• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Cum spuneam, nu ma pasioneaza bum-bum-urile :biggrin: :harhar: :harhar: :harhar:...dar eram curios...:hypocrite:
 
Uram bun venit noilor membri inregistrati ! :harhar: :wink: :hypocrite:
Speram sa participati si la discutii, sa puneti intrebari, sa va dati cu parerea la diversele topicuri deschise...:harhar: :biggrin: :harhar:
 
Buna dimineataaa...:wink: :biggrin: :hypocrite:
Gata somnicu\', v-ati sculat ? Cum va simtiti acum, trecuti fiind la \"ora noua\" ? :smile: :harhar: :harhar: :harhar:
 
Naşpa. Cine mi-a găsit ora de somn lipsă este rugat să mi-o dea înapoi.
 
:ack:ati vazut activitatea seismografului de la Muntele Rosu? este foarte ciudat astazi:ack:
 
Le-am vazut, sunt ciudate, intr-adevar. Oricum, din activitatea de azi, vedeti ca avem un seism la 200 km adancime la nord de muntii vrancei, si, azi-noapte, un microseism crustal la Ramnicu Sarat.
 
:ack:eu ma uit deseori pe acest site de la Muntele Rosu dar e prima data cand vad asa \"balamuc\". erau mici seisme, mai mari, dar acum parca e defect tamburul sau e hartia plina de gropi.

au schimbat hartia.
 
Teoretic, activitatea de azi nu ar trebui sa fie iesita din comun, apare doar un seism de 2,2 la 200 km adancime, iar azi-noapte un microseism la ramnicu sarat la 10 km adancime.
 
ok si atunci ce sunt betisoarele alea? daca ma lamuriti eu ma duc sa imi fac un ceai, daca nu stau sa prind cutremurul pe tambur:D
 
Da, cum spuneam, si pe mine ma intriga \"acele\" alea...Daca sunt cauzate de probleme tehnice, ar fi trebuit sa intervina si sa rezolve pana acum...desi, fiind duminica seara...:hypocrite: Daca sunt cutremure, totusi nu ar fi de adancime, fiindca alea ar avea decalaj net intre unda P si unda S, ci ar putea fi seisme crustale, locale.
 
am vazut prin zona tamburului 2 indivizi asa ca ar fi trebuit sa il opreasca. te pomenesti ca ne saboteaza pe noi:ack:
 
Poate nici ei nu inteleg de unde apar spike-urile ....:hypocrite: :biggrin:
 
nu, ceva stiu...domnul cu ochelari a sosit la tanc sa vada seismul.
 
iar au inceput betele dar sporadic deocamdata.
 
Buna dimineata lumeee :biggrin:
Azi voi fi ceva mai \"tacut\", dar voi mai arunca o privire din cand in cand...:hypocrite:
 
va merge greu forumul. va bruiaza americanii:harhar:
 
La shoutbox mai apar intarzieri, de aia mai dau refresh din cand in cand. In rest, merge bine, rezonabil, oricum mai bine decat cum era inainte de transfer...
Oricum, e interesant cum se va comporta la primul seism cat decat perceptibil la Bucuresti...:hypocrite:
 
Pana una alta, a facut fata cu brio unor atacuri din Internet, au fost atacuri direct la forum, nu la pagina principala a site-ului. Asta e ceea ce e foarte curios...:hypocrite:
 
atacuri sunt tot timpul si banuiesc ca alex are grija sa mentina forumul in functiune.
 
Da, dar interesant e ca erau tintite direct spre forum. Era ciudat...:hypocrite:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus