• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Chat on-line :) (8)

Mesaj de la Gx soseste dinspre Sibiu, parcurs Valea Oltului, Ramnicu Valcea, acum este la Pitesti, un popas de 10 minute dupa care vine spre Bucuresti.
So, asteptam pozele cu ursu :D
 
Buna seara si bine v-am regasit :)) :D
Da, ca tot ce e bun si frumos, a trecut cam repede, as zice prea repede, acest concediu. Am umblat prin mai multe locuri, o sa va pun si ceva poze, inclusiv cu ursuletul :D :)
In perioada 20-30 iulie am fost in Brasov, am urcat pe Postavarul, am mers la Sighisoara la festival, am vizitat si Sibiul din nou (am mai fost acolo in 2007) si apoi am avut o sedere si la Paltinis, de fapt la o vila cocheta situata intr-un cadru foarte pitoresc la 5 km de Paltinis, deci nu in statiune, ci un pic mai jos; in orice caz, mi-a placut foarte mult, o sa va pun si poze cu vila si cu ceea ce vedeam eu din camera :blink:. Sigur ca am urcat si la Paltinis, dar oricum nu regret ca am ales vila de care va spuneam, vila in care am beneficiat de tot confortul la un pret rezonabil as zice. Aveam si gratar in curte, tot tacamul. =))
 
La multi si fericiti ani AX, cu ocazia implinirii unei frumoase varste ! :) :blink: =)) :)) AX schimba azi prefixul, din 1 in 2 :D :D
 
LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE, nume lung :D :D am pregatit pentru tine un tort tematic [attachment=13806:211130.jpg]
 
Inca un sarbatorit :)) , La Multi Ani AX :D :) :blink: =)) :D
 
LA MULTI ANI ! ALEX nume lung :55: , sa ai parte de sanatate , bucurii si indeplinirea a cat mai multor dorinte
:D :) :47: :47: :D :blink: :35: =)) :)) :D


si un tortulet
 
De acum inainte, ady se va ocupa de cutremurele din Turcia, Iran, zona Orientului Mijlociu, sudul Arabiei-golful Aden-fractura Owen. Ady s-a oferit sa actualizeze rubrica aceasta, si ii multumesc foarte mult, facem cinste :)) :D Adevarul este ca in urmatoarea perioada voi fi mult prea incarcat pentru a mai avea timp sa ma ocup si de Turcia si de restul zonelor de la est, sud-est de Marea Neagra. Ady, vezi ca actualizarile finale ale datelor le gasesti cand te uiti la For seismologists, si evenimentele apar cu rosu bolduit. :) :blink: O sa fie foarte laborios, te previn :47: :47: Si daca ai si norocul sa prinzi un cutremur cum a fost cel din 8 martie din Estul Turciei, in care se pot numara 40-50 de replici pe zi, o sa ai de lucru, nu gluma. :55: Oricum, iti multumesc mult =)) Dau o bere :35: :D :D
 
GeoX a spus:
De acum inainte, ady se va ocupa de cutremurele din Turcia, Iran, zona Orientului Mijlociu, sudul Arabiei-golful Aden-fractura Owen. Ady s-a oferit sa actualizeze rubrica aceasta, si ii multumesc foarte mult, facem cinste :D :35: Adevarul este ca in urmatoarea perioada voi fi mult prea incarcat pentru a mai avea timp sa ma ocup si de Turcia si de restul zonelor de la est, sud-est de Marea Neagra. Ady, vezi ca actualizarile finale ale datelor le gasesti cand te uiti la For seismologists, si evenimentele apar cu rosu bolduit. :blink: =)) O sa fie foarte laborios, te previn :47: :55: Si daca ai si norocul sa prinzi un cutremur cum a fost cel din 8 martie din Estul Turciei, in care se pot numara 40-50 de replici pe zi, o sa ai de lucru, nu gluma. :D Oricum, iti multumesc mult :)) Dau o bere :47: :) :D

Atunci sper sa nu fie unul mare la turci prea curand :D Oricum la rabdarea care o am eu, e floare la ureche ceea ce am de facut pe aici.
 
Va multumesc tuturor pentru gandurile bune, nu am putut sa va multumesc mai devreme pentru ca acum cateva ore am ajuns acasa. 7 zile in Albena-Bulgaria, a fost super din toate punctele de vedere :D.
 
Am si eu oarece problema. Am castigat la promotia coca cola, cele cu capace galbene, vreo 7 sticle de 0.5, si habar nu am de unde se ridica premiile. Am fost la mega image si nimic,m'au trmis la peco ca de acolo se ridica, , am fost la un peco omv, personalul de acolo imi zice ca de la noi nu se ridica nici un premiu. M'am dus apoi la carrefour, nici ei nu stiu nimic. pai atunci ma intreb eu, de ce se mai dau premiile daca nu se iau de nicaieri ?
 
Nu stiu, in viata mea nu am castigat sau nu am fost anuntat ca as fi castigat la vreo promotie :D
 
iar eu nu beau cola. pe sticla ce scrie? intra pe site-ul lor si citeste regulamentul promotiei. apoi trimite-le un mail daca nu te-ai lamurit
 
GeoX a spus:
Nu stiu, in viata mea nu am castigat sau nu am fost anuntat ca as fi castigat la vreo promotie :D

Culmea e ca nici eu nu am castigat la promotie, ci doar este scris premiul pe care l'ai castiga sub capac, in speta sticle de 0.5L, .

anda a spus:
iar eu nu beau cola. pe sticla ce scrie? intra pe site-ul lor si citeste regulamentul promotiei. apoi trimite-le un mail daca nu te-ai lamurit


Le'am trimis mailul, astept sa vad ce imi raspund.
 
Ma rog, im mod normal ar trebui sa fie si un telefon trecut pe sticla, daca e poti incerca sa suni acolo. Eu cand am castigat sticle de 0,5 le-am luat de la magazinul respectiv...acum nu stiu cum o fi la promotia actuala.
 
de obicei e un numar apelabil gratuit pe sticla, ceva in genul 0800..incearca acolo.
 
Johny a spus:
de obicei e un numar apelabil gratuit pe sticla, ceva in genul 0800..incearca acolo.


Au un numar pe sticla insa suna numai ocupat, astept sa mim raspunda azi pe mail.
 
Tocami m'a sunat o tanti de la coca cola si mi s'a spus ca se poate ridica de la supermarketurile Guliver. Maine ma duc sa imi ridc cele 8 sticle, ca am mai luat una azi. :D
 
nu te costa mai mult drumul decit cola?
 
anda a spus:
nu te costa mai mult drumul decit cola?

Nop, o cartela de metrou este 2.5 ron, iar o sticla de 0.5L e aproape 4 ron, depinde de unde o iei. Si cum am 8 sticle de luat....... :D
 
Back
Sus