• Bine ati venit! Acesta este noul server al forumului Cutremur.net!

Site-ul si semaforul IRSA

ady :55::harhar:=)):harhar:=)):harhar:
daca il tin toata luna pe portocaliu au sanse sa mai prinda unul de 4 =)) asa ca nu cred ca=l vom mai vedea prea curind pe verde =)) au nevoie de credibilitate, nu?
 
Pentru a putea vedea semaforul trebuie urmati pasii acestia:

*Intrati pe http://www.fotonsas.ro/index.php
*Scrieti la username: \\"semafor\\" si parola: \\"semafor\\"
*Dupa logare va intreaba daca Sunteti abonat al Centrului de Avertizare Seismica ? Bifati \\"DA\\", a doua intrebare ar fi Daca aveti parola de acces ?, bifati \\"DA\\"
*Iar la final va apare sa dati click pe un link, de unde va va redirectiona spre pagina cu semaforul nostru cel iubit :55:

Sa-mi spuneti daca a mers:rolleyes:



Mare Ti-e gradina Ta Doamne:hypocrite:, Istrateii au inceput sa dea copy & paste de pe forum,doar n-ar fi pentru prima oara =)) ,azi cand am gasit instructiunile de utilizare ale semaforului de pe fotonsas,m-am crucit =)), cuvant cu (virgula) cuvant,macar daca mai schimbau si ei ceva:D
 
gindeste-te ca cineva le-a facut un bine, prin tine, ca prea erau panicati :55:
 
Eu nu mai pot accesa site-ul. De zile bune, nu mai functioneaza. Apare eroare si imi inchide IE. Nu sufar deloc, desigur.
 
Semaforul e preluat si la mine pe site, la informatii utile.
Comentariile, nu. Oricum sunt gargara...

Bogdan
 
:55: sunt curios de ce incearca sa-mi apeleze clipboard-ul (in IE) acel link =))
 
Eu nu mai pot accesa site-ul. De zile bune, nu mai functioneaza. Apare eroare si imi inchide IE. Nu sufar deloc, desigur.


Cu Internet explorer am avut si eu probleme, dar am constatat ca merge cu Mozilla. Asta pentru cazul in care te va incerca la un moment dat curiozitatea:))
 
S-a modificat semaforul.

semf.jpg


http://www.fotonsas.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=2
 
PS oare de ce or scrie Gura Teghi? cu un i? corect e Gura Teghii :55:
se pare ca si cei de la IRSA ne citesc, au corectat greseala. au o bila alba pt chestia asta =))
 
ne citesc demult;) am observat de mai multe ori ca, atunci cand cineva de pe la noi carcotea ceva in legatura cu mesajul care insotea semaforul, acest mesaj se modifica ulterior pentru a explica problema ridicata pe forum:) sau cel putin asa mi s-a parut mie... in felul asta, mesajele au devenit mai accesibile.
 
da rmd, ai perfecta dreptate! de mute ori de asta am si circotit, ma gindeam ca poate ne lamuresc. totusi, au mai ramas si chestiuni nelamurite. dar alea or fi secretele meseriei si nu ma astept sa-mi raspunda .
 
Si INFP a procedat similar =)) =)) :) :( Carcoteam eu ca buletinele seismice sunt greu de gasit, ca dispar seisme mai vechi si ca nu exista harta. De cateva zile, putem vedea, in forma tabelata, lista seismelor recente, cu harti atasate. Carcoteam ca nu se facea distinctia intre seismele din Romania si cele din alte tari. Acum putem selecta intre cutremure din Romania si cutremure din toata lumea. Ziceam ca la buletine dispareau unele date, si trebuia sa ma duc pe o pagina index cu fisiere cuprinzand cutremurele mai vechi, sa pot regasi datele pierdute. Acum, in noua baza de date, putem parcurge din urma, fara probleme, pana la sfarsitul lui 2006, cred...=)) :55: =))
 
deci, exista feed-back, nu vorbim degeaba. felicitari si INFP :55::clapping:=)):clapping:
 
De asta e buna critica :55: =)) =)) =))
 
Am sentimentul ca semaforul este, de acum, pe bani. Nu ma pot autentifica cu parola/user semafor, primesc mesajul ca userul sau parola sunt incorecte.
 
Aveti idee ce s-a fi intamplat intre INFP si IRSA? Suna a divort...
De pe site-ul IRSA a disparut capitolul cu Predictie seismica, unde se vorbea de un parteneriat cu INFP. Aceasta ruptura, si probabil lipsa finantarii care ar putea decurge chiar de aici, au determinat IRSA, ca asociatie privata, sa treaca la taxarea serviciilor de informare a populatiei.
 
Aceasta ruptura, si probabil lipsa finantarii care ar putea decurge chiar de aici, au determinat IRSA, ca asociatie privata, sa treaca la taxarea serviciilor de informare a populatiei.

nu cred :55:. la otv au spus ca firma foton ii sposorizeaza in intregime si ca nu duc lipsa de fonduri...
 
Back
Sus