• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (7)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
La Multi Ani! Danapatranoiu :hypocrite:

Bogdan
 
Salutare Bogdan...:D Scuze de intarziere, eram online dar de fapt eram intr-o sedinta furtunoasa...am scapat cu ochii nescosi, asa ca am iesit cu colegii sa papam ceva \"de dulce\"...:hypocrite: :unsure: :unsure:
 
Vezi-ti linistit de treburile tale :hypocrite:

Bogdan
 
Eh, stii vorba aia, SEDINTELE LUNGI SI DESE, CHEIA MARILOR SUCCESE ! :hypocrite: :unsure:
Cu conditia sa nu se lase cu paruieli si ochi scosi...:unsure: :ack: :ack: :D :ack:
 
Buna dimineata desi se cam apropie pranzul :hypocrite: Aseara mi-a venit o idee si vreau sa o pun in aplicare imediat cand o sa am un pic de timp liber. Pe riskzone sa fac o sectiune dedicata persoanelor carora le este teama sa zboare cu avionul. Care sa cuprinda: statistici de accidente, chestii care atunci cand zbori par ciudate dar ele de fapt sunt normale (de ex: la Boeing zgomote in timpul decolarii care sunt generate de retragerea trenului de aterizare sau la Airbus sunetul gen \"latrat\" care se aude cand avionul face taxi pe pista inainte de a decola), tehnici de relaxare si de reducere a anxietatii pentru cei carora le e teama sa zboare, intrebari si raspunsuri frecvente (ce se intampla daca se defecteaza un motor in timpul decolarii?, poate ateriza un avion pe mare daca are o defectiune tehnica?, care este mai sigur: Airbus sau Boeing? ce se poate intampla daca un fulger loveste avionul? etc)

Ma gandesc ca ar fi folositoare o astfel de tematica fiindca sunt din ce in ce mai multe linii aeriene care au intrat la noi iar numarul curselor creste de la luna la luna.

Voi ce parere aveti?
 
Buna...dimi-pranzul, Alex...:D :ack: :hypocrite:
Pai n-ar fi rau, dat fiindca e vorba de surse de risc. Pana la urma, cumva, o anumita legatura exista.
Eu am calatorit de cateva ori cu avionul, spre Olanda si spre Belgia. Nu pot sa spun ca m-am speriat, ce e drept zborul a fost, de fiecare data, destul de lin, fara turbulente majore sau zgomote suspecte... :unsure: :unsure:
 
Ar fi extrem de interesant.
Acum, ca o paranteza. Sotia mea, prima data cand a zburat cu avionul, a avut parte de o calatorie mai palpitanta. Mie imi era teama sa nu o apuce frica, ca aveam bilet si de intoarcere :hypocrite: si nu aveam chef sa merg 2 zile cu autocarul... Culmea e ca ei i-a placut atat de mult zgaltaiala, incat acum de fiecare data cand zbor, la aterizare, ma suna si ma intreaba \"Cum a fost zborul, tot asa fain ca atunci?\".
Si ca o alta paranteza, desi am zburat destul, pana acum nu am avut parte in avion de oameni care vomita. In schimb, am avut parte in autocare...

Bogdan
 
:hypocrite: daca iei un ATR intr-un zbor peste Carpati ai sa vezi oameni care vomita :unsure:
 
Mai apare un cutremur la TV, creste numarul de vizitatori :hypocrite:
 
Avem si un vizitator de la INFP, Bogdan ! Cei de acolo ne citesc periodic ! :hypocrite: :unsure: :unsure: :D :ack:
 
Inregistrat sau guest? Oricum, nu conteaza...
Bine ca mai citesc si alte opinii, poate se va mai schimba cate ceva si la ei in curte...
Sau iau feed-back la stirile lor? :hypocrite:
 
De altfel, Bogdan, trebuie sa iti spun ca cel putin 2 dintre userii forumului sunt de la INFP, sunt inregistrati cu adresa de INFP. Au IP-uri de INFP ! Si ne viziteaza periodic ! :hypocrite: :unsure: :unsure: :D
 
Foarte tare.
Din aceasta cauza sunt adeptul surselor de informatie alternative...
Daca apare si cineva de la IGSU cred ca m-as simti ca in rai :hypocrite: :unsure: :unsure:
 
Chiar acum am avut un vizitator de la INFP, a citit ce scriem pe aici, pe colo, prin puncte esentiale...:hypocrite: :unsure: :unsure:
 
Intr-adevar, azi avem o droaie de vizitatori, e puhoi, ce mai...:ack: :ack: :ack: :hypocrite: :unsure: Daca la un cutremur din Grecia e asa lume multa, va dati seama ce va fi la un seism vrancean de magnitudine chiar relativ mica, de numai 5,5 grade pe scara Richter. Vom avea trafic frumusel, nu gluma...:unsure: :D :smile: :ack:
 
Gata, am raspuns prin forum, acum ma bag si eu la somn ca-s rupt de oboseala, azi noapte am avut de lucru si am prins doar vreo 3 ore de somn :unsure::crybaby:

Ne vedem dimineata :hypocrite:
 
Buuuuna dimineataaa lumeee...:D :hypocrite: :unsure:
Gata, vioi la munca... :unsure:
 
Neata Alex... :D :ack: :ack:
Te-am vazuuut...:hypocrite: :unsure: :unsure:
 
:unsure: :unsure: :D Neatza... ma pregatesc si eu de mers la munca... :hypocrite:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Back
Sus