crestinilor si la 63 de ani cred ca am inca \'\'open mind\'\'!

Mucenicii au fost dogmatici pana la sange, mai precis sangele lor. Saracii de ei au avut mintea inchisa... spre deosebire de ecumenistii de azi care au \"open mind\".

\"Apropierea prin credinta a tuturor crestinilor\". Prin credinta in ce? In erezii?

Una e sa existe dialog, si intelegere, si alta e sa se faca rugaciuni in comun, si de dragul intelegerii unii sa renunte la credinta lor, si astfel sa iasa un ghiveci ecumenic si eretic.

Esti ortodox ori nu esti. Nu exista expresia: \"Sunt putin ortodox, putin catolic, putin din toate\". Atunci nu mai esti nimic, ci doar un om care sacrifica adevarul de dragul intelegerii cu ereticii care hulesc pe Dumnezeu.

Cineva spunea: \"Fiecare trebuie sa creada in ceva. Eu cred ca as mai bea o bere!\" Cam asa vad unii ecumenismul. Ce atata dogma, teologie, si altele. Haideti sa ne intelegem, sa lasam \"prostiile\" astea deoparte si sa ne iubim sa bem si sa cantam. Ce bun e ecumenismul!

Dar deja e off-topic si discutia nu are nici o legatura cu cutremurele... asa ca e ultima data cand mai discut pe tema asta. Credinta e o chestie intima a fiecaruia.
Ca doar nu vom rezolva noi aici pe forum probleme ce tin de mii de ani.

Le doresc catolicilor: Zile libere fericite si distractive.
 
Lor le-a dat liber? :hypocrite: :biggrin: :harhar:
Ma fac catolic, si o sa am zile libere de Paste de 2 ori :harhar:

Bogdan
 
Ia ziceti, fratilor, cum petreceti de Summit ??? :harhar: :harhar: :harhar: :D :hypocrite: :biggrin: Ca se incuie Bucurestiul, nu altceva !:(( :wink: :smile: :D Centrul inchis, toata lumea va da buluc la metrou, rezultatul fiind un ultra-hiper-balamuc de pomina ! :ack: Somme-ul de la Francophonie de anu\' trecut a fost un biet chichirez fata de ce ar fi acum...
 
Noua s-ar putea sa ne dea liber. Unii vin din cealalta parte a orasului, si in conditiile in care metroul va fi arhiplin, se pare ca se decide sa lucram de acasa...:hypocrite: :biggrin: :harhar: :wink: :harhar: :harhar:
 
Imi imaginez ce brambureala va fi la metrou. Ce e drept, eu as putea sunta astfel: mers per pedes pana pe Giurgiului, de acolo cu tramvaiul 25 care merge pe Viilor ajung pana pe Bd Preciziei, colt cu V. Cascadelor. Asta ca sa evit metroul...
 
Buna dimineataaa...
Ce mi-au auzit urechile, cica se proclama Ziua Barbatului pe 5 mai, si noi ar urma sa primim zi libera !!!! :biggrin: :harhar: :harhar: :harhar: :wink: E culmea, zau asa ! Domnii nostri legislatori si guvernanti nu au altceva de facut ??? :hypocrite:
 
Vin alegerile, vin alegerileeeeee :harhar:
Cat despre summit, luni o sa fiu in Bucuresti, apoi iar plecat :biggrin:
Daca nu plec, metrou apoi per pedes prin Herastrau. A iesit soarele, s-au scurtat fustitele, o placere, nu alta :hypocrite:

Bogdan
 
Ca o paranteza, astazi, nu stiu daca din cauza ca am plecat mai tarziu de acasa, dar am facut jumatate din timpul cu care eram obisnuit din Pantelimon pana la Piata Presei.

Bogdan
 
Nu e de asta, e de la faptul că e multă poliţie pe traseu care se sincronizează şi face ce ar trebui să facă în mod normal.
 
Bogdan: fustitele ai ? Lasa junioarele in pace...:hypocrite: :biggrin: :harhar:
 
Eu le las Sorine, dar ce sa fac daca imi sar in ochi?
Nu ca as avea cine stie ce ganduri, dar retina tot e zgariata....in mod placut, recunosc :hypocrite:

Bogdan
 
Cativa oameni au o initiativa pe care eu o sprijin din principiu.
Este vorba de o petitie prin care se doreste modificarea legislatiei in domeniul armelor, in sensul inaspririi pedepselor pentru abuz, dar usurarea demersurilor necesare pentru oamenii de rand in a-si procura o arma (autoaparare, aer comprimat, de foc) si de a o folosi in poligoane.
Petitia este aici http://www.petitieonline.ro/cauta-arme-1.html prima.
Daca doriti, v-as ruga sa sustineti aceasta petitie, si sa o aduceti la cunostinta prietenilor care vor dori sa o sustina.

Va multumesc,
Bogdan
PS Daca am sarit calul, va rog sa stergeti postul. Multumesc.
 
Bogdan, vezi ca accesand pagina indicata mi-a dat mesaj ca \"pagina cautata nu exista\". Nu ca as fi eu pasionat de arme, ca nu sunt, ba chiar deloc...:harhar: :harhar: :wink: :smile: :D :ack: Dar eram curios...:hypocrite: :biggrin: :harhar:
 
Am postat tot un link de acolo, link de cautare. este prima petitie.
Am incercat sa pun link-ul direct, fara eticheta, ca si cod, ca si quote, ma duce tot la \"pagina nu exista\" :hypocrite:

Bogdan
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus