• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Sa radem cu Istrate!

(21:17:37) admin: ma uitam asa
(21:17:52) admin: care sunt liderii de pe celalalte forumuri
(21:17:55) admin: un portar
(21:18:04) mihai_ipm: admin de ce ai nevoie ca reaba sa fie ok?
(21:18:20) admin: un om care vine intr-un magazin gen altex
(21:18:30) admin: unul care lucreaza la electrica
(21:18:32) admin: si tot asa
(21:18:42) admin: oameni cu preocupari marete
(21:19:46) admin: dar nu o sa inteleg niciodata CURVASAREALA

Eu sunt fost portar la Altex si acum lucrez la Electrica. In plus, anumite domnisoare care m-au cunoscut mai mult sau mai putin intim m-au caracterizat ca fiind porc, curvar, nesimtit si insensibil la sentimentele altora. Nu stiu cum a reusit adminul sa afle toate aceste lucruri dar, jos palaria, a avut dreptate! :55:

Cu toate acestea ramane un mister cum de un fost portar, actualmente electrician, porc si curvar, reuseste sa respecte niste reguli de gramatica... lucru pe care insa nu l-as putea spune despre o persoana erudita, atat de evoluata spiritual ca adminul. Probabil ca unde-i multa desteptaciune...
 
Alex a spus:
Eu sunt fost portar la Altex si acum lucrez la Electrica. In plus, anumite domnisoare care m-au cunoscut mai mult sau mai putin intim m-au caracterizat ca fiind porc, curvar, nesimtit si insensibil la sentimentele altora. Nu stiu cum a reusit adminul sa afle toate aceste lucruri dar, jos palaria, a avut dreptate! :69:

Cu toate acestea ramane un mister cum de un fost portar, actualmente electrician, porc si curvar, reuseste sa respecte niste reguli de gramatica... lucru pe care insa nu l-as putea spune despre o persoana erudita, atat de evoluata spiritual ca adminul. Probabil ca unde-i multa desteptaciune...

alex, tu ai avut timp sa aprofundezi gramatica, cat timp ai fost portar. O persoana foarte evoluata spiritual nu a avut la dispozitie timp pentru gramatica.... :55: :135: :135: :32: tot timpul a fost alocat pentru studierea vibratiei!!!
 
kap3tanos, ai furat de aici seismogramele cutremurelor de aseara si le-ai postat la istrati. sint aceleasi ore ca la seismogramele postate de mine. nu era nici o problema daca precizai ca le-ai luat de pe cutremur.net. sa-ti fie rusine!!!
kap3tanos, sint cu ochii pe tine
 
E vorba de eterna si fascinanta problema a citarii sursei. Eu nu ma supar daca cineva preia, daca mentioneaza ca e de pe cutremur.net. Cand pun datele seismice, citez sursele, dau chiar si link-uri la site-urile centrelor seismologice respective.
Ma deranjeaza faptul ca cei de la forumul lui istrate ne insulta si ne batjocoresc pe motiv ca suntem "necredinciosi" in domnul Istrate, dar stiu sa fure materiale de la noi. Iata, fratilor, cum sunt istratii: nu doar incuiati, dar si hoti ! :135: :135: :32: :55: Ce parere o avea marea doctoranda in penal in legatura cu faptul ca adeptii lui istrate fura de sting ? :69:
Mai istratilor: ori noi suntem necredinciosi si nu meritam bagati in seama, ori suntem o sursa serioasa de informatii, comentarii la obiecti, opinii pertinente. Daca suntem dusmanii, de ce furati fara rusine de la noi ?
 
Eu am lucrat la Electrica, dar acum m-au dat astia afara ca l-au angajat pe Alex in locul meu. Asa ca acum m-am dus la Altexul ala, ca au locuri disponibile. Totusi, dupa cum stie loomea, sunt om serios, cu famelie si responsabilitati. Deci nu inteleg de unde mama naibii s-a ajuns la curvasareala? Stai, ca acum mi-am amintit. Pana sa ma fac serios aveam si eu apucaturi neortodoxe. Si intr-o seara la betie, recunosc ca am curvasarit. Numa' ca fructul curvasarelii a rezultat cu aceleasi dizabilitati pe care le aveam la betie, in special pe partea de exprimare.

- Pinochio!!!
- Tataaaaa!!!
 
La istrati sunt numai oameni culti , care se pricep in toate , dar care dau replici de genu ''dar cum de nu s-a simtit in bucuresti?; X dar d c nu s-a simtit in bucuresti,ca a fost destul de marisor''( asta dupa seismul din hindu kush ), sau alta replica ''X, de ce dupa seism pe tambur apare iar cutremurul? masoara iar? '', ''da, dan stiam ca e cel de mai devreme dar nu stiam de ce e acolo din nou. ms scuze'' :55: :55: .
Deci dupa astfel de replici nu e de mirare ca fura de la cei care muncesc si isi fac treaba cum trebuie dar pe care ii acuza si ii desconsidera .
 
Istratii au "capacitati limitate" :) :32: :32: Bun, asta n-ar fi o crima neaparat, s-ar putea gasi, teoretic, anumite circumstante atenuante pentru ignoranta; asta numai pana la un punct, nu si dincolo de limita in care, conform zicalei din popor, "prostul nu e prost destul, pana nu e si fudul". Dar hotia e deja cam mult. Hotie pe fata, ce mai calea-valea. :55: :55:
 
As reformula proverbul romanesc, pentru a-i viza pe istratii care vin aici si fura materiale, le posteaza la ei pe forum fara sa citeze sursa, necum sa mai zica un politicos "multumesc":

Prostul nu e prost destul, pana nu e fudul si hot.
 
o atitudine corecta din partea adminului de la istrati, ca reactie la ce am scris mai sus probabil. doar ca se intelege ca primesc ban daca dau sursa. cred ca a uitat un ”nu”

as dori sa va avertizez :
daca mai copiati de pe situri si precizati sursa puteti primi BAN .... chiar daca copiati de la cei de la cutremur.net (si ei muncesc pt acele randuri si trebuie sa-i respectam)

adica la sfarsitul postului scrieti: SURSA : (si postati linkul)

VA MULTUMESC pentru intelegere
 
anda a spus:
[size=\"5\"][color=\"#FF0000\"]kap3tanos, ai furat de aici seismogramele cutremurelor de aseara si le-ai postat la istrati. sint aceleasi ore ca la seismogramele postate de mine. nu era nici o problema daca precizai ca le-ai luat de pe cutremur.net. sa-ti fie rusine!!!
kap3tanos, sint cu ochii pe tine
[/color][/size]
Ia mai verifica inca o data
orele tale sunt: 20:55:56 20:56:38 iar la primul cel mic 20:54:11
orele mele sunt: 20:55:56 20:56:17 20:56:38 iar la primul cel mic 20:54:53
Acum sa-mi zici de unde am”furat” pe cea de la mijlocul cutremurului cea de la 20:56:17 (ca tot ziceai ca sunt aceleasi ore).Ca drept dovada ca eram pe calculator sta faptul ca pe cel mic l-am prins la 20:54:53 .Cred ca trebuie sa-mi ceri scuze pentru ce ai scris,doar sti ca poza sta 10 secunde pe loc pe infp.ro si o poate lua oricine in acele 10 secunde.Simpla coincidenta.Na ca acum sti cine este Kap3tanos. Cum ramane cu poza 20:56:17....aud?
 
aha, deci tu esti.
nu le-ai luat decit pe cele doua cu orele identice pt ca nu ai fost pe faza. si nu am de ce sa cer scuze. prea mare coincidenta. ce ciudat, altii de aici nu au prins aceleasi ore nici cu mine nici cu tine. lasa tu abureala cu 10 s ca nu tine.
 
[quote author=anda' date='01 March 2010 - 09:43 PM link=topic=579.msg34069#msg34069 date=1267472600]
aha, deci tu esti.
nu le-ai luat decit pe cele doua cu orele identice pt ca nu ai fost pe faza. si nu am de ce sa cer scuze. prea mare coincidenta. ce ciudat, altii de aici nu au prins aceleasi ore nici cu mine nici cu tine. lasa tu abureala cu 10 s ca nu tine.


Aaaaa si eram atent tocmai la ala de la mijloc,ma faci sa rad :55:.Ia o coala de hartie fa 2 coloane trece orele si vezi diferenta,nu acuza fara dovezi. Nu aburesc pe nimeni da dovada de buna crestere si cere-ti scuze in primul rand ca sunt mai in varsta decat tine.Nu te ascunde dupa visin si recunoaste ,cum puteam sa fac poza pe care tu nu o ai aceea de la mijlocul cutremurului 20:56:17 si cum de nu vezi si diferenta la primul tu 20:54:11 iar eu 20:54:53.Se pare ca eram amandoi pe acelasi sitesi recunoaste ca poza sta blocata cu acea ora 10 secunde(rectific 20 secnde),tot timpul sa ia care vrea de acolo,poate sa-ti zica un cunoscator cum ar fi Gx.Si cu asta cred ca am lamurit destul.Acum poate oricine sa vada despre ce vorbesti.
 
eu vad ca la primul cutremur sint 2 seismograme cu 3 ore diferite, iar la ultimul doua coincid. ciudat rau
 
anda a spus:
eu vad ca la primul cutremur sint 2 seismograme cu 3 ore diferite, iar la ultimul doua coincid. ciudat rau
Nu mai continua ca te faci de ras.Astept sa-ti dai nickul dincolo sa te vad cat de curajoasa estisa vedem care si de unde a "furat".Apropo postarea mea este 28 feb.ora 8:58 PM,a ta la ce ora este? Aha am vazut acum 28 feb. ora 9:00PM deci nu mai vorbi.
 
costicaromanu, iti atrag atentia ca o cunosc mult mai bine pe Anda decat iti inchipui, da ? Pe tine, in schimb, nu te cunosc, nu am vorbit niciodata cu tine, nu stiu cine esti si ce faci. De principiu, nu iau in seama lucruri spuse de catre necunoscuti in legatura cu persoane pe care le cunosc de mai multi ani. Nu stiu ce faci dincolo, nu ma intereseaza ce vorbesti despre noi acolo, dar un lucru ma supara: copierea unor materiale de aici fara citarea sursei. Trebuie sa iti spun ca si anul trecut am constatat acelasi lucru. Se copiau chiar buletinele seismice zilnice pe care noi le postam prin centralizarea datelor din toate sursele (cu mentionarea respectivelor surse, inclusiv prin link-uri) pe alte forumuri. Si treaba asta ma deranjeaza.
Eu te rog sa renunti insa la tonul asta, fiindca nu Anda este cea care se face de ras. Am inteles insa ca si adminul vostru a sugerat ca cei care vor mai copia lucruri din alta parte la voi pe forum, fara citarea sursei, vor fi banati. Desi nu sunt de acord cu ideile lui in alte privinte, aici impartasesc punctul de vedere.
 
GeoX a spus:
costicaromanu, iti atrag atentia ca o cunosc mult mai bine pe Anda decat iti inchipui, da ? Pe tine, in schimb, nu te cunosc, nu am vorbit niciodata cu tine, nu stiu cine esti si ce faci. De principiu, nu iau in seama lucruri spuse de catre necunoscuti in legatura cu persoane pe care le cunosc de mai multi ani. Nu stiu ce faci dincolo, nu ma intereseaza ce vorbesti despre noi acolo, dar un lucru ma supara: copierea unor materiale de aici fara citarea sursei. Trebuie sa iti spun ca si anul trecut am constatat acelasi lucru. Se copiau chiar buletinele seismice zilnice pe care noi le postam prin centralizarea datelor din toate sursele (cu mentionarea respectivelor surse, inclusiv prin link-uri) pe alte forumuri. Si treaba asta ma deranjeaza.
Eu te rog sa renunti insa la tonul asta, fiindca nu Anda este cea care se face de ras. Am inteles insa ca si adminul vostru a sugerat ca cei care vor mai copia lucruri din alta parte la voi pe forum, fara citarea sursei, vor fi banati. Desi nu sunt de acord cu ideile lui in alte privinte, aici impartasesc punctul de vedere.

Asa este normal sa va luati apararea dar daca esti baiat destept iti dai seama ca am dreptate.In privinta copierii nu prefer sa iau munca altuia ,nu ma priveste ce fac altii asa ca va rog sa stergeti aberatia despre mine si fac si eu acelasi lucru dincolo.
 
ca sa fiu mai explicit poftim poze una dupa alta cum le da infp.sa se vada cele 20 secunde sa nu mai carcotiti.
 
Back
Sus